Mitsubishi en Panasonic smaakmakers op Japanse beurs
TOKIO (ANP) - Automaker Mitsubishi Motor en elektronicaconcern Panasonic waren woensdag in trek op de Japanse aandelenbeurs. Ze kwamen met beter dan verwachte resultaten en vooruitzichten. Ook de Japanse spoorwegbedrijven en de luchtvaartmaatschappijen, die zwaar worden getroffen door de coronapandemie, werden opgepikt na een daling van het aantal dagelijkse coronabesmettingen in het land. Dinsdag werd de noodtoestand in Tokio en omliggende gebieden nog verlengd tot 7 maart.
De Nikkei in Tokio eindigde 1 procent hoger op 28.646,50 punten. Het was de derde winstdag op rij. Mitsubishi maakte een koerssprong van 10 procent. De autofabrikant verwacht dit jaar minder verlies te lijden dan eerder werd gevreesd. Ook concurrent Toyota (plus 4 procent) zat in de lift. De leveranciers van auto-onderdelen aan Toyota, Denso en Aisin Seiki, verhoogden hun verwachtingen. Spoorwegbedrijf West Japan Railway en luchtvaartmaatschappij Japan Airlines kregen er dik 6 procent bij.
Panasonic won ruim 3 procent. Het elektronicaconcern schroefde zijn winstverwachting voor het jaar op dankzij een herstel van de omzet. Het bedrijf, dat al jarenlang samenwerkt met de Amerikaanse automaker Tesla, profiteerde van de toegenomen vraag naar zijn accu's voor elektrische auto's. Ook verkocht Panasonic meer ventilatiesystemen vanwege de coronapandemie.
In Hongkong noteerde de Hang Seng-index tussentijds 0,3 procent lager. De Chinese webwinkel Alibaba zakte 4 procent ondanks sterke kwartaalresultaten. De cijfers werden echter overschaduwd door de zorgen over het onderzoek van de Chinese autoriteiten naar de marktpositie van het bedrijf. De beurs in Shanghai daalde een fractie. Volgens marktonderzoekers Caixin en Markit groeide de bedrijvigheid in de Chinese dienstensector in januari in het traagste tempo in negen maanden.
Meer uit Financieel
HOOGEVEEN (ANP) - Werknemers van wasserijen leggen woensdag het werk neer, meldt de FNV. Onderhandelingen voor een nieuwe cao zitten muurvast, volgens de vakbond. Bij wasserijen in Hoogeveen, Bolsward, Hardenberg en Tiel wordt 24 uur lang gestaakt.
40 minuten geledenHOOGEVEEN (ANP) - Werknemers van wasserijen leggen woensdag het werk neer, meldt de FNV. Onderhandelingen voor een nieuwe cao zitten muurvast, volgens de vakbond. Bij wasserijen in Hoogeveen, Bolsward, Hardenberg en Tiel wordt 24 uur lang gestaakt.
1 uur geledenASHEVILLE (ANP) - De G20-landen dringen aan op "een vrije, veilige en voorspelbare vaart door de Straat van Hormuz". Dat staat in een gezamenlijke verklaring die aan het einde van de door de Verenigde Staten georganiseerde top werd gepubliceerd.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Ruimtevaartorganisatie NASA heeft het contract voor de ontwikkeling van het zogenoemde Mars Telecommunications Network toegekend aan Blue Origin, het Amerikaanse ruimtevaartbedrijf van Amazon-oprichter Jeff Bezos.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met duidelijke verliezen gesloten. Beleggers hadden zorgen over oplopende energieprijzen, inflatie en stijgende rentes. Die werden ingegeven door oplopende spanningen tussen de Verenigde Staten en Iran. Nieuwe Amerikaanse aanvallen op Iraanse doelen deden het sentiment gedurende de handelssessie weinig goeds.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De Europese gasprijs is tot het hoogste niveau sinds 2023 gestegen. Op energiemarkten reageren handelaren op de toegenomen spanningen tussen Iran en de Verenigde Staten. Nieuwe gevechten hebben een einde gemaakt aan de hoop op een snelle opening van de Straat van Hormuz, een zeestraat die erg belangrijk is voor de wereldhandel in energie.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Door de schorsing van een belangrijke controleur voor bouwprojecten moeten veel bouwwerkzaamheden worden stilgelegd. Daarvoor waarschuwt de Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG). De belangenorganisatie voor gemeenten schat in dat mogelijk tot 1300 projecten stil komen te liggen.
6 uur geleden