Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Missen finale discuswerpen domper voor Van Klinken

Missen finale discuswerpen domper voor Van Klinken

TOKIO (ANP) - Atlete Jorinde van Klinken is er bij de Olympische Spelen in Tokio niet in geslaagd de finale van het discuswerpen te halen. Dat is een flinke domper voor de 21-jarige atlete uit Assen, die het olympisch toernooi als aanvoerster van de wereldranglijst begon.

Ze kwam net tekort in de kwalificatie. Met haar beste worp van 61,15 eindigde ze als vierde in haar groep en dat leek aanvankelijk voldoende voor een plek bij de beste twaalf van alle deelneemster, maar in de andere groep wierpen onverwacht tien vrouwen de 1 kilo zware schijf verder dan Van Klinken en was ze haar finaleplek kwijt. De Amerikaanse Valarie Allman leverde met 66,42 de beste worp.

Van Klinken komt feitelijk nog maar net kijken, maar ze verbaasde de atletiekwereld en vooral zichzelf door begin van dit seizoen bij wedstrijden in de Verenigde Staten over de 70 meter te werpen. Slechts twee vrouwen kwamen deze eeuw verder dan de 70,22 van Van Klinken. De atlete uit Assen prijkt er nog steeds mee op de eerste plaats van de wereldranglijst.

Nadien heeft ze die magische afstand niet meer benaderd, hoewel ze in juni in Breda Nederlands kampioene werd met 64,28 meter. Dat was de verste worp ooit op de NK.

Meer uit Sport

Belg Van Gils wint bergrit in Tour Auvergne-Rhône-Alpes

CREST-VOLAND (ANP) - Maxim van Gils heeft de zesde etappe van de Tour Auvergne-Rhône-Alpes, voorheen het Critérium du Dauphiné, op zijn naam geschreven. De 26-jarige Belg van Red Bull-Bora-hansgrohe klopte bij de aankomst bergop in Crest-Voland de Noor Tobias Halland Johannessen. Van Gils' ploeggenoot Luke Tuckwell uit Australië werd derde en is de nieuwe leider in het algemeen klassement.

32 minuten geleden
Ethiopische toploopster Tsegay voor vier maanden geschorst

MONACO (ANP) - De Ethiopische topatlete Gudaf Tsegay is voor vier maanden geschorst om het overtreden van de dopingregels. De voormalig wereldkampioene op 5000 en 10.000 meter mag tot en met 30 september geen wedstrijden lopen. De AIU, de onafhankelijke integriteitseenheid in de mondiale atletiek, spreekt van een schikking.

1 uur geleden
Tennisser Boogaard redt het net niet tegen Medvedev in Rosmalen

ROSMALEN (ANP) - Tennisser Thijs Boogaard is er net niet in geslaagd de kwartfinales van het grastoernooi van Rosmalen te bereiken. De 17-jarige Nederlander verloor met 3-6 6-4 6-7 (6) van de als derde geplaatste Rus Daniil Medvedev. De partij werd donderdag bij een voorsprong voor Boogaard van 3-2 in de tweede set gestaakt door de regen.

3 uur geleden
Vierde tijd Verstappen in eerste vrije training in Barcelona

BARCELONA (ANP) - Max Verstappen heeft bij de eerste vrije training van de Grote Prijs van Barcelona-Catalonië de vierde tijd neergezet. De viervoudig wereldkampioen was in de Red Bull 0,684 seconde langzamer dan de Brit George Russell in de Mercedes, die met 1.16,363 de snelste was. Ook de Australiër Oscar Piastri in de McLaren en de Monegask Charles Leclerc in de Ferrari waren sneller dan Verstappen.

3 uur geleden
Lieke Wevers bevestigt einde carrière als turnster

MADRID (ANP) - Lieke Wevers heeft het beëindigen van haar carrière als turnster op Instagram bevestigd. Dinsdag werd al duidelijk dat de 34-jarige Nederlandse in dienst treedt bij de Spaanse turnbond RFEG als lid van de technische staf bij de vrouwen op het nationale trainingscentrum in Madrid.

5 uur geleden
Verstappen rijdt met splinternieuwe motor in Barcelona

MONTMÉLO (ANP) - Max Verstappen rijdt dit weekeinde in de Grote Prijs van Barcelona-Catalonië met een splinternieuwe motor. "Dat moet wel, want de oude doet het niet meer. Anders ben ik straks Fred Flintstone", zei de viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 op de persdag voorafgaand aan het raceweekend.

22 uur geleden
Van Aert sprint naar ritzege in Tour Auvergne-Rhône-Alpes

VILLARS-LES-DOMBES (ANP) - Wout van Aert heeft de vijfde etappe van de Tour Auvergne-Rhône-Alpes gewonnen, voorheen het Critérium du Dauphiné. De Belgische renner van Visma - Lease a Bike was in Villars-les-Dombes de snelste in de massasprint, voor de Fransman Hugo Hofstetter en Phil Bauhaus uit Duitsland.

23 uur geleden