MKB Noord bezorgd over stap ProRail, 'zorg voor een alternatief'
GRONINGEN (ANP) - MKB Noord is bezorgd over de maatregel van spoorbeheerder ProRail om het werk aan het spoor vaker overdag en doordeweeks te gaan doen. Naar verwachting is dat volgend jaar vooral te merken in het noorden van het land. "Bedrijven willen heel graag dat medewerkers en jonge mensen naar hun werk en leerplekken kunnen komen. Dat is nu al een uitdaging bij ons in de kleinere gebieden", zegt Joyce Walstra, voorzitter van de noordelijke ondernemersorganisatie.
In sommige gebieden komen al buslijnen te vervallen. "Als nu ook de hoofdader naar die kleinere gebieden het moeilijk gaat krijgen dan wordt het lastig", aldus Walstra. Zij wijst er ook op dat het mkb de afgelopen jaren mensen juist heeft gestimuleerd om met het openbaar vervoer te komen. "Maar nu worden mensen weer de auto's in gejaagd."
Walstra snapt dat de onderhoudswerkzaamheden en reparaties uitgevoerd moeten worden. "Maar zorg dan wel voor een alternatief met goede busverbindingen", stelt de voorzitter.
VNO-NCW
VNO-NCW laat in een reactie weten dat de personeelskrapte in alle geledingen van de samenleving steeds voelbaarder wordt en dat dit veelal lastig te voorkomen is. "Nu ook op het spoor. Dit vraagt creativiteit en onconventionele oplossingen dit in goede banen te leiden", aldus de werkgeversorganisatie.
ProRail maakte donderdag bekend dat reizigers de komende jaren meer hinder ondervinden van onderhoud op het spoor. De spoorbeheerder zegt het werk vaker overdag en doordeweeks te moeten doen. Volgend jaar is dat vooral te merken in Friesland, maar ook het goederenvervoer op de Rotterdamse Havenspoorlijn en de Betuweroute wordt getroffen.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Forum voor Democratie wil bij de gemeenteraadsverkiezingen in maart meedoen in minimaal honderd gemeenten. Op haar website meldt de partij dat de deelname in dit aantal gemeenten vaststaat en dat nog wordt onderzocht of het op meer plekken kan.
12 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Tijdens de jaarwisseling zal de luchtkwaliteit korte tijd slecht of mogelijk zeer slecht zijn, verwacht het RIVM. Dit geldt vooral voor plaatsen waar vuurwerk wordt afgestoken. Het gaat slechts matig waaien, waardoor er plaatselijk hoge concentraties fijnstof zijn.
7 uur geledenWEESP (ANP) - De vuurwerkvondst in een huis in Weesp maandagavond betrof een lading van ruim 1100 kilo, meldt de politie. Er moesten moesten enkele tientallen woningen aan de Papelaan worden ontruimd nadat het zware vuurwerk werd gevonden.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Unie van Waterschappen roept Nederlanders op het frituurvet dat in aanloop naar oud en nieuw wordt gebruikt om oliebollen te bakken niet door de gootsteen of het toilet te spoelen. Het vet stolt in het riool en zorgt geregeld voor verstoppingen, waarschuwt de koepelorganisatie. Dat en het zuiveren van het frituurvet uit het water kost de waterschappen jaarlijks miljoenen euro's.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De opsporingsdiensten hebben meer verboden vuurwerk in beslag genomen dan vorig jaar, blijkt uit de dinsdag bijgewerkte Vuurwerkbarometer van het Openbaar Ministerie. In de afgelopen week is 7433 kilo in beslag genomen. Daarmee staat de teller dit jaar op ruim 112.223 kilo, terwijl het jaar nog niet voorbij is.
8 uur geledenUTRECHT (ANP) - TivoliVredenburg heeft in 2025 voor het eerst meer dan 1,5 miljoen bezoekers ontvangen, meldt het poppodium dinsdag. Bij de Utrechtse concertzaal vonden dit recordjaar ruim 2300 concerten en evenementen plaats en stonden zo'n 15.000 artiesten, musici en sprekers op de podia. TivoliVredenburg werd ooit ontworpen voor 600.000 gasten.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Rijkswaterstaat heeft in de nacht van maandag op dinsdag voor het eerst dit najaar in het hele land zout gestrooid om gladheid op wegen tegen te gaan. Eerder werd al wel gestrooid in bepaalde regio's.
9 uur geleden