Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Missen finale discuswerpen domper voor Van Klinken

Missen finale discuswerpen domper voor Van Klinken

TOKIO (ANP) - Atlete Jorinde van Klinken is er bij de Olympische Spelen in Tokio niet in geslaagd de finale van het discuswerpen te halen. Dat is een flinke domper voor de 21-jarige atlete uit Assen, die het olympisch toernooi als aanvoerster van de wereldranglijst begon.

Ze kwam net tekort in de kwalificatie. Met haar beste worp van 61,15 eindigde ze als vierde in haar groep en dat leek aanvankelijk voldoende voor een plek bij de beste twaalf van alle deelneemster, maar in de andere groep wierpen onverwacht tien vrouwen de 1 kilo zware schijf verder dan Van Klinken en was ze haar finaleplek kwijt. De Amerikaanse Valarie Allman leverde met 66,42 de beste worp.

Van Klinken komt feitelijk nog maar net kijken, maar ze verbaasde de atletiekwereld en vooral zichzelf door begin van dit seizoen bij wedstrijden in de Verenigde Staten over de 70 meter te werpen. Slechts twee vrouwen kwamen deze eeuw verder dan de 70,22 van Van Klinken. De atlete uit Assen prijkt er nog steeds mee op de eerste plaats van de wereldranglijst.

Nadien heeft ze die magische afstand niet meer benaderd, hoewel ze in juni in Breda Nederlands kampioene werd met 64,28 meter. Dat was de verste worp ooit op de NK.

Meer uit Sport

Wereldkampioene marathonlopen Jepchirchir voorlopig geschorst

LONDEN (ANP) - De Keniaanse wereldkampioene marathonlopen Peres Jepchirchir (33) is voorlopig geschorst. Dat meldt persbureau AFP op basis van informatie van de Athletics Integrity Unit (AIU). Er zijn sporen van epo in haar bloed gevonden.

1 uur geleden
Verstappen tempert na twee zeges verwachtingen voor GP in VS

AUSTIN (ANP) - Max Verstappen heeft de verwachtingen voor de Grote Prijs van de Verenigde Staten dit weekend getemperd. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 won de afgelopen twee grands prix, in Maleisië en Singapore. "We hebben twee hele goede weekenden gehad, waar we natuurlijk erg blij mee zijn, maar dat is geen garantie dat de komende races ook zo zullen verlopen", aldus de Limburger in aanloop naar het raceweekend in Austin, Texas.

5 uur geleden
Tennisser Goffin neemt afscheid met nederlaag in Brussel

BRUSSEL (ANP) - De Belgische tennisser David Goffin heeft zijn laatste enkelpartij als proftennisser gespeeld. De 35-jarige Goffin verloor donderdag in het ATP-toernooi van Brussel in de tweede ronde in twee sets van de Amerikaan Alex Michelsen: 6-3 6-4.

21 uur geleden
Voormalig winnares marathon Tokio zes jaar geschorst om doping

MONACO (ANP) - De Ethiopische atlete Ruti Aga is door de Athletics Integrity Unit (AIU) voor zes jaar geschorst. De winnares van de marathon van Tokio in 2019 is gestraft voor het gebruik van het verboden middel methylprednisolon en het manipuleren van een dopingcontrole, zo meldt de antidopingautoriteit.

21 uur geleden
Ploeg Evenepoel ziet kans op eindzege in komende Tour de France

PARIJS (ANP/BELGA) - Wielerploeg Red Bull-Bora-hansgrohe ziet door het hoge aantal tijdritkilometers veel kansen voor de Belgische renner Remco Evenepoel in de komende Tour de France. Ook zijn er maar drie aankomsten bergop, wat ook in het voordeel van de nummer 2 van afgelopen editie zou moeten zijn. "Over het geheel genomen is het een parcours dat onze sterke punten benadrukt en ons alle reden geeft om voor de gele trui te gaan", reageerde sportief manager Zak Dempster.

1 dag geleden
Helsinki organiseert EK atletiek van 2030

HELSINKI (ANP) - De Europese kampioenschappen atletiek vinden in 2030 plaats in het Finse Helsinki. Dat heeft de Europese atletiekfederatie European Athletics donderdag bekendgemaakt.

1 dag geleden
Directeur Tour de France ziet vroegere starts niet zitten

PARIJS (ANP) - De starttijden van de Tour de France worden vooralsnog niet gewijzigd, zei koersdirecteur Christian Prudhomme donderdag tijdens de presentatie van het parcours van de Ronde van Frankrijk in Parijs tegen persbureau AFP. Dat idee werd tijdens de afgelopen Tour geopperd toen er drie etappes vanwege de hitte werden aangepast. Volgens Prudhomme is het geen goed idee om op voorhand vroeger te beginnen. "Als we om 10.00 uur zouden starten, zouden de renners drie uur eerder moeten opstaan. En dan gaan we er nog vanuit dat ze allemaal vlak bij de startlocatie verblijven, wat nooit het geval is."

1 dag geleden