Mitsotakis: Griekse bosbranden treffen gebied van 150.000 hectare
ATHENE (ANP/AFP) - Griekenland wordt dit jaar zwaar getroffen door bosbranden en volgens premier Kyriakos Mitsotakis zal zeker 150.000 hectare zijn verbrand aan het eind van de zomer. Dat is een gebied net iets kleiner dan de provincie Utrecht.
Mitsotakis sprak ook over de natuurbrand in het nationaal park Dadia-Lefkimi-Soufli, in het noordoosten van Griekenland. De brandweer probeert daar al bijna twee weken het vuur te blussen. Zeker twintig mensen zijn om het leven gekomen. Achttien van hen waren migranten die vanuit Turkije het land waren binnengekomen.
De Europese Commissie noemde die brand de grootste die ooit was waargenomen in de Europese Unie. Copernicus, de instantie die sinds 2000 gegevens over natuurbranden bijhoudt, meldde dinsdag dat daar een gebied van zo'n 80.000 hectare was afgebrand. De EU heeft blusvliegtuigen gestuurd om te helpen het vuur te bestrijden.
Meer uit Buitenland
ADEN (ANP) - Meer dan 300.000 mensen zijn in Jemen ontheemd geraakt sinds het geweld in het land weer is toegenomen. Door escalerende gevechten in het westen van het land zien veel burgers zich genoodzaakt te vluchten, ziet de Internationale Organisatie voor Migratie (IOM) van de VN.
1 uur geledenRABAT (ANP/AFP) - Een Marokkaanse rechtbank heeft een cartoonist veroordeeld tot vier jaar gevangenisstraf wegens het "beledigen van de koning", zo laat zijn advocaat weten. De 22-jarige Yasser Mounbir had karikaturen van de Marokkaanse koning Mohammed VI gemaakt en deze op Instagram geplaatst. Hij kreeg ook een boete van 40.000 Marokkaanse dirham (ongeveer 3650 euro).
1 uur geledenJUNEAU (ANP) - De Republikeinse senator Dan Sullivan heeft zondag tegen de zender CNN gezegd dat hij het resultaat van de verkiezingen van dinsdag zal accepteren. Ook al heeft zijn opponent "valsgespeeld" en is zij volgens hem "niet geschikt" om senator te worden namens de Amerikaanse staat Alaska. Sullivan hoopt dinsdag een derde termijn als senator te winnen.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De Russische veiligheidsdienst FSB heeft een minderjarige opgepakt voor het dreigen met een grote terreuraanslag in Moskou. Rusland greep in nadat het informatie had ontvangen van de Verenigde Staten, melden Russische persbureaus.
2 uur geledenFRANKFURT (ANP/DPA) - Bij de rellen in Frankfurt zijn meer dan honderd politieagenten gewond geraakt. Een van hen raakte ernstig gewond, aldus binnenlandminister van de deelstaat Hessen, Roman Poseck. De agent verloor zijn tanden nadat er een steen in zijn gezicht werd gegooid.
3 uur geledenKEULEN (ANP) - Bij rellen in Keulen zaterdagavond zijn 23 agenten gewond geraakt, meldt de politie in een persbericht. Rond demonstraties zijn grote hoeveelheden steekwapens, hamers, molotovcocktails en zelfgemaakt vuurwerk in beslag genomen.
4 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Justitie heeft in Frankrijk een onderzoek ingesteld nadat bij een protest in Parijs een molotovcocktail werd gegooid naar agenten. Het Openbaar Ministerie (OM) spreekt over een "poging tot moord op personen met openbaar gezag". Er is nog geen arrestatie voor verricht. In totaal werden door heel Frankrijk 779 mensen opgepakt voor de rellen van zaterdag.
5 uur geleden