Missouri executeert moordenaar, ondanks actie gevangenispersoneel
BONNE TERRE (ANP) - De Amerikaanse staat Missouri heeft een moordenaar ter dood gebracht, ondanks een actie van gevangenismedewerkers die zijn leven wilden redden. De 51-jarige Brian Dorsey kreeg een dodelijke injectie in de gevangenis in Bonne Terre, bericht nieuwszender NBC.
Dorsey was veroordeeld tot de doodstraf voor het doodschieten van zijn nicht en haar echtgenoot in 2006. Hij had gevraagd om genade en kreeg daarbij steun uit onverwachte hoek. Tientallen gevangenismedewerkers sloten zich aan bij een actie om zijn leven te redden.
Die medestanders stuurden een brief naar de gouverneur waarin ze Dorsey omschreven als een modelgevangene die zelfs het haar van de gevangenisdirecteur mocht knippen. Gouverneur Mike Parson weigerde uiteindelijk de executie te stoppen.
Dorsey is de eerste persoon die dit jaar is geëxecuteerd in Missouri. Hij bedankte in zijn schriftelijke laatste woorden de mensen die zich voor hem hebben ingezet. Ook gaf hij aan zich enorm te schamen voor zijn daden.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP) - De Franse president Emmanuel Macron zegt dat hij met NAVO-chef Mark Rutte heeft overlegd over de situatie in Oekraïne. In januari praten Europese leiders verder in Parijs, meldt hij op X.
1 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - De Britse regering zegt het recht op vrijheid van meningsuiting volledig te verdedigen, maar vindt ook dat er maatregelen nodig zijn tegen de schadelijkste inhoud op het internet. Londen benadrukt dit na het besluit van de Amerikaanse regering om vijf Europese prominenten, onder wie twee Britten, de toegang tot de Verenigde Staten te ontzeggen wegens censuur.
1 uur geledenBETLEHEM (ANP/AFP) - De Israëlische autoriteiten hebben de Palestijnse vicepresident Hussein al-Sheikh de toegang tot de kerstavondmis in Bethlehem ontzegd, meldt het Palestijnse persbureau Wafa. Zijn konvooi werd tegengehouden voordat het de stad kon binnenrijden.
2 uur geledenJERUZALEM (ANP) - Het Israëlische parlement is in een eerste stemming akkoord gegaan met het opzetten van een commissie die onderzoek gaat doen naar wat er gebeurde op en voorafgaand aan 7 oktober 2023, de dag dat Hamas Israël aanviel en de Gaza-oorlog begon. Maar die commissie is omstreden, omdat die alleen zal bestaan uit politici. Oppositiepartijen vrezen dat het onderzoek gebruikt zal worden om de echte schuldvraag te verhullen en willen liever een onafhankelijk onderzoek.
3 uur geledenGENÈVE (ANP) - VN-experts veroordelen de militaire opbouw rond Venezuela en zeggen dat de VS hiermee het internationaal recht schenden. Het geweld "brengt het mensenrecht op leven en andere rechten in Venezuela en de regio ernstig in gevaar", zeggen zij in een verklaring.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie veroordeelt de beslissing van de VS om een visumverbod op te leggen aan vijf Europese personen, onder wie voormalig EU-commissaris Thierry Breton. Brussel heeft opheldering gevraagd aan de Amerikaanse autoriteiten.
6 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Russische gezant Kirill Dmitriev heeft bij president Vladimir Poetin verslag gedaan van zijn gesprekken met de Amerikanen van afgelopen weekend. De Oekraïense president Volodymyr Zelensky presenteerde woensdag details uit een nieuw 20-puntenplan van de Amerikanen en de Oekraïners en zei dat hij dezelfde dag nog een antwoord uit Moskou verwacht. Het Kremlin zegt nog bezig te zijn met het formuleren van een reactie.
6 uur geleden