MKB-Nederland: ondernemers moeten coronaschulden aanpakken
DEN HAAG (ANP) - MKB-Nederland, de brancheorganisatie voor het midden- en kleinbedrijf (mkb), roept ondernemers met een coronaschuld andermaal op contact op te nemen met de Belastingdienst. Dinsdag verloopt de deadline waarop ondernemers die nog helemaal geen actie hebben ondernomen om een schuld terug te betalen zich kunnen melden.
Het gaat om nog niet terugbetaalde belastingen die tijdelijk opgeschort werden om verlichting te bieden tijdens de pandemie. Ondernemers die vrezen failliet te gaan, moeten "goed advies inwinnen", zegt een woordvoerder. "Het is belangrijk dat ondernemers zelf met de Belastingdienst in gesprek gaan. Iedereen die dat nog niet heeft gedaan moet dat zo snel mogelijk doen. Ondernemers die echt geen uitweg meer zien en aan een faillissement denken, moeten ook goed advies inwinnen over dat ze niet persoonlijk aansprakelijk gesteld worden."
Begin juni hadden zo'n 45.000 ondernemers nog niets gedaan om de tijdens de coronapandemie uitgestelde belastingen alsnog te storten. Dat zijn volgens de brancheorganisatie veel zelfstandigen zonder personeel (zzp'ers), zoals ondernemers met een horecazaak of winkel. "Die zijn oververtegenwoordigd in de groep die hiermee te maken heeft, omdat ze een forse tijd beperkingen kregen en dicht moesten", aldus de woordvoerder.
MKB-Nederland heeft geen actuele cijfers van de huidige grootte van de groep ondernemers met een coronaschuld. De belangenorganisatie zei zich eerder zorgen te maken over de voorspelde faillissementsgolf als gevolg van het moeten afbetalen van coronaschulden.
Meer uit Binnenland
BRUSSEL (ANP) - Volgens demissionair premier Dick Schoof is de top van EU-regeringsleiders van donderdagavond "geen crisistop". Het is volgens hem een top over de trans-Atlantische relaties, zei hij bij aankomst in Brussel. "De angel is er sinds gisteren wel uit."
5 uur geledenUTRECHT (ANP) - Twintig inwoners van Utrecht kunnen nog niet terug naar huis als gevolg van de explosie in de Visscherssteeg vorige week donderdag, meldt de gemeente Utrecht in een raadsbrief. Zij hebben allemaal tijdelijk onderdak gekregen.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet vindt het 'niet verstandig' als Nederland in Europa pleit voor de mogelijke inzet van verregaande handelssancties tegen de VS, zolang die de claim op Groenland niet laten varen. "Vrijwel iedereen zegt nu: we escaleren nu verder niet," zegt defensieminister Ruben Brekelmans (VVD) over de houding van andere Europese landen. Hij wil op dit moment geen "dreigement of politiek signaal" afgeven richting de VS.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het boek Het ultieme geheim van Dan Brown was het bestverkochte boek van 2025. Dat heeft de Stichting Collectieve Propaganda van het Nederlandse Boek (CPNB) bekendgemaakt. In Het ultieme geheim raakt hoogleraar kunstgeschiedenis Robert Langdon betrokken bij een moordmysterie in Praag. Het is het nieuwe boek in dezelfde reeks als De Da Vinci Code. Het boek is ruim 234.000 keer verkocht. Dat is bijna 40 procent meer dan het bestverkochte boek van het jaar daarvoor, De Camino van Anya Niewierra
7 uur geledenVLISSINGEN (ANP) - De eerste bewoners van de seniorenflat in Vlissingen waar vorige week een explosie en brand waren, kunnen volgende week woensdag terug naar hun huizen. De woningen zijn bewoonbaar gemaakt, laat woningcorporatie l'escaut weten.
8 uur geledenDE BILT (ANP) - In het noorden van Nederland geldt komende nacht en vrijdagochtend code oranje, omdat het daar door ijzel "verraderlijk glad" kan worden. "Er is hierdoor een grote kans op ongelukken door gladde wegen, fietspaden en voetpaden. De gladheid is moeilijk te zien, wat het extra gevaarlijk maakt", waarschuwt het KNMI.
9 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De Afghaanse vrouw die onlangs in een documentaire van Hila Noorzai te zien was, is vrijgelaten. Dat meldt AVROTROS op Instagram.
9 uur geleden