Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Missie Uruzgan onder de loep na onthulling Australische moorden

Missie Uruzgan onder de loep na onthulling Australische moorden

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet onderzoekt toch nog een keer of er geen aanwijzingen waren dat Nederland op de hoogte was van ernstige misdaden die Australische special forces in Afghanistan hebben gepleegd. Dat zei minister Stef Blok (Buitenlandse Zaken) donderdag in de Tweede Kamer.

Uit onderzoek is naar voren gekomen dat Australische elitetroepen tussen 2005 tot 2016 in Afghanistan 39 moorden hebben gepleegd. Er werden onder anderen gevangen Afghanen doodgeschoten als vorm van ontgroening. Dat was mogelijk door een verziekte cultuur, aldus de hoogste militair van Australië.

Nederlandse militairen hebben samengewerkt met de Australiërs in Uruzgan. Daar zouden de meeste incidenten hebben plaatsgevonden Volgens Blok wordt er nog eens "met de stofkam door dossiers" gegaan. Ook wordt er opnieuw met mensen gepraat die destijds bij de uitzending waren betrokken, zei hij.

Omdat er ook Kamervragen over de kwestie zijn gesteld, wilde de bewindsman er niet verder op ingaan. Voor het Australische onderzoek is ook gesproken met diverse Nederlandse militairen. In het Australische onderzoek zijn geen aanwijzingen gevonden voor Nederlandse betrokkenheid bij de misstanden.

Meer uit Binnenland

Zondag militair vliegtuig naar Oman om mensen terug te halen

DEN HAAG (ANP) - Zondag gaat een Nederlands militair vliegtuig naar Oman om Nederlanders die in het Midden-Oosten vastzitten terug te halen. Dat vliegtuig brengt mensen naar Egypte, meldde minister Dilan Yeşilgöz van Defensie in het televisieprogramma WNL Op Zondag.

1 uur geleden
Eichelsheim vindt dat defensie te lang was ingericht voor mannen

DEN HAAG (ANP) - Nederlands hoogste militair generaal Onno Eichelsheim vindt het goed dat bij Defensie steeds meer ruimte komt voor vrouwen. Volgens de Commandant der Strijdkrachten is de krijgsmacht te lang alleen ingericht geweest voor mannen, waardoor vrouwen zich minder welkom voelden.

1 uur geleden
Premier Jetten bij Zelensky, ruzie met Orbán hoog op agenda

KYIV (ANP) - Minister-president Rob Jetten is zondag in Oekraïne. De hoogoplopende ruzie die dat land heeft met EU-lidstaat Hongarije is een van de belangrijkste gespreksonderwerpen voor Jetten in zijn overleg met president Volodymyr Zelensky, zei de premier in de trein naar Kyiv.

1 uur geleden
Code geel om dichte mist in delen van het land

DE BILT (ANP) - In meerdere provincies geldt zondagochtend code geel voor dichte mist. Het KNMI geeft de waarschuwing voor Noord- en Zuid-Holland, Zeeland, Noord-Brabant, Limburg, Utrecht, Gelderland, Overijssel en Flevoland.

2 uur geleden
Woningen ontruimd om grote brand in restaurant Vught

VUGHT (ANP) - In een restaurant aan de Vliertstraat in Vught (Noord-Brabant) is in de nacht van zaterdag op zondag rond 03.30 uur brand uitgebroken. Vanwege de dichte bebouwing is een aantal nabijgelegen woningen ontruimd. De bewoners worden opgevangen.

5 uur geleden
Onderzoek naar mogelijke vogelgriep in Wildlands Emmen

EMMEN (ANP) - In dierenpark Wildlands in Emmen wordt onderzoek gedaan naar vogelgriep. Dat gebeurt omdat er aanwijzingen zijn dat het virus aanwezig is in enkele dode vogels, meldt het ministerie van Landbouw, Visserij, Voedselzekerheid en Natuur.

13 uur geleden
Berendsen vindt deelname Rusland aan Paralympics 'onbegrijpelijk'

DEN HAAG (ANP) - Minister Tom Berendsen van Buitenlandse Zaken vindt het "onbegrijpelijk dat Rusland vandaag onder eigen vlag mag meedoen aan de Paralympische Spelen, terwijl ze blijven aanvallen". Hij verwijst op X naar aanvallen die Rusland in de nacht van vrijdag op zaterdag heeft uitgevoerd op energie-infrastructuur en spoorwegen in Oekraïne.

18 uur geleden