Mitsubishi en Panasonic smaakmakers op Japanse beurs
TOKIO (ANP) - Automaker Mitsubishi Motor en elektronicaconcern Panasonic waren woensdag in trek op de Japanse aandelenbeurs. Ze kwamen met beter dan verwachte resultaten en vooruitzichten. Ook de Japanse spoorwegbedrijven en de luchtvaartmaatschappijen, die zwaar worden getroffen door de coronapandemie, werden opgepikt na een daling van het aantal dagelijkse coronabesmettingen in het land. Dinsdag werd de noodtoestand in Tokio en omliggende gebieden nog verlengd tot 7 maart.
De Nikkei in Tokio eindigde 1 procent hoger op 28.646,50 punten. Het was de derde winstdag op rij. Mitsubishi maakte een koerssprong van 10 procent. De autofabrikant verwacht dit jaar minder verlies te lijden dan eerder werd gevreesd. Ook concurrent Toyota (plus 4 procent) zat in de lift. De leveranciers van auto-onderdelen aan Toyota, Denso en Aisin Seiki, verhoogden hun verwachtingen. Spoorwegbedrijf West Japan Railway en luchtvaartmaatschappij Japan Airlines kregen er dik 6 procent bij.
Panasonic won ruim 3 procent. Het elektronicaconcern schroefde zijn winstverwachting voor het jaar op dankzij een herstel van de omzet. Het bedrijf, dat al jarenlang samenwerkt met de Amerikaanse automaker Tesla, profiteerde van de toegenomen vraag naar zijn accu's voor elektrische auto's. Ook verkocht Panasonic meer ventilatiesystemen vanwege de coronapandemie.
In Hongkong noteerde de Hang Seng-index tussentijds 0,3 procent lager. De Chinese webwinkel Alibaba zakte 4 procent ondanks sterke kwartaalresultaten. De cijfers werden echter overschaduwd door de zorgen over het onderzoek van de Chinese autoriteiten naar de marktpositie van het bedrijf. De beurs in Shanghai daalde een fractie. Volgens marktonderzoekers Caixin en Markit groeide de bedrijvigheid in de Chinese dienstensector in januari in het traagste tempo in negen maanden.
Meer uit Financieel
BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie werkt aan een 'solidariteitsinstrument' om bedrijven te ondersteunen die hun toeleveringsketens voor kritieke grondstoffen verleggen, zodat ze minder afhankelijk worden van China. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden.
10 minuten geledenTIRANA (ANP/RTR) - Jared Kushner, schoonzoon van de Amerikaanse president Donald Trump, is mogelijk opgelicht bij het kopen van grond in Albanië. Een in Miami gevestigde zakenman, die in Albanië wordt gezocht voor het witwassen van drugsgeld, wordt ervan verdacht eigendomsbewijzen te hebben vervalst van grond waarop Kushner een miljardenresort wil laten bouwen.
2 uur geledenLOS ANGELES (ANP/AFP) - Diverse grote organisaties uit de muziekindustrie hebben vrijdag een labelsysteem gepresenteerd voor content die met kunstmatige intelligentie (AI) is gemaakt. Daarmee kunnen mensen snel achterhalen of en hoe er in bepaalde muziek gebruik is gemaakt van AI.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - Nederlandse werkplekken zijn slecht ingericht op steeds hetere zomers. Daarvoor waarschuwt CNV na een peiling onder 1500 werkenden die fysiek op hun werk aanwezig moeten zijn, bijvoorbeeld in de bouw, industrie en de zorg.
5 uur geledenMENLO PARK (ANP/RTR) - Meta stopt na enkele dagen al weer met een nieuwe AI-functie waarmee gebruikers afbeeldingen konden genereren die waren gebaseerd op de Instagram-foto's van anderen. Het Amerikaanse socialemediaconcern besloot hiertoe na een storm aan kritiek dat Meta zich met de tool schuldig zou maken aan privacyschendingen.
5 uur geledenCUPERTINO (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Apple heeft vrijdag een rechtszaak aangespannen tegen ChatGPT-moeder OpenAI en twee voormalige werknemers van het AI-bedrijf, omdat zij vertrouwelijke bedrijfsgegevens van Apple zouden hebben gestolen. De zaak werd aangespannen bij een rechtbank in het noorden van Californië.
15 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn vrijdag met kleine koerswinsten het weekend ingegaan. De aandacht van beleggers op Wall Street ging onder meer uit naar de beursgang van het grote Zuid-Koreaanse chipbedrijf SK Hynix in New York. Dat debuut verliep succesvol, want SK Hynix sloot bijna 13 procent hoger op 168 dollar per aandeel.
16 uur geleden