Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

MKB-Nederland: ondernemers moeten coronaschulden aanpakken

MKB-Nederland: ondernemers moeten coronaschulden aanpakken

DEN HAAG (ANP) - MKB-Nederland, de brancheorganisatie voor het midden- en kleinbedrijf (mkb), roept ondernemers met een coronaschuld andermaal op contact op te nemen met de Belastingdienst. Dinsdag verloopt de deadline waarop ondernemers die nog helemaal geen actie hebben ondernomen om een schuld terug te betalen zich kunnen melden.

Het gaat om nog niet terugbetaalde belastingen die tijdelijk opgeschort werden om verlichting te bieden tijdens de pandemie. Ondernemers die vrezen failliet te gaan, moeten "goed advies inwinnen", zegt een woordvoerder. "Het is belangrijk dat ondernemers zelf met de Belastingdienst in gesprek gaan. Iedereen die dat nog niet heeft gedaan moet dat zo snel mogelijk doen. Ondernemers die echt geen uitweg meer zien en aan een faillissement denken, moeten ook goed advies inwinnen over dat ze niet persoonlijk aansprakelijk gesteld worden."

Begin juni hadden zo'n 45.000 ondernemers nog niets gedaan om de tijdens de coronapandemie uitgestelde belastingen alsnog te storten. Dat zijn volgens de brancheorganisatie veel zelfstandigen zonder personeel (zzp'ers), zoals ondernemers met een horecazaak of winkel. "Die zijn oververtegenwoordigd in de groep die hiermee te maken heeft, omdat ze een forse tijd beperkingen kregen en dicht moesten", aldus de woordvoerder.

MKB-Nederland heeft geen actuele cijfers van de huidige grootte van de groep ondernemers met een coronaschuld. De belangenorganisatie zei zich eerder zorgen te maken over de voorspelde faillissementsgolf als gevolg van het moeten afbetalen van coronaschulden.

Meer uit Binnenland

Slachtoffer steekpartij Hoorn overleden

HOORN (ANP) - Een van de drie mensen die zaterdagavond gewond raakten door een steekpartij in Hoorn, is overleden. Een woordvoerder van de politie bevestigde dat zondag na berichtgeving door Hart van Nederland.

30 minuten geleden
Drie gewonden na melding steekincident in Hoorn

HOORN (ANP) - Aan de Italiaanse Zeedijk in Hoorn zijn zaterdagavond drie mensen gewond geraakt. Dat meldt de politie Noord-Holland. Om 23.22 uur werd er melding gemaakt van een steekincident, bevestigt een politiewoordvoerder. Het incident gebeurde op straat in het horecagebied.

7 uur geleden
Vrouw (19) omgekomen bij ongeval op de N59 bij Nieuwerkerk

NIEUWERKERK (ANP) - Een van de vier mensen die gewond raakten door een ernstig auto-ongeluk op de N59 bij het Zeeuwse Nieuwerkerk is overleden, meldt de politie. Het gaat om een 19-jarige inwoonster van Aagtekerke. Ze overleed ter plaatse.

11 uur geleden
Meerdere gewonden door ernstig ongeluk op N59 bij Nieuwerkerk

NIEUWERKERK (ANP) - Door een ernstig ongeluk op de N59 bij het Zeeuwse Nieuwerkerk zijn zaterdagavond vier mensen gewond geraakt, meldt de politie. Hoe ernstig hun verwondingen zijn, kon een woordvoerder nog niet zeggen.

12 uur geleden
Politie op Bali wijst verdachten aan voor moord op Nederlander

DENPASAR (ANP) - De politie op Bali heeft twee buitenlanders aangewezen als verdachten van een fatale steekpartij waarbij begin deze week een Nederlander om het leven kwam. Vermoedelijk gaat het om twee mannen van 34 en 32 jaar uit Braziliƫ, meldt het Indonesische persbureau Antara. Volgens de politie zijn zij Indonesiƫ ontvlucht.

14 uur geleden
Paar honderd mensen bij pacifistische demonstratie Malieveld

DEN HAAG (ANP) - Op het Malieveld in Den Haag demonstreren op zaterdagmiddag een paar honderd mensen tegen de oorlog in Iran. De demonstranten roepen de Nederlandse regering op om bij te dragen aan de-escalatie, diplomatie en politieke oplossingen in plaats van oorlog.

20 uur geleden
Gewonde na explosies en brand bij woning in Schiedam

SCHIEDAM (ANP) - In Schiedam is vrijdagavond een persoon gewond geraakt bij explosies en een brand bij een woning in de Van Marumstraat. Dat meldt de politie. De gewonde persoon is met brandwonden naar het ziekenhuis gebracht.

1 dag geleden