MKB Noord bezorgd over stap ProRail, 'zorg voor een alternatief'
GRONINGEN (ANP) - MKB Noord is bezorgd over de maatregel van spoorbeheerder ProRail om het werk aan het spoor vaker overdag en doordeweeks te gaan doen. Naar verwachting is dat volgend jaar vooral te merken in het noorden van het land. "Bedrijven willen heel graag dat medewerkers en jonge mensen naar hun werk en leerplekken kunnen komen. Dat is nu al een uitdaging bij ons in de kleinere gebieden", zegt Joyce Walstra, voorzitter van de noordelijke ondernemersorganisatie.
In sommige gebieden komen al buslijnen te vervallen. "Als nu ook de hoofdader naar die kleinere gebieden het moeilijk gaat krijgen dan wordt het lastig", aldus Walstra. Zij wijst er ook op dat het mkb de afgelopen jaren mensen juist heeft gestimuleerd om met het openbaar vervoer te komen. "Maar nu worden mensen weer de auto's in gejaagd."
Walstra snapt dat de onderhoudswerkzaamheden en reparaties uitgevoerd moeten worden. "Maar zorg dan wel voor een alternatief met goede busverbindingen", stelt de voorzitter.
VNO-NCW
VNO-NCW laat in een reactie weten dat de personeelskrapte in alle geledingen van de samenleving steeds voelbaarder wordt en dat dit veelal lastig te voorkomen is. "Nu ook op het spoor. Dit vraagt creativiteit en onconventionele oplossingen dit in goede banen te leiden", aldus de werkgeversorganisatie.
ProRail maakte donderdag bekend dat reizigers de komende jaren meer hinder ondervinden van onderhoud op het spoor. De spoorbeheerder zegt het werk vaker overdag en doordeweeks te moeten doen. Volgend jaar is dat vooral te merken in Friesland, maar ook het goederenvervoer op de Rotterdamse Havenspoorlijn en de Betuweroute wordt getroffen.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - De pakketbezorger die eerder deze week in de Amsterdamse Jordaan door een motoragent werd getaserd, gaat daarvan begin komende week aangifte doen. Dat bevestigt zijn advocaat Gerald Roethof na berichtgeving van AT5.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Hoewel er geen rellen of plunderingen hebben plaatsgevonden, heeft de politie zaterdag 34 mensen aangehouden tijdens onrust in Den Haag. Het overgrote deel van hen is minderjarig en afkomstig uit diverse plaatsen, waaronder Amsterdam, Beerta, Lemele en Zwijndrecht. De jongeren werden onder meer aangehouden voor openlijke geweldpleging, het dragen van gezichtsbedekkende kleding en het bezitten van verboden middelen, zoals illegaal vuurwerk.
3 uur geledenLEUSDEN (ANP) - Het Sovjet Ereveld in Leusden is opnieuw beklad. Dit keer zijn de obelisk en de gedenkmuur met rode en zwarte verf besmeurd. Op beelden op de sociale media van de begraafplaats is te zien dat er leuzen zijn aangebracht als 'Fuck Refugees', 'Not against Russians but against commies' en 'Dutch government = commies'.
4 uur geledenHOOGERHEIDE (ANP) - De groep migranten die zaterdagochtend van een rubberboot voor de Zeeuwse kust is gehaald, verblijft in de Brigade Brabant-Oost van de marechaussee in Hoogerheide. Het gaat om 36 mannen uit Afghanistan, zegt een woordvoerder van de marechaussee.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De schade van de protesten loopt voor Haagse winkeliers waarschijnlijk in de vele duizenden euro's, ondanks dat het in een groot deel van de Haagse binnenstad zaterdag vrij rustig bleef. Dat schat voorzitter Bas Winkler van Binnenstad in Bedrijf, het overkoepelende samenwerkingsverband van ondernemersverenigingen in de binnenstad van Den Haag.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De gemeente Den Haag heeft het noodbevel dat zaterdag geldt voor het kernwinkelgebied van de stad uitgebreid naar het Malieveld en het Centraal Station. Het is op verschillende plekken onrustig in de stad door een oproep tot rellen en plunderingen via sociale media en voetbalfans die zeggen daar te zijn 'ter bescherming' van de stad.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Mobiele Eenheid grijpt in op het Korte Voorhout in Den Haag, omdat groepen jongeren daar niet luisteren naar de vorderingen van de politie. Dat ziet een ANP-verslaggever ter plaatse. Mensen zijn daar aanwezig vanwege de oproepen tot "Gen-Z-protesten" via sociale media. De politie heeft de aanwezigen meermaals verzocht om naar het Malieveld te gaan, maar daar wordt door sommigen geen gehoor aan gegeven.
9 uur geleden