'Mister Zevenheuvelen' Cheptegei pakt Hengelo wereldrecord af
MONACO (ANP) - Joshua Cheptegei was al een grote naam in Nijmegen en omstreken. Hij won er vier keer de Zevenheuvelenloop met als hoogtepunt in 2018 een wereldrecord op de 15 kilometer in 41.05. In Monaco besteeg hij de troon van de 5000 meter. De 23-jarige Oegandese hardloper scherpte bij het atletiekgala uit de Diamond League het zestien jaar oude wereldrecord aan. Hij liep 12.35,36 en haalde 2 seconden af van de mondiale toptijd die de Ethiopiër Kenenisa Bekele in 2004 bij de FBK Games in Hengelo liep.
De manier waarop was indrukwekkend. Hij liet zich 2000 meter gangmaken door onder anderen de Nederlandse atleet Roy Hoornweg, maar nam na 3000 meter resoluut het tempo in handen en snelde naar het nieuwe record in rondjes van rond de minuut. In februari zette diezelfde Cheptegei ook al in Monaco een wereldrecord op de klokken op de 5 kilometer op de weg ( 12.51). "Monaco is een speciale plek. Een plek om een wereldrecord te lopen", zei de regerend wereldkampioen op de 10.000 meter na zijn recordrace in het Stade Louis II, waar 5000 toeschouwers toegestaan waren.
"Ik train doorgaans in Europa, maar dit jaar was natuurlijk anders", zei Cheptegei. "Het was lastig om gemotiveerd te blijven omdat zoveel mensen thuis moesten blijven in de coronacrisis. Voor mij pakte het gek genoeg goed uit om bij mijn familie in Oeganda te zijn. Ik had hier de juiste instelling en de juiste mensen om me heen, dus kon er ook echt voor gaan", zei de atleet uit de stal van atletenmanager Jos Hermens (Global Sports).
Meer uit Sport
TORUN (ANP) - Atlete Lieke Klaver heeft haar optreden op de 400 meter bij de WK indoor in het Poolse Torun kunnen belonen met een bronzen medaille. In de finale over twee races zette de regerend Europees kampioene een tijd neer van 51,02 seconden en die bleek uiteindelijk goed voor een medaille.
3 uur geledenTORUN (ANP) - Simon Ehammer heeft zijn tweede wereldtitel op de zevenkamp veroverd met een wereldrecord in punten. De 26-jarige Zwitser kwam uit op 6670 punten en verbrak daarmee het oude puntenrecord van 6645, in 2012 gevestigd door de Amerikaan Ashton Eaton.
5 uur geledenWINTERBERG (ANP) - Snowboardster Michelle Dekker heeft bij de laatste wereldbekerwedstrijd van het seizoen in Winterberg brons gepakt op de parallelslalom. De 30-jarige snowboardster won in de strijd om de derde plaats van tweevoudig wereldkampioene Julie Zogg uit Zwitserland. De zege ging naar Lucia Dalmasso uit Italië.
5 uur geledenTBILISI (ANP) - Judoka Joanne van Lieshout heeft een zilveren medaille overgehouden aan de Grand Slam van Tbilisi. De 23-jarige oud-wereldkampioene verloor de finale in de klasse tot 63 kilogram van de Japanse Haruka Kaju op straffen. Het was de tweede medaille van het jaar voor de Brabantse, na het brons op de Grand Slam van Parijs in februari.
5 uur geledenNÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen heeft ook zijn tweede GT3-race op de Nürburgring gewonnen. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 finishte, met zijn teamgenoten Daniel Juncadella en Jules Gounon, de vier uur durende race met ongeveer een minuut voorsprong op Jordan Pepper en Dan Harper in de BMW. De race was lang spannend, maar in het laatste deel maakte Verstappen het verschil in de Mercedes.
8 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - De Nederlandse handballers hebben in de Golden League met 38-31 verloren van Noorwegen. Het was de tweede wedstrijd van Nederland in het oefentoernooi in Kopenhagen, waar ook Denemarken en de Verenigde Staten aan deelnemen. Oranje won het eerste duel met 39-30 van de VS.
9 uur geledenTORUN (ANP) - De gemengde estafetteploeg op de 4x400 meter heeft op de WK indooratletiek in het Poolse Torun geen medaille behaald. Keenan Blake, Myrte van der Schoot, Tony van Diepen en Eveline Saalberg eindigden als vijfde en schoven kort na afloop op naar de vierde plaats door de diskwalificatie van Jamaica.
9 uur geleden