Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Mislukte missie voor Kandidatentoernooi ijlt na bij schaker Giri

Mislukte missie voor Kandidatentoernooi ijlt na bij schaker Giri

WIJK AAN ZEE (ANP) - Schaker Anish Giri heeft een vermoeiend jaar achter de rug met een teleurstellend einde. De Nederlandse grootmeester slaagde niet in zijn missie om een startbewijs af te dwingen voor het Kandidatentoernooi. Hij verdedigt vanaf zaterdag wel zijn titel op het Tata Steel Chess, het internationale toernooi in Wijk aan Zee.

"Het was een intensief jaar. Ik was heel erg gefocust op resultaten", zegt de 29-jarige nummer 10 van de wereld in aanloop naar de 86e editie van het 'Wimbledon' van het schaken. Doel was om zich te scharen bij de acht schakers die in april in Toronto uitmaken wie de Chinese wereldkampioen Ding Liren mag uitdagen in een tweekamp.

"Ik scoorde na mijn winst in Wijk aan Zee plusscores in een aantal toptoernooien, werd Nederlands kampioen en eindigde als zevende in het sterk bezette toernooi op Isle of Man. Ik had precies de vijf goede resultaten die ik nodig had voor kwalificatie. Althans, daar ging ik vanuit", vertelt Giri in hotel Zeeduin, vast logeerhuis van de deelnemers aan Tata Steel Chess. "Maar op het einde van de kwalificatiecyclus ben ik verrast door een onwaarschijnlijke toernooizege van de Indiër Dommaraju Gukesh en was ik mijn plek kwijt. Vergelijk het met een sprinter die een tijd loopt die normaal gesproken goed is voor goud, maar tot zijn verbazing ziet dat een ander een betere tijd loopt die niemand voor mogelijk had gehouden."

Tweekamp om wereldtitel

Giri had de boel nog kunnen rechtzetten op het WK snelschaken in december in Oezbekistan, maar de spelvormen rapid en blitz zijn niet zijn specialiteit. "Ik kwam nog redelijk dicht bij en had ook nog hoop, maar na twee overwinningen volgde een nederlaag en was het gedaan."

Toch blijft een tweekamp om de wereldtitel zijn grote doel. "Ik mag er nu even niet aan denken, omdat het niet gelukt, maar er komen meer WK-cycli en het wordt steeds realistischer dat ik het kan halen. Ik heb er de leeftijd voor en ook de ervaring en omdat Magnus Carlsen (vijfvoudig wereldkampioen) niet meer meedoet, wordt het een stuk gemakkelijker. Ook het zelfvertrouwen is gegroeid en dat komt mede door de winst vorig jaar in Wijk aan Zee. Dat blijft een mijlpaal in mijn carrière."

Hij begint naar eigen zeggen met een vrij hoofd en relaxed aan het toernooi in het Noord-Hollandse kustplaatsje. "Ik heb mezelf wat meer tijd gegeven om uit te rusten. De druk is er, maar het voelt toch anders als titelverdediger. Ik dacht vooraf dat het wel een mooi streven zou zijn om als eerste Nederlander het toernooi twee keer te winnen, maar ik begon toen te googelen en las dat Max Euwe vier keer heeft gewonnen. Dus die motivatie is weg, maar ik denk alsnog dat ik inzet op winst."

Meer uit Sport

Meer dan 4 miljoen tickets verkocht voor Spelen van 2028 in LA

LOS ANGELES (ANP) - Voor de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles zijn tijdens de eerste verkoopronde meer dan 4 miljoen tickets verkocht. Dat maakten de organisatoren donderdag bekend.

6 uur geleden
Klaver loopt 400 meter op FBK Games in Hengelo

HENGELO (ANP) - Lieke Klaver komt op de FBK Games op 21 juni in actie op de 400 meter. De organisatie van de atletiekmeeting in Hengelo meldt de deelname van de 27-jarige atlete op "haar eigen" afstand in de 45e editie van de FBK Games.

10 uur geleden
Iran 'volledig voorbereid' om deel te nemen aan WK

TEHERAN (ANP/RTR) - Ondanks de oorlog is het Iraanse nationale voetbalteam "volledig voorbereid" om deze zomer deel te nemen aan het WK. Dat zei regeringswoordvoerder Fatemeh Mohajerani, meldt Al Jazeera.

21 uur geleden
Vollering blijft Pieterse voor en wint Waalse Pijl

HOEI (ANP) - Demi Vollering heeft voor de tweede keer in haar loopbaan de Waalse Pijl op haar naam geschreven. De 29-jarige wielrenster van FDJ United - Suez was na 148 kilometer de beste op de Muur van Hoei en bleef Puck Pieterse, de winnares van vorig jaar, nipt voor. Paula Blasi, de Spaanse winnares van de Amstel Gold Race van afgelopen zondag, werd derde.

1 dag geleden
Wielertalent Seixas (19) wint Waalse Pijl bij zijn debuut

HOEI (ANP) - Het wielertalent Paul Seixas heeft bij zijn eerste deelname de 90e editie van de Waalse Pijl op zijn naam geschreven. De 19-jarige Fransman van Decathlon CMA CGM kwam na 200 kilometer als eerste aan op de Muur van Hoei, voor de Zwitser Mauro Schmid en de Brit Ben Tulett.

1 dag geleden
Noorse schaatser Magnussen tekent bij Team Essent

HEERENVEEN (ANP) - De Noorse schaatser Bjørn Magnussen heeft voor een jaar getekend bij Team Essent, de ploeg die onder leiding staat van Sven Kramer en Jac Orie. De 28-jarige Magnussen beleefde afgelopen seizoen zijn beste tot nu toe met de 6e plaats op de WK sprint, 13e op de olympische 500 meter en 21e op de 1000 meter in Milaan.

1 dag geleden
Venus Williams verliest van Spaanse Quevedo bij rentree op gravel

MADRID (ANP/AFP) - Tennisster Venus Williams heeft dinsdag bij haar rentree op gravel niet voor een verrassing kunnen zorgen. De 45-jarige Amerikaanse verloor bij het Madrid Open van de 20-jarige Spaanse Kaitlin Quevedo. Het werd 6-2 6-4.

2 dagen geleden