Misbruikslachtoffers tot wanhoop gedreven: 'Voelde me een slaaf'
DORDRECHT (ANP) - Meerdere afgeperste en misbruikte tienermeisjes hebben dinsdag in de Dordtse rechtbank verklaringen afgelegd tegen zedenverdachte Michael M. (35). Ze vertelden hoe de Barendrechter ze tot wanhoop dreef met opdrachten voor seksvideo’s.
"Ik voelde me een soort van slaaf", vertelde een destijds 15-jarig kind. "Elke dag voelde als een nachtmerrie, omdat ik bang was voor de opdracht die hij me weer zou geven", aldus een leeftijdsgenoot.
Een meisje dat door M. zou zijn verkracht zei zich nog altijd "vies" te voelen. "Wat bezielde je mij dit aan te doen? Ik heb het gevoel dat er vijf jaar lang met me is gespeeld."
DarkScandals
Als Mr. Dark handelde M. op zijn website DarkScandals acht jaar lang in video’s van extreme seks, verkrachtingen en dierenporno. Daarnaast sloot de Barendrechter volgens het Openbaar Ministerie op Instagram en Snapchat vriendschappen met meisjes door zich voor te doen als tiener Roos. Zij vroeg de online vriendinnen later om hulp, omdat haar ex een seksfilmpje dreigde te openbaren. In ruil voor naaktfoto’s van andere meiden zou hij daar pas vanaf zien.
Minstens tien slachtoffers trapten in die val en stuurden beelden naar verschillende mailadressen waar M. achter zou zitten. Daarna werden ze afgeperst om steeds extremere video’s van zichzelf te maken. Zo moesten ze allerlei voorwerpen inbrengen bij zichzelf of seks met honden hebben.
Zelf claimde M. eerder dat hij de beelden in bezit kreeg door de iPhone van de werkelijke chanteerder te kopen. Daarmee had hij de meiden naar eigen zeggen "willen helpen".
Slachtoffer van geweld
Tijdens de tweede dag van de rechtszaak bleek dat B. al jong wees werd, nadat zijn beide ouders om het leven kwamen door geweld. Zelf was de Barendrechter ook slachtoffer van geweld, nadat hij in het gezin van zijn oom in Suriname belandde. Bij terugkeer in Nederland in 2006 belandde B. als student in financiële problemen. Volgens hem was dat reden in 2012 DarkScandals te beginnen. "Ik was er niet trots op en wilde al vaker stoppen", herhaalde B. op de tweede dag van het proces.
Volgens een psychiater en psycholoog lijdt M. aan een gemengde persoonlijkheidsstoornis en heeft hij een gebrek aan emoties en inlevingsvermogen.
Het OM maakt woensdag de strafeis bekend.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Drie Nederlandse opvarenden van de burgervloot Global Sumud Flotilla zijn maandag door Israël van de afzonderlijke boten gehaald waarmee ze met hulpgoederen naar Gaza wilden varen. Daarmee zijn nu nog drie Nederlanders onderweg op een boot die nog niet is onderschept, laat een van de opvarenden weten.
3 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Er is geen geld gevonden voor een nieuw, innovatief sirenesysteem en daarmee zal vanaf 2028 een einde komen aan het maandelijkse luchtalarm. Dat schrijft minister David van Weel (Justitie en Veiligheid, VVD) maandag aan de Tweede Kamer.
41 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Door het koppen van de bal krijgen spelers in het amateurvoetbal tijdelijk meer stoffen in hun bloed die kunnen wijzen op acute hersenschade. Het Amsterdam UMC heeft dat onderzocht in samenwerking met de KNVB. Hoe vaker en harder een speler kopte, hoe groter het effect dat in het bloed te zien was.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Na The Rights Forum heeft ook de Turkse arbeidersvereniging HTIB aangekondigd aangifte te doen tegen Kamerlid Gidi Markuszower (Groep Markuszower) naar aanleiding van zijn uitlatingen over Palestijnse asielzoekers. Die zetten volgens de organisatie aan tot haat en geweld.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De bemanning van het Nederlandse cruiseschip Hondius gaat de komende uren in kleine groepjes van boord. Volgens een woordvoerster van de GGD Rotterdam-Rijnmond zijn ze nu nog op het schip, dat maandagochtend aanmeerde in de haven van Rotterdam.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Een groep techkenners heeft in de rechtbank het belang van transparantie benadrukt bij de besluitvorming rond de beoogde overname van Solvinity, het bedrijf dat ervoor zorgt dat DigiD kan draaien. "De beoordeling van het grote publieke belang dat is gemoeid met deze zaak, past niet in een achterkamertje van het ministerie van Economische Zaken", zei een advocaat namens de groep journalisten, techexperts en wetenschappers die via de rechter proberen de overname van Solvinity door een Amerikaans bedrijf tegen te houden.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Global Sumud Flotilla meldt dat de Nederlandse opvarenden Pieter Rambags en Jesse van Schaik door het Israëlische leger van hun afzonderlijke boten zijn gehaald. "We maken ons grote zorgen om hun gezondheid", zegt delegatiehoofd Marieke Stam. Verspreid over vijf schepen varen er zes Nederlanders mee, van wie er nog vier onderweg naar Gaza zouden zijn.
3 uur geleden