Misbruikzaak prins Andrew definitief ten einde
NEW YORK (ANP) - Aan de misbruikzaak tegen prins Andrew in de Verenigde Staten is definitief een einde gekomen. De tweede zoon van koningin Elizabeth heeft het schikkingsbedrag betaald waarna de rechter volgens Britse media de zaak officieel heeft beëindigd.
Andrew heeft vorige maand geschikt met Virginia Giuffre. Zij beweerde dat de hertog van York haar jaren geleden meerdere keren heeft misbruikt toen ze nog minderjarig was. De prins heeft dit altijd ontkend.
De prins zou een bedrag van 12 miljoen pond, zo'n 14 miljoen euro, hebben betaald om de zaak af te kopen. Naar verluidt hebben zijn moeder en broer prins Charles hem het geld daarvoor geleend.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP/RTR) - Een veroordeelde Britse seriemoordenaar, bekend als de Suffolk Strangler, heeft toegegeven schuldig te zijn aan nog een moord. Het 17-jarige slachtoffer, Victoria Hall, werd in 1999 ontvoerd en gedood.
14 minuten geledenBEIJING (ANP/RTR) - Een Chinese oud-minister van Justitie is tot een levenslange gevangenisstraf veroordeeld voor het aannemen van steekpenningen tussen 2006 en 2022. Een rechtbank acht bewezen dat Tang Yijun jarenlang verschillende topfuncties hiervoor misbruikte, melden Chinese staatsmedia als CCTV en China Daily.
45 minuten geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland heeft bevestigd dat het diplomatieke overleg met Oekraïne en de VS woensdag en donderdag wordt hervat in Abu Dhabi. Het geplande overleg van afgelopen weekend ging niet door om planningsredenen, aldus het Kremlin.
1 uur geledenBERLIJN (ANP) - Vijf mannen die het wapenembargo tegen Rusland zouden hebben omzeild zijn opgepakt in Duitsland. De vijf leverden voor minstens 30 miljoen euro aan tientallen Russische bedrijven, stelt het Duitse Openbaar Ministerie. Ze zouden zijn aangestuurd door Russische diensten.
1 uur geledenOSLO (ANP) - De Noorse kroonprinses Mette-Marit moet uitleg geven over haar contact met de veroordeelde zedendelinquent Jeffrey Epstein, volgens premier Jonas Gahr Støre. Dat zei hij maandag tegen het Noorse dagblad VG.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft Europese ambassadeurs ontboden, omdat landen van de Europese Unie vorige week besloten de Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) op de terreurlijst te zetten. Eerder werd bekend dat Teheran als vergeldingsmaatregel militairen uit die landen als terroristen gaat bestempelen.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft woedend gereageerd op de uitreiking van de Grammy Awards. Hij noemde de ceremonie bijna onkijkbaar en dreigde met een rechtszaak tegen komiek en presentator Trevor Noah, die grappen maakte over Trump en zedendelinquent Jeffrey Epstein. "Maak je klaar, Noah, ik ga wat lol met je hebben", schreef hij online.
3 uur geleden