Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Misslag in slotmeters kost Keijser en Paulis roeigoud

Misslag in slotmeters kost Keijser en Paulis roeigoud

TOKIO (ANP) - Roeisters Marieke Keijser en Ilse Paulis wilden elkaar absoluut niet afvallen na de olympische finale in de lichte dubbeltwee, maar een misslag van Keijser in de laatste 100 meter van de finale kostte het Nederlandse duo het goud in Tokio.

De boot lag stevig aan de leiding na 1900 meter, maar toen het misging remden de Nederlandse roeivrouwen zo af, dat Italië en Frankrijk nog voorbijkwamen. Ze wonnen nog net brons. Het verschil met nummer vier Groot-Brittannië was 0,01 seconde.

"Er is geen schuldvraag", zei Paulis na afloop. Zij had als eerste Nederlandse een olympische roeititel kunnen prolongeren. De 27-jarige Leiderdorpse won 5 jaar geleden goud in de lichte dubbeltwee met Maaike Head. "Ik weet ook niet wat er fout ging, maar het maakt niet uit. Wij waren de beste. Zo voelt dat."

"We hadden olympisch kampioen kunnen worden, maar het heeft niet zo mogen zijn", zei Paulis. "Wij waren de besten en we doen onszelf tekort als we zeggen dat we maar derde zijn geworden. We staan op het olympisch podium en daar mogen we trots op zijn."

Keijser durfde toe te geven dat zij verantwoordelijk was voor de zogeheten 'snoek', roei-jargon voor misslag. "Ik dacht dat het niet meer kon misgaan, maar wel dus. Een snoek is me echt bijna nooit overkomen, ik ben een zeer technische roeister. Op het verkeerde moment kwam het blad op een verkeerde plek in het water", lichtte de 24-jarige Rotterdamse toe.

Daarna was het enige dat ze kon doen de boel herstellen en doorroeien, zei Keijser. "Dat heb ik gedaan, maar ik wist niet dat het nog brons was geworden. Toen we over de finish kwamen, dacht ik: we hebben niks. Natuurlijk is het balen. We hebben niet 5 jaar getraind voor brons, maar we doen onszelf tekort als we niet van dit moment genieten. Ik ben trots op deze medaille."

Keijser haalde nog wel even de lastige omstandigheden aan waarin de vrouwen zich moesten voorbereiden op hun finale. Hun coach Josy Verdonkschot testte positief op corona en moest zich afzonderen in quarantaine. Assistent-coach Isabelle Jacobs kwam daar later ook nog bij. "Er is de afgelopen week veel gebeurd en natuurlijk waren we klaar voor het roeien van een olympische finale. Maar de coaches zijn belangrijk, die kennen ons door en door. Er was wel contact via facetime, maar als studenten het al moeilijk vinden een college online te volgen, dan is het ook best wel moeilijk een olympische finale te roeien zonder je coach erbij."

Meer uit Sport

Formule 1-weekend Zandvoort lijkt opnieuw niet uit te verkopen

ZANDVOORT (ANP) - Het Formule 1-weekend in Zandvoort lijkt voor de tweede keer op rij niet uitverkocht te raken. Met name voor aanstaande vrijdag zijn nog veel kaarten beschikbaar. De zondag en mogelijk ook de zaterdag verkoopt de komende dagen nog wel uit, verwacht een woordvoerder.

2 uur geleden
Fietsen van Visma - Lease a Bike gestolen bij Vuelta

LIMONE PIEMONTE (ANP/DPA) - Tijdens de Vuelta zijn meerdere fietsen gestolen uit de vrachtwagen van Visma - Lease a Bike. Dat heeft het Nederlandse team bekendgemaakt. Dat gebeurde enkele uren nadat de Deense kopman Jonas Vingegaard de tweede etappe op Italiaanse bodem had gewonnen. De politie is een onderzoek gestart.

4 uur geleden
Zeven Nederlandse atleten naar finale Diamond League

ZÜRICH (ANP) - Zeven Nederlandse atleten hebben zich gekwalificeerd voor de finale van de Diamond League in Zürich. Femke Bol kan in die prestigieuze wedstrijdenserie voor de vijfde keer op rij de finale van de 400 meter horden winnen. De regerend wereldkampioene op dit onderdeel won al 29 achtereenvolgende keren een race op de 400 meter horden in de Diamond League en is sinds augustus 2020 ongeslagen.

4 uur geleden
Europees talent Laros kiest voor 1500 meter op WK atletiek

SANKT MORITZ (ANP) - Europees talent van het jaar Niels Laros kan kiezen uit drie afstanden op de WK atletiek in Tokio in september, maar de 20-jarige hardloper zet in op de 1500 meter. Hij kent geen twijfels over zijn bedoelingen. "Ik heb door mijn overwinningen in de Diamond League laten zien dat ik met de besten van de wereld meekan, dus ik ga voor een medaille", zei de Oosterhouter tijdens een digitaal persmoment.

4 uur geleden
Vertrouwen bij Griekspoor na nederlaag op US Open ver te zoeken

NEW YORK (ANP) - Het vertrouwen van tennisser Tallon Griekspoor is ver te zoeken. "Verliezen kan altijd, die periodes ga je vaker hebben. Dus dat is het probleem niet, maar het gevoel dat ik heb op de baan is wel het probleem", zei Griekspoor na zijn nederlaag op de US Open tegen de NOS. De nummer 1 van Nederland verloor zondag op de openingsdag van het toernooi in New York in drie sets van de Fransman Adrian Mannarino (5-7 4-6 0-6).

6 uur geleden
Titelverdedigster Sabalenka verder op hardcourt van New York

NEW YORK (ANP) - Titelverdedigster Aryna Sabalenka is door naar de tweede ronde van de US Open. De nummer 1 van de wereld won in twee sets van de Zwitserse Rebeka Masarova: 7-5 6-1. Sabalenka treft de Russische Polina Koedermetova om een plek bij de laatste 32 tennissters.

7 uur geleden
Djokovic moeizaam verder op US Open, Medvedev uitgeschakeld

NEW YORK (ANP) - Novak Djokovic staat in de tweede ronde van de US Open. De 38-jarige nummer 7 van de wereld versloeg de jonge Amerikaanse tennisser Learner Tien (nummer 50 van de wereld) in drie sets: 6-1 7-6 (3) 6-2. De Serviër treft de Amerikaan Zachary Svajda (de nummer 145 van de wereld) in de tweede ronde.

7 uur geleden