Missie aanvaller Gomez is volbracht na promotie met VfB Stuttgart
STUTTGART (ANP/DPA) - De Duitse aanvaller Mario Gomez heeft met een voldaan gevoel afscheid genomen als profvoetballer. De 34-jarige spits verzekerde zich met zijn eerste en laatste club VfB Stuttgart van promotie naar de Bundesliga. "Ik ben dankbaar voor mijn tijd bij deze club. Het is altijd een droom geweest om mijn carrière in Stuttgart te beëindigen. Het is goed zo."
Gomez maakte bij VfB Stuttgart op 8 mei 2004 zijn debuut in de Bundesliga. In 2007 veroverde hij met de club de landstitel. In dat jaar werd ' Super Mario' ook uitgeroepen tot Duits voetballer van het jaar. Daarna verhuisde Gomez naar Bayern München waarmee hij in 2013 de Champions League won en verder twee landstitels en een Duitse beker. Besiktas leidde hij nadien in Turkije als topscorer eveneens naar het kampioenschap.
Gomez kwam in 328 duels 170 keer tot scoren in de Bundesliga. Als 78-voudig international was hij minder succesvol. Door een blessure miste Gomez het WK in 2014 waar Duitsland de wereldtitel veroverde.
Meer uit Voetbal
NOTTINGHAM (ANP/RTR) - Nottingham Forest heeft met Sean Dyche al voor de derde keer dit seizoen een trainer ontslagen. De 54-jarige Engelsman wordt verantwoordelijk gehouden voor de slechte prestaties van de nummer 17 van de Premier League. Het doelpuntloze gelijkspel tegen hekkensluiter Wolverhampton Wanderers van woensdagavond werd Dyche fataal.
38 minuten geledenSUNDERLAND (ANP) - Liverpool heeft woensdagavond met 1-0 gewonnen van Sunderland. Virgil van Dijk maakte het enige doelpunt van de wedstrijd. Het elftal van Arne Slot staat op de zesde plaats in de Premier League. Sunderland is elfde.
10 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Ron Jans kan opgelucht ademhalen. De coach van FC Utrecht zag zijn elftal na een reeks van tien competitieduels zonder overwinning met 3-1 winnen bij NEC. FC Utrecht steeg naar de tiende plaats. NEC blijft derde met 1 punt achterstand op Feyenoord.
10 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - De UEFA heeft een akkoord met Real Madrid bereikt over de beëindiging van de juridische strijd over de Europese Super League. Dat hebben de UEFA en de Spaanse voetbalclub woensdag bekendgemaakt.
17 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Interim-trainer Fred Grim maakt waarschijnlijk het seizoen af bij Ajax. "Dat is voor mijn komst min of meer zo afgesproken", zei de nieuwe technisch directeur Jordi Cruijff tijdens een gesprek met de pers.
17 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Jordi Cruijff wil Ajax weer een winnaarsmentaliteit geven. "Het gaat niet goed, anders hadden ze me waarschijnlijk niet gevraagd", zei hij. "Als ik uiteindelijk faal in de Johan Cruijff ArenA, dan zou dat geen goed verhaal zijn."
18 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft Luca Dahl Tomasson langer vastgelegd. De 17-jarige Deense jeugdinternational en zoon van oud-Feyenoorder Jon Dahl Tomasson tekende een nieuw contract tot de zomer van 2028.
21 uur geleden