'Misdragingen kazerne moeten bestraft worden'
ARNHEM (ANP) - Tegen twee verdachten van het plegen van wangedrag op de Oranjekazerne in Schaarsbergen zijn donderdag in hoger beroep werkstraffen geëist. De rechtbank Gelderland sprak in 2019 de verdachten vrij.
In vier van de vijf zaken ging het OM in beroep. Donderdag eiste de advocaat-generaal tegen de 28-jarige Max E. 180 uur en tegen de 27-jarige Merijn L. 100 uur werkstraf. Woensdag werd in twee andere zaken al 180 en 40 uur werkstraf gevraagd. Het wangedrag onder leden van de Luchtmobiele Brigade vond in 2013 plaats. Militairen deden vier jaar later aangifte van bedreiging, mishandeling en aanranding. De rechtbank Gelderland achtte vorig jaar de misstanden bewezen, maar zag te weinig bewijs om de vijf militairen te veroordelen. "Deze misdragingen moeten bestraft worden", aldus de advocaat-generaal.
Volgens de advocaat-generaal staan in deze zaak de grenzen van gedrag centraal. Zo stonden enkele verdachten terecht voor het zogeheten 'drie man tillen' bij een oefening in Duitsland. Daarbij moet het slachtoffer, vastgehouden door twee personen, op de grond liggen. Een derde man duwt daarbij zijn ontbloot onderlichaam in het gezicht van het slachtoffer. Wat binnen de brigade als grap werd gezien, wordt door het OM beoordeeld als een militaire aanranding. Anderen werden langdurig geïntimideerd en gekleineerd. De verdachten ontkennen de misdragingen.
Het oordeel van het hof in alle zaken volgt op 9 juli.
Meer uit Binnenland
ASSEN (ANP) - Bij een steekpartij in een horecapand aan de Kerkstraat in Assen zijn twee mensen gewond geraakt. Dat meldt de politie Drenthe op X. De slachtoffers werden ter plaatse aangetroffen. Een van hen is ernstig gewond.
4 uur geledenLEENDE (ANP) - Bij een steekpartij in Leende is in de nacht van zaterdag op zondag een persoon gewond geraakt. Het incident gebeurde rond 03.00 uur in een woning aan de Oostrikkerstraat. Dat meldt de politie Oost-Brabant op X.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In de Schilderswijk in Den Haag heeft de politie zaterdagavond 29 aanhoudingen verricht. Feestvreugde om de WK-zege van Marokko sloeg daar om in ongeregeldheden. Twee agenten en een verkeersregelaar raakten daarbij gewond. Dat meldt de politie.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In Rotterdam, Utrecht en Den Haag is het weer rustig op straat nadat de Mobiele Eenheid (ME) zaterdagavond moest optreden wegens onrust rond de WK-wedstrijd tussen Marokko en Canada. Fans van Marokko gingen in de grote steden de straat op om de winst te vieren.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - In Amsterdam zijn supporters van Marokko, die de winst van de WK-wedstrijd tegen Canada vierden, huiswaarts gekeerd.
7 uur geledenUTRECHT (ANP) - De Mobiele Eenheid (ME) heeft zaterdagavond ook ingegrepen in Utrecht doordat onrust ontstond na de WK-wedstrijd tussen Marokko en Canada. Dat meldt een woordvoerder van de politie Midden-Nederland.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Mobiele Eenheid grijpt in bij de onrust in de Haagse Schilderswijk. Kort na 23.00 uur gaf burgemeester Jan van Zanen een noodbevel uit voor een deel van de wijk, waar het onrustig is geworden na de WK-overwinning van Marokko op Canada.
9 uur geleden