Mitsotakis: Griekse bosbranden treffen gebied van 150.000 hectare
ATHENE (ANP/AFP) - Griekenland wordt dit jaar zwaar getroffen door bosbranden en volgens premier Kyriakos Mitsotakis zal zeker 150.000 hectare zijn verbrand aan het eind van de zomer. Dat is een gebied net iets kleiner dan de provincie Utrecht.
Mitsotakis sprak ook over de natuurbrand in het nationaal park Dadia-Lefkimi-Soufli, in het noordoosten van Griekenland. De brandweer probeert daar al bijna twee weken het vuur te blussen. Zeker twintig mensen zijn om het leven gekomen. Achttien van hen waren migranten die vanuit Turkije het land waren binnengekomen.
De Europese Commissie noemde die brand de grootste die ooit was waargenomen in de Europese Unie. Copernicus, de instantie die sinds 2000 gegevens over natuurbranden bijhoudt, meldde dinsdag dat daar een gebied van zo'n 80.000 hectare was afgebrand. De EU heeft blusvliegtuigen gestuurd om te helpen het vuur te bestrijden.
Meer uit Buitenland
GAZA-STAD/BEIROET (ANP/AFP/RTR) - Door Israëlische aanvallen zijn zondag in de Gazastrook ten minste acht Palestijnen gedood, aldus gezondheidsfunctionarissen. Dat aantal is inclusief de vier doden die Palestijnse autoriteiten eerder op zondag al meldden.
2 uur geledenSEVILLA (ANP/AFP) - De socialisten van de Spaanse premier Pedro Sánchez lijken af te stevenen op een nederlaag bij de regionale verkiezingen in Andalusië, zo voorspelt een exitpoll. De stemming wordt gezien als een graadmeter voor de landelijke verkiezingen van volgend jaar.
2 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/RTR) - Door een gewapende aanval in de Mexicaanse deelstaat Puebla zijn tien mensen om het leven gekomen. Dat heeft het ministerie van Openbare Veiligheid van de deelstaat bekendgemaakt. Onder de slachtoffers waren zes mannen, drie vrouwen en een kind. Zij werden in de gemeente Tehuitzingo onder vuur genomen.
4 uur geledenLIENZ (ANP/DPA) - In Oostenrijk is een wandelaarster om het leven gekomen door een dodelijke aanval van koeien. De 67-jarige vrouw werd door een kudde koeien aangevallen in een weiland en raakte daarbij dodelijk gewond, aldus de politie.
4 uur geledenSOFIA (ANP/AFP) - Een beer heeft een man gedood in Vitosha, een bergachtig gebied net buiten de Bulgaarse hoofdstad Sofia. "De bevindingen van de forensisch patholoog en een expert op het gebied van wilde dieren tonen aan dat de sporen op het lichaam afkomstig zijn van een vrouwtjesbeer en haar jong," aldus een politiewoordvoerder.
5 uur geledenMODENA (ANP) - De man die zaterdag meerdere mensen verwondde door met hoge snelheid in het stadscentrum van de Italiaanse stad Modena op voetgangers in te rijden, is aangeklaagd voor doodslag en zware mishandeling, maar niet voor terrorisme. Dat melden lokale media waaronder Sky TG24.
7 uur geledenSCHKEUDITZ (ANP/DPA) - De Duitse politie heeft een tijger doodgeschoten die ontsnapt was uit een particulier beheerd verblijf. Bij het incident zou een 73-jarige man zware verwondingen hebben opgelopen.
8 uur geleden