'Misdragingen kazerne moeten bestraft worden'
ARNHEM (ANP) - Tegen twee verdachten van het plegen van wangedrag op de Oranjekazerne in Schaarsbergen zijn donderdag in hoger beroep werkstraffen geëist. De rechtbank Gelderland sprak in 2019 de verdachten vrij.
In vier van de vijf zaken ging het OM in beroep. Donderdag eiste de advocaat-generaal tegen de 28-jarige Max E. 180 uur en tegen de 27-jarige Merijn L. 100 uur werkstraf. Woensdag werd in twee andere zaken al 180 en 40 uur werkstraf gevraagd. Het wangedrag onder leden van de Luchtmobiele Brigade vond in 2013 plaats. Militairen deden vier jaar later aangifte van bedreiging, mishandeling en aanranding. De rechtbank Gelderland achtte vorig jaar de misstanden bewezen, maar zag te weinig bewijs om de vijf militairen te veroordelen. "Deze misdragingen moeten bestraft worden", aldus de advocaat-generaal.
Volgens de advocaat-generaal staan in deze zaak de grenzen van gedrag centraal. Zo stonden enkele verdachten terecht voor het zogeheten 'drie man tillen' bij een oefening in Duitsland. Daarbij moet het slachtoffer, vastgehouden door twee personen, op de grond liggen. Een derde man duwt daarbij zijn ontbloot onderlichaam in het gezicht van het slachtoffer. Wat binnen de brigade als grap werd gezien, wordt door het OM beoordeeld als een militaire aanranding. Anderen werden langdurig geïntimideerd en gekleineerd. De verdachten ontkennen de misdragingen.
Het oordeel van het hof in alle zaken volgt op 9 juli.
Meer uit Binnenland
ISTANBUL (ANP) - Een Nederlandse automobilist is maandagavond in de Turkse provincie Edirne bewust ingereden op twee mensen met wie hij kort daarvoor ruzie had gekregen. De twee raakten gewond. De Nederlander ging er na de aanrijding vandoor, maar werd later aangehouden bij de grens met Bulgarije. Dat meldde het Turkse persbureau DHA dinsdagavond.
4 uur geledenTHOLEN (ANP) - Raadsleden en andere aanwezigen in het gemeentehuis in Tholen moesten dinsdagavond binnenblijven. Door een anti-azc-demonstratie voor het gemeentehuis was het te onveilig om de deuren te openen, meldt de politie.
4 uur geledenOVERASSELT (ANP) - De oproep aan de inwoners van Overasselt en Nederasselt om binnen te blijven is ingetrokken, meldt de politie. De politie heeft dinsdagavond nog onderzoek uitgevoerd na de massale schietpartij. Daaruit is gebleken dat er geen aanwijzingen zijn dat er zich nog verdachten in de omgeving van de Gelderse dorpen bevinden.
4 uur geledenOVERASSELT (ANP) - Inwoners van de dorpen Overasselt en Nederasselt wordt ook in de nacht van dinsdag op woensdag geadviseerd om binnen te blijven. Dat zegt een politiewoordvoerster. Tot wanneer dat advies precies geldt, weet zij niet. Wel zegt ze "ervan uit te gaan dat het de hele nacht nog geldt".
6 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Omroep MAX wil de Nederlandse deelname aan het Eurovisie Songfestival 2027 niet organiseren. Dat heeft omroepbaas Jan Slagter dinsdag gezegd in de talkshow Renze op RTL 4.
6 uur geledenOVERASSELT (ANP) - De politie krijgt ondersteuning van de mobiele eenheid (ME) in het onderzoek dat zij doet na het geweld in Overasselt dinsdag. In het buitengebied van het Gelderse dorp zijn agenten nog altijd bezig met onderzoek en zoekacties. Ook in het dorp zelf is nog veel politie aanwezig, ziet een ANP-verslaggever.
9 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Een van de twee neergeschoten agenten in het Gelderse Overasselt raakte levensbedreigend gewond. Door snel handelen van andere agenten met onder meer het aanleggen van een drukverband is voorkomen dat diegene is overleden. Dat heeft korpschef Janny Knol gezegd in het programma Eva.
9 uur geleden