Mislukte pitstop verpest IndyCar-race Rinus 'Veekay'
NEWTON (ANP) - De Nederlandse autocoureur Rinus van Kalmthout heeft ook de tweede race van de IndyCars op de Iowa Speedway weinig geluk gehad. Een mislukte pitstop kostte hem zoveel tijd, dat een goede klassering niet meer mogelijk was. De Hoofddorper, die in de populaire Amerikaanse raceklasse rijdt onder de naam Rinus Veekay, eindigde op twee rondes achterstand als zeventiende.
Een dag eerder was 'Veekay' nog met de schrik vrijgekomen na een crash in de eerste race. De coureur uit het team van Ed Carpenter lag op koers voor een plek op het podium toen de Amerikaan Colton Herta hem van achteren aanreed. De bolide van Herta vloog over die van Van Kalmthout heen.
De winst in race twee op de oval van Iowa ging naar regerend IndyCarkampioen Josef Newgarden. De Amerikaan won vanaf poleposition en dat was een primeur; niet eerder wist een coureur een race op de Iowa Speedway vanaf de eerste startposititie ook te winnen.
De 19-jarige Van Kalmthout baalde stevig van de mislukte pitstop. "Ook al voelde mijn auto beduidend minder goed dan in race één, een plek in de top 10 was zeker mogelijk. Maar het ging mis bij de bandenwissel. Een van de wielen zat niet vast en bovendien hadden we problemen de motor weer te starten. Het kostte me ongeveer drie rondjes", zei hij na afloop op de website van zijn team.
Meer uit Sport
MENDUKILO KOBAZULOA (ANP) - Wielrenner Paul Seixas heeft op knappe wijze ook de tweede etappe van de Ronde van Baskenland op zijn naam geschreven. De Franse klassementsleider van Decathlon CMA CGM kwam na een bergrit over 164 kilometer solo aan in Mendukilo Kobazuloa.
9 uur geledenANTWERPEN (ANP/BELGA) - De Belgische politie heeft 54 renners herkend die zondag tijdens de Ronde van Vlaanderen een rood licht bij een spoorovergang negeerden. Dat meldt het parket Oost-Vlaanderen, dat moet beslissen over de verdere strafrechtelijke vervolging van de overtreders die mogelijk een boete krijgen of voor de rechtbank van Dendermonde moeten verschijnen.
10 uur geledenMONACO (ANP) - De Spanjaard Carlos Alcaraz (22) staat in de achtste finales van het tennistoernooi de Monte Carlo Masters. De nummer 1 van de wereld won dinsdagmiddag in twee sets van de Argentijn Sebastián Báez: 6-1 6-3. Alcaraz treft nu de Argentijn Tomás Etcheverry.
12 uur geledenMONACO (ANP) - Jannik Sinner heeft in de tweede ronde van het tennistoernooi van Monaco gewonnen van de Fransman Ugo Humbert. De Italiaanse nummer 2 van de wereld zegevierde eenvoudig in twee sets: 6-3 6-0.
13 uur geledenMONACO (ANP) - De marathon wordt een op zichzelf staand kampioenschap. De discipline maakt in 2027 en 2029 nog onderdeel uit van de wereldkampioenschappen atletiek, maar gaat daarna verder als los onderdeel. Dat meldt de mondiale atletiekbond World Athletics.
15 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De hockeyers van Kampong hebben de Euro Hockey League gewonnen. De club uit Utrecht was in de finale ook te sterk voor titelverdediger Gantoise uit België: 3-2.
1 dag geledenBILBAO (ANP) - Paul Seixas heeft de eerste etappe van de Ronde van Baskenland gewonnen. Het Franse wielertalent was de snelste in een tijdrit over 13,8 kilometer met start en aankomst in Bilbao.
1 dag geleden