Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Mister Zevenheuvelen' Cheptegei pakt Hengelo wereldrecord af

'Mister Zevenheuvelen' Cheptegei pakt Hengelo wereldrecord af

MONACO (ANP) - Joshua Cheptegei was al een grote naam in Nijmegen en omstreken. Hij won er vier keer de Zevenheuvelenloop met als hoogtepunt in 2018 een wereldrecord op de 15 kilometer in 41.05. In Monaco besteeg hij de troon van de 5000 meter. De 23-jarige Oegandese hardloper scherpte bij het atletiekgala uit de Diamond League het zestien jaar oude wereldrecord aan. Hij liep 12.35,36 en haalde 2 seconden af van de mondiale toptijd die de Ethiopiër Kenenisa Bekele in 2004 bij de FBK Games in Hengelo liep.

De manier waarop was indrukwekkend. Hij liet zich 2000 meter gangmaken door onder anderen de Nederlandse atleet Roy Hoornweg, maar nam na 3000 meter resoluut het tempo in handen en snelde naar het nieuwe record in rondjes van rond de minuut. In februari zette diezelfde Cheptegei ook al in Monaco een wereldrecord op de klokken op de 5 kilometer op de weg ( 12.51). "Monaco is een speciale plek. Een plek om een wereldrecord te lopen", zei de regerend wereldkampioen op de 10.000 meter na zijn recordrace in het Stade Louis II, waar 5000 toeschouwers toegestaan waren.

"Ik train doorgaans in Europa, maar dit jaar was natuurlijk anders", zei Cheptegei. "Het was lastig om gemotiveerd te blijven omdat zoveel mensen thuis moesten blijven in de coronacrisis. Voor mij pakte het gek genoeg goed uit om bij mijn familie in Oeganda te zijn. Ik had hier de juiste instelling en de juiste mensen om me heen, dus kon er ook echt voor gaan", zei de atleet uit de stal van atletenmanager Jos Hermens (Global Sports).

Meer uit Sport

Rybakina wint Australian Open na inhaalrace in derde set

MELBOURNE (ANP) - Elena Rybakina (26) heeft voor de eerste keer de Australian Open gewonnen. De tennisster uit Kazachstan versloeg de als eerste geplaatste Aryna Sabalenka, die het eerste grandslamtoernooi van het seizoen al twee keer won. De als vijfde geplaatste winnares kwam in de beslissende set terug van een achterstand van 3-0 (6-4 4-6 6-4).

1 uur geleden
Geblesseerde skiester Vonn meldt zich af voor super-G

CRANS-MONTANA (ANP) - Lindsey Vonn heeft zich afgemeld voor de super-G van de wereldbeker in het Zwitserse Crans-Montana. De 41-jarige Amerikaanse heeft vrijdag een knie geblesseerd bij een valpartij op de afdaling.

2 uur geleden
Rolstoeltennisster De Groot verliest finale in Melbourne

MELBOURNE (ANP) - Rolstoeltennisster Diede de Groot is er niet in geslaagd voor de zevende keer de Australian Open te winnen. Ze verloor in de finale van de Chinese Li Xiaohui: 6-1 6-2.

3 uur geleden
Skupski en Harrison winnen dubbelspel op Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Neal Skupski en Christian Harrison hebben het dubbelspel op de Australian Open gewonnen. De Brit en de Amerikaan versloegen de Australiërs Jason Kubler en Marc Polmans in de finale: 7-6 (4) 6-4.

4 uur geleden
Trump kondigt IndyCar-race in centrum van Washington aan

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag aangekondigd dat er een IndyCar-race in het centrum van Washington zal plaatsvinden. De 'Freedom 250 Grand Prix' zou in augustus moeten worden verreden. Dat zou passen bij de vieringen rond het 250-jarig bestaan van de Verenigde Staten.

12 uur geleden
Verstappen rijdt 118 ronden op circuit Barcelona in nieuwe RB22

BARCELONA (ANP) - Max Verstappen heeft "een productieve dag" achter de rug in zijn nieuwe RB22 op het circuit van Barcelona. Dat laat de Formule 1-coureur weten via zijn eigen website. Verstappen legde vrijdag 118 ronden af in de wagen van zijn team Red Bull. "We rijden met verschillende afstellingen en proberen zoveel mogelijk ronden te rijden om gedurende de dag zoveel mogelijk uit te proberen. Dat is ons gelukt", aldus Verstappen.

17 uur geleden
Skiester Vonn houdt na val hoop op deelname aan Olympische Spelen

CRANS-MONTANA (ANP) - Lindsey Vonn (41) hoopt ondanks een val tijdens een afdaling in het Zwitserse Crans-Montana in actie te kunnen komen op de Winterspelen. "Ik heb mijn knie geblesseerd. Dit is een zeer moeilijke situatie, een week voor de Olympische Spelen. Maar als er één ding is dat ik kan, dan is het wel een comeback maken. Mijn olympische droom is nog niet voorbij", aldus de Amerikaanse ster via haar sociale media.

20 uur geleden