Missouri executeert moordenaar, ondanks actie gevangenispersoneel
BONNE TERRE (ANP) - De Amerikaanse staat Missouri heeft een moordenaar ter dood gebracht, ondanks een actie van gevangenismedewerkers die zijn leven wilden redden. De 51-jarige Brian Dorsey kreeg een dodelijke injectie in de gevangenis in Bonne Terre, bericht nieuwszender NBC.
Dorsey was veroordeeld tot de doodstraf voor het doodschieten van zijn nicht en haar echtgenoot in 2006. Hij had gevraagd om genade en kreeg daarbij steun uit onverwachte hoek. Tientallen gevangenismedewerkers sloten zich aan bij een actie om zijn leven te redden.
Die medestanders stuurden een brief naar de gouverneur waarin ze Dorsey omschreven als een modelgevangene die zelfs het haar van de gevangenisdirecteur mocht knippen. Gouverneur Mike Parson weigerde uiteindelijk de executie te stoppen.
Dorsey is de eerste persoon die dit jaar is geëxecuteerd in Missouri. Hij bedankte in zijn schriftelijke laatste woorden de mensen die zich voor hem hebben ingezet. Ook gaf hij aan zich enorm te schamen voor zijn daden.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zich in een interview met de Financial Times dreigend uitgelaten tegenover de NAVO. Hij zei dat het bondgenootschap een "zware toekomst" wacht als NAVO-landen de Verenigde Staten niet te hulp schieten in Iran. Volgens de Britse zakenkrant eist Trump hulp van NAVO-bondgenoten bij het heropenen van de Straat van Hormuz.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering is van plan om mogelijk al deze week aan te kondigen dat meerdere landen hebben ingestemd met de vorming van een coalitie die schepen escorteert door de Straat van Hormuz, een belangrijke doorvoerroute die langs de Iraanse kust loopt. Dat meldt The Wall Street Journal op basis van Amerikaanse functionarissen.
5 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Iraanse autoriteiten hebben vijfhonderd mensen gearresteerd die ervan worden beschuldigd informatie te hebben gedeeld met vijanden. Dat zei Ahmadreza Radan, een brigadegeneraal die als politiechef van de Islamitische Republiek fungeert, zondag tegen staatsmedia.
6 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - De belangrijkste toegangspoort van Gaza, de grensovergang met Egypte in Rafah, gaat woensdag open voor beperkt personenverkeer in beide richtingen. Dat meldt COGAT, de Israëlische militaire instantie die verantwoordelijk is voor humanitaire zaken.
8 uur geledenBAGDAD (ANP/AFP) - Bij een raketaanval op het internationale vliegveld van de Iraakse hoofdstad Bagdad zijn vijf gewonden gevallen. Volgens de autoriteiten van de luchthaven gaat het om vier medewerkers en beveiligers en een ingenieur. De Verenigde Staten hebben op dat vliegveld een diplomatieke post.
8 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft zondag een video van zichzelf geplaatst waarin te zien is hoe hij een kop koffie haalt en een praatje maakt met een medewerker. Dit deed hij nadat Iraanse staatsmedia geruchten hadden verspreid dat hij dood of gewond zou zijn.
9 uur geledenBOEDAPEST (ANP/AFP) - De Hongaarse premier Viktor Orbán en zijn belangrijkste uitdager Peter Magyar hebben beiden zondag grote marsen gehouden, vier weken voor de spannende verkiezingen in het land. Tienduizenden mensen bezochten beide bijeenkomsten in de hoofdstad Boedapest.
10 uur geleden