Mitsubishi en Panasonic smaakmakers op Japanse beurs
TOKIO (ANP) - Automaker Mitsubishi Motor en elektronicaconcern Panasonic waren woensdag in trek op de Japanse aandelenbeurs. Ze kwamen met beter dan verwachte resultaten en vooruitzichten. Ook de Japanse spoorwegbedrijven en de luchtvaartmaatschappijen, die zwaar worden getroffen door de coronapandemie, werden opgepikt na een daling van het aantal dagelijkse coronabesmettingen in het land. Dinsdag werd de noodtoestand in Tokio en omliggende gebieden nog verlengd tot 7 maart.
De Nikkei in Tokio eindigde 1 procent hoger op 28.646,50 punten. Het was de derde winstdag op rij. Mitsubishi maakte een koerssprong van 10 procent. De autofabrikant verwacht dit jaar minder verlies te lijden dan eerder werd gevreesd. Ook concurrent Toyota (plus 4 procent) zat in de lift. De leveranciers van auto-onderdelen aan Toyota, Denso en Aisin Seiki, verhoogden hun verwachtingen. Spoorwegbedrijf West Japan Railway en luchtvaartmaatschappij Japan Airlines kregen er dik 6 procent bij.
Panasonic won ruim 3 procent. Het elektronicaconcern schroefde zijn winstverwachting voor het jaar op dankzij een herstel van de omzet. Het bedrijf, dat al jarenlang samenwerkt met de Amerikaanse automaker Tesla, profiteerde van de toegenomen vraag naar zijn accu's voor elektrische auto's. Ook verkocht Panasonic meer ventilatiesystemen vanwege de coronapandemie.
In Hongkong noteerde de Hang Seng-index tussentijds 0,3 procent lager. De Chinese webwinkel Alibaba zakte 4 procent ondanks sterke kwartaalresultaten. De cijfers werden echter overschaduwd door de zorgen over het onderzoek van de Chinese autoriteiten naar de marktpositie van het bedrijf. De beurs in Shanghai daalde een fractie. Volgens marktonderzoekers Caixin en Markit groeide de bedrijvigheid in de Chinese dienstensector in januari in het traagste tempo in negen maanden.
Meer uit Financieel
DÜSSELDORF (ANP/BLOOMBERG) - Rheinmetall heeft de omzetverwachting voor dit jaar verlaagd na het verliezen van een contract voor de bouw van marineschepen. Het grootste defensiebedrijf van Duitsland zou zes fregatten bouwen met een totale waarde van meer dan 10 miljard euro, maar de Duitse regering heeft de bestelling in juni ingetrokken.
13 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Bedrijven in de chemische industrie moeten mogelijk in sommige gevallen de productie deels afschalen als lage waterstanden langdurig aanhouden en er niet genoeg vervangende transportcapaciteit beschikbaar is. Dat laat een woordvoerster van de Koninklijke Vereniging van de Nederlandse Chemische Industrie (VNCI) weten.
15 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - SBM Offshore behoorde donderdag tot de winnaars op de Amsterdamse beurs. De maritieme dienstverlener verhoogde de verwachtingen voor het hele jaar, na een sterke eerste jaarhelft waarin het bedrijf de omzet zag verdubbelen. Ook de totale orderportefeuille liep verder op. Het aandeel werd bijna 7 procent hoger gezet.
18 minuten geledenCUPERTINO (ANP/RTR/BLOOMBERG) - OpenAI heeft de rechter gevraagd om de rechtszaak in de Verenigde Staten die Apple tegen het bedrijf aanspande te seponeren. Het bedrijf wordt door Apple beschuldigd van het stelen van vertrouwelijke bedrijfsgegevens. OpenAI noemt die beschuldigingen ongegrond. OpenAI werkte eerder met Apple samen aan Siri, door technologie voor de digitale assistent van Apple te leveren.
29 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Vakbond CNV bereidt, samen met FNV, in september meerdere nieuwe acties voor tegen de geplande miljardenbezuinigingen op de sociale zekerheid. De vakbondsleden van CNV bij de vervoersbedrijven in Amsterdam (GVB) en Rotterdam (RET) krijgen donderdag een oproep om mee te doen aan de landelijke staking op 9 september, die vorige week al door FNV is aangekondigd. Havenmedewerkers kregen eerder deze week al een oproep van CNV om op vrijdag 4 september het werk neer te leggen.
52 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - SBM Offshore heeft de verwachtingen voor het hele jaar verhoogd, na een eerste jaarhelft waarin het de omzet zag verdubbelen. De Nederlandse maritieme dienstverlener profiteerde onder meer van de verkoop van een groot drijvend platform (FPSO) aan olieproducent ExxonMobil. De FPSO One Guyana werd in februari voor ruim 2,3 miljard dollar verkocht.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Subsidie op een elektrische leaseauto is een gerichte manier om huishoudens met lage inkomens structureel te beschermen tegen vervoersarmoede als gevolg van stijgende brandstofprijzen. Dat stellen onderzoekers donderdag in economenblad ESB.
1 uur geleden