'Misleiding met term volkoren op verpakking'
DEN HAAG (ANP) - Veel fabrikanten misleiden consumenten door hun product volkoren te noemen, terwijl maar een deel van het gebruikte meel volkoren is. Dat meldt de Consumentenbond, die fabrikanten oproept te stoppen met het gebruiken van volkoren als 'lok-ingrediënt'.
"Veel fabrikanten gebruiken volkoren als verkooptruc op ongezonde producten met veel suiker of verzadigd vet", zegt Sandra Molenaar, directeur van de Consumentenbond. "Met volkorenclaims en graanhalmen op de verpakking proberen ze consumenten te verleiden. Die denken een gezonde keuze te maken, terwijl er vaak maar een klein deel volkorenmeel in zit. En hoeveel dat precies is, is vaak onduidelijk, zelfs als je de kleine lettertjes op de achterkant bestudeert. Fabrikanten moeten stoppen met die volkorenmisleiding en zich houden aan de richtlijnen van de NVWA."
Volgens de Warenwet moet volkorenbrood altijd voor 100 procent uit volkorenmeel bestaan.Voor producten zoals crackers, beschuit, koekjes en pasta geldt een andere afspraak.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - AIVD-baas Simone Smit houdt er rekening mee dat AI zelf een nieuwe dreiging gaat vormen, los van bestaande dreigingen waarvoor kunstmatige intelligentie wordt ingezet. Dat zegt de directeur-generaal van de Algemene Inlichtingen- en Veiligheidsdienst in podcast Wereldupdate van denktank Clingendael.
2 uur geledenROERMOND (ANP) - De 59-jarige Fouzia R. is volgens het Openbaar Ministerie als enige verantwoordelijk voor de gewelddadige dood van haar 14-jarige dochter Nour. Het meisje werd op 20 april doodgestoken in een woning aan de Elzenstraat in het Venlose stadsdeel Blerick. Haar vader geldt niet langer als verdachte, aldus het OM.
5 uur geledenLELYSTAD (ANP) - Agenten hebben woensdag in een loods aan de Werfweg in Lelystad ongeveer 3000 kilo aan illegaal zwaar vuurwerk in beslag genomen, meldt de politie donderdag. Ook is een 33-jarige man aangehouden.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Nationaal Cyber Security Centrum (NCSC) heeft donderdagmiddag nog geen signalen dat de kwetsbaarheden in programmeertaal PHP succesvol zijn misbruikt. Dat meldt de instantie in een nieuwe update. "Ook zijn er momenteel geen aanwijzingen dat de beschikbare patches de kwetsbaarheden onvoldoende verhelpen."
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Een 40-jarige man uit Zaandam is veroordeeld tot een week cel en dertig uur taakstraf voor het vernielen van een politievoertuig op maandag in de Amsterdamse wijk Floradorp, meldt het Openbaar Ministerie donderdag. Eerder werd een 22-jarige Amsterdammer al veroordeeld voor vernielingen in Floradorp.
8 uur geledenBILTHOVEN (ANP) - De kans is heel klein dat een mens besmet raakt met het Shamonda-virus, een veeziekte. En als mensen toch worden geïnfecteerd, hebben de meeste mensen voldoende weerstand. "We kunnen niet uitsluiten dat het virus ook mensen kan infecteren, maar we denken dat het risico laag is", zegt viroloog Chantal Reusken van het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM).
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie gaat ervan uit dat de 29-jarige Hajar is omgebracht in een antikraakpand in de Amsterdamse wijk Buitenveldert. Een woordvoerder bevestigde een bericht hierover bij de lokale zender AT5.
9 uur geleden