Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

MKB-ondernemers kunnen weer verduurzamingssubsidie aanvragen

MKB-ondernemers kunnen weer verduurzamingssubsidie aanvragen

DEN HAAG (ANP) - Ondernemers in het midden- en kleinbedrijf kunnen sinds zaterdag weer subsidie aanvragen om hun bedrijf te verduurzamen. Via de zogeheten SVM-subsidie kunnen ze een vergoeding krijgen voor verduurzamingsadvies, maar ook voor begeleiding en ondersteuning bij de uitvoering daarvan. In totaal is er 14,4 miljoen euro beschikbaar.

De SVM-subsidie bestaat sinds 2021. Vorig jaar werd het loket om de subsidie aan te vragen na twee maanden voortijdig gesloten. Er waren toen volgens de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO) aanwijzingen dat "enkele energie-adviseurs oneigenlijk gebruik maakten" van de regeling. Ze zeiden bijvoorbeeld dat hun diensten gratis waren, dat energie-advies verplicht is of deden zich voor als ambtenaar van de RVO. Die kleine groep adviseurs leverden grote hoeveelheden aanvragen in.

Als reactie daarop zijn de eisen voor de regeling aangescherpt. Adviseurs moeten bijvoorbeeld minimaal twee jaar ervaring hebben voor op basis van hun adviezen subsidie kan worden aangevraagd. Ook zijn de eisen aan het advies aangescherpt en moet de ondernemer een verklaring onderteken.

Ondernemers kunnen nog tot 30 september subsidie aanvragen, maar het loket gaat eerder dicht als de subsidiepot leeg is. De maximale subsidie is 750 euro voor een verduurzamingsadvies en 2500 euro voor advies en ondersteuning samen.

Meer uit Financieel

Bankpresident waarschuwt voor te hoog Frans begrotingstekort

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De president van de Franse centrale bank waarschuwt parlementariërs het begrotingstekort voor 2026 niet te hoog te laten oplopen. Volgens François Villeroy de Galhau zou het niet hoger mogen uitvallen dan 4,8 procent van het bruto binnenlands product (bbp). Anders is Frankrijk niet in staat zijn groeiende schuldenlast aan te pakken, heeft hij gezegd tegen de krant La Croix.

1 uur geleden
Trump draait milieuregel Biden voor smelterijen voorlopig terug

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump gaat verder met het afbreken van duurzaamheidsbeleid uit het Biden-tijdperk. Een milieuregel rond de uitstoot van kopersmelterijen wordt voorlopig teruggedraaid.

2 uur geleden
Russische gezant verwacht weinig impact van nieuwe sancties VS

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Russische gezant Kirill Dmitriev gelooft niet dat de recent opgelegde Amerikaanse sancties op Russische oliebedrijven een significante impact zullen hebben op de Russische economie. Dat heeft hij gezegd in het programma Special Report op Fox News tijdens een bezoek aan Washington voor gesprekken met de Amerikaanse regering.

3 uur geleden
Scope verlaagt kredietoordeel Verenigde Staten om shutdown

BERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - Kredietbeoordelaar Scope Ratings heeft zijn kredietoordeel voor de Verenigde Staten verlaagd om de al meer dan drie weken durende 'shutdown' van de Amerikaanse overheid. De grootste economie ter wereld wordt nu door het in Berlijn gevestigde bedrijf beoordeeld met AA-. Dat is drie gradaties lager dan de hoogste score.

5 uur geleden
China en VS beginnen besprekingen om handelsconflict op te lossen

KUALA LUMPUR (ANP/BLOOMBERG) - Amerikaanse en Chinese functionarissen zijn in de Maleisische hoofdstad Kuala Lumpur handelsbesprekingen begonnen voorafgaand aan een ontmoeting tussen president Donald Trump en zijn Chinese ambtgenoot Xi Jinping. Volgens het Amerikaanse ministerie van Financiën was zaterdag sprake van een "zeer constructieve" bijeenkomst. Zondag wordt verder gepraat.

7 uur geleden
Miljardairs en grote bedrijven financieren balzaal Witte Huis

WASHINGTON (ANP) - Het Witte Huis heeft een lijst gepubliceerd van donateurs die hebben bijgedragen aan de nieuwe balzaal van president Donald Trump. Het gaat om rijke particulieren als hedgefundmanager Stephen Schwarzman en oliebaron Harold Hamm. Ook bedrijven uit onder meer de tech- en defensiesector, zoals Amazon, Google, Lockheed Martin, Microsoft en Palantir, dragen bij.

16 uur geleden
Nieuwe records op Wall Street door meevallende inflatiecijfers

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag hoger geëindigd en bereikten nieuwe recordslotstanden. Beleggers reageerden opgelucht op inflatiecijfers over september, die lager uitvielen dan verwacht. Door de meevallende cijfers nam de hoop op een renteverlaging door de Federal Reserve verder toe.

16 uur geleden