Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Mislopen finale met AZ doet altijd nog beetje pijn bij Perez

Mislopen finale met AZ doet altijd nog beetje pijn bij Perez

ALKMAAR (ANP) - AZ hoopt zich deze en volgende week via West Ham United te plaatsen voor de finale van de Conference League. De Alkmaarders worden niet graag herinnerd aan de laatste keer dat ze in de halve eindstrijd van een Europees toernooi stonden. Sporting Portugal scoorde achttien jaar terug in de regen in de Alkmaarderhout in de laatste minuut van de verlenging en bereikte zo alsnog de finale van de UEFA Cup.

"Dit konden we niet verzinnen", kijkt oud-middenvelder Kenneth Perez terug op de avond van 5 mei 2005. "Het moment komt nog weleens voorbij in documentaires. Dan denk ik steeds: maar wanneer gebeurt het nou precies? De wedstrijd leek namelijk al voorbij. Dan is het weer even pijnlijk om te zien."

Dat AZ zo ver kwam in Europa, was voor iedereen een verrassing. In de kwalificatie won het elftal van trainer Co Adriaanse van PAOK Saloniki. Perez: "We dachten: dat is leuk meegenomen. Hier zal het wel bij blijven. Gaandeweg kwamen we er achter dat we best wel een goed elftal hadden en eigenlijk niet onder hoefden te doen voor andere teams in de UEFA Cup."

Flow

AZ schakelde Sjachtar Donetsk uit en stuntte in de kwartfinales tegen Villarreal, waar toen onder anderen Juan Román Riquelme en Juan Pablo Sorin voetbalden. "Tegen Villarreal hadden we wel een beetje geluk", aldus Perez. "We zaten in een flow. We waren heel complementair aan elkaar. Iedereen wist precies zijn rol en was daar ook tevreden mee, dat gold voor de sterspelers maar ook voor de waterdragers. De kern bestond uit bijna alleen maar Nederlandse spelers, ik was een van de weinige jongens uit het buitenland."

Perez roemt Adriaanse. "Hij was als trainer vooruitstrevend en tactisch zeer sterk. We speelden avontuurlijk en met durf en lef. Louis van Gaal is de beste trainer die ik heb gehad, maar Adriaanse heeft mij het meeste bijgebracht. Hij deed mij de ogen openen en maakte me duidelijk hoe hard je moet werken om een goede voetballer te worden."

Kans

AZ verloor drie dagen na de Europese uitschakeling met 2-1 bij ADO. "Een kleuterklas", noemde een geprikkelde Adriaanse zijn elftal na afloop. "Als het niet liep zoals Co wilde, kon hij emotioneel reageren", weet Perez nog. "Ik geloof dat we na Sporting geen wedstrijd in de competitie meer wonnen."

Perez denkt dat het huidige AZ de finale kan halen. "Tegen een club als Real Madrid ben je kansloos, niet tegen de nummer 15 uit de Premier League. Dan heb je een kans. Vroeger was het makkelijker om tegen Engelse clubs te voetballen, omdat ze tactisch wat dommer waren. Met de Europese invloeden van nu is dat niet meer zo."

Meer uit Voetbal

Stadsderby tussen Slavia en Sparta Praag gestaakt

PRAAG (ANP) - De stadsderby tussen Slavia Praag en Sparta Praag is volledig uit de hand gelopen en uiteindelijk definitief gestaakt. Tientallen fans van de thuisploeg bestormden in de 97e minuut het speelveld en gooiden brandende fakkels in het vak met supporters van Sparta Praag. De scheidsrechter besloot het duel niet meer uit te spelen.

12 uur geleden
Almere schakelt De Graafschap uit en treft Willem II in play-offs

DOETINCHEM (ANP) - Almere City heeft de kans op promotie naar de Eredivisie levend gehouden. De club speelde gelijk in de uitwedstrijd tegen De Graafschap (2-2). Dat was voldoende na de zege van woensdag voor eigen publiek (3-1).

14 uur geleden
Aanvaller Lang viert landstitel met Galatasaray

ISTANBUL (ANP) - Noa Lang heeft de landstitel met Galatasaray veroverd. De club uit Istanbul is door een zwaarbevochten thuiszege op Antalyaspor (4-2) onbereikbaar voor de concurrentie geworden.

14 uur geleden
Olise helpt kampioen Bayern München aan uitzege op VfL Wolfsburg

WOLFSBURG (ANP) - Bayern München heeft ook de uitwedstrijd tegen VfL Wolfsburg gewonnen (0-1). Michael Olise maakte het enige doelpunt voor de club die woensdag door Paris Saint-Germain werd uitgeschakeld in de halve finale van de Champions League.

15 uur geleden
Manchester City blijft in titelrace met zege op Brentford

MANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft de hoop op de landstitel niet opgegeven. De club won de thuiswedstrijd tegen Brentford (3-0) en verkleinde de achterstand op koploper Arsenal tot 2 punten.

15 uur geleden
Internazionale wint na behalen titel ook ruim bij Lazio

ROME (ANP) - Internazionale heeft de eerste wedstrijd als kampioen in de Serie A ook ruim gewonnen. In het Stadio Olimpico in Rome versloeg de club van trainer Cristian Chivu Lazio met 3-0.

16 uur geleden
Willem II schakelt RKC uit in play-offs om promotie en degradatie

TILBURG (ANP) - Willem II staat in de halve finale van de play-offs om promotie en degradatie. De club uit Tilburg had voldoende aan een gelijkspel tegen RKC Waalwijk (1-1), na de zege van dinsdag in het uitduel (0-1).

17 uur geleden