Mist en gladheid in het zuiden
DE BILT (ANP) - In het westen van Noord-Brabant is plaatselijk sprake van dichte mist, meldt het KNMI dinsdagochtend. Daar kunnen mistbanken ontstaan met lokaal minder dan 200 meter zicht. Ook elders in het zuiden kan dichte mist ontstaan, aldus het weerinstituut, dat code geel heeft uitgegeven.
Volgens weerbureau Weeronline is er lokaal hinder voor het verkeer. Zo was er in Gilze-Rijen een minimaal zicht van 86 meter, in Maastricht 105 meter en in Eindhoven en Woensdrecht kon hooguit 109 meter vooruit worden gekeken.
In het westen van Brabant en in delen van Zeeland en Zuid-Holland kan gladheid ontstaan op bruggetjes en lokale wegen.
De mist in het zuiden kan hardnekkig zijn. Later op de dinsdag kan de mist zich langzaam noordwaarts uitstrekken. De dichte mist gaat dan over in nevel en laaghangende bewolking.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie (OM) heeft in 2025 een record aan crimineel vermogen in beslag genomen. Het gaat om 433 miljoen euro aan geld en goederen. Het is het vierde jaar op rij dat de cijfers zijn gestegen.
50 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Zoek- en reddingsteams hebben bij het Indonesische eiland Sulawesi een boot met dertien opvarenden, onder wie vier Nederlandse toeristen, teruggevonden. De Nederlandse opvarenden zijn ongedeerd, bevestigt het ministerie van Buitenlandse Zaken (BuZa).
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Rijkswaterstaat is zaterdag begonnen met handhaven op het vrachtwagen- en touringcarverbod op de Merwedebrug op snelweg A27 bij Gorinchem. De eerste detectiecamera die het mogelijk maakt overtreders te identificeren, is in de nacht van vrijdag op zaterdag geïnstalleerd in de zuidelijke rijrichting en in gebruik genomen, meldt een woordvoerder van Rijkswaterstaat.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Mensen hebben vrijdagavond rond 22.30 uur meldingen gemaakt van een vuurbol vanuit verschillende regio's in Nederland op sociale media.
11 uur geledenPARIJS (ANP) - De Nederlandse ambassade in Parijs raadt Nederlanders in Frankrijk aan goed voorbereid op pad te gaan vanwege de natuur- en bosbranden die op verschillende plekken in het land woeden. Zo doen toeristen er goed aan om hun reis- en zorgverzekering te controleren op de dekking bij natuurrampen en is het handig om flessen water en een powerbank achter de hand te hebben.
16 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - De familie van de 18-jarige Jahfairel die dinsdag in Nijmegen werd doodgeschoten, vindt het "onbegrijpelijk" dat burgemeester Hubert Bruls van de Gelderse stad "vooruitloopt op een strafrechtelijk onderzoek dat nog in volle gang is". Bruls stelde vrijdag dat aan de schietpartij het nodige is voorafgegaan en dat het "geen willekeurig geweld" was.
16 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Na vier dagen hebben 42.137 deelnemers aan de Nijmeegse Vierdaagse de finish bereikt, meldt de organisatie. Zij krijgen allemaal het felbegeerde Vierdaagsekruisje. Op de laatste dag vielen nog 313 mensen uit of verschenen niet aan de start. Vorig jaar bereikte een recordaantal van 42.777 mensen de eindstreep.
17 uur geleden