Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Misbruikslachtoffers tot wanhoop gedreven: 'Voelde me een slaaf'

Misbruikslachtoffers tot wanhoop gedreven: 'Voelde me een slaaf'

DORDRECHT (ANP) - Meerdere afgeperste en misbruikte tienermeisjes hebben dinsdag in de Dordtse rechtbank verklaringen afgelegd tegen zedenverdachte Michael M. (35). Ze vertelden hoe de Barendrechter ze tot wanhoop dreef met opdrachten voor seksvideo’s.

"Ik voelde me een soort van slaaf", vertelde een destijds 15-jarig kind. "Elke dag voelde als een nachtmerrie, omdat ik bang was voor de opdracht die hij me weer zou geven", aldus een leeftijdsgenoot.

Een meisje dat door M. zou zijn verkracht zei zich nog altijd "vies" te voelen. "Wat bezielde je mij dit aan te doen? Ik heb het gevoel dat er vijf jaar lang met me is gespeeld."

DarkScandals

Als Mr. Dark handelde M. op zijn website DarkScandals acht jaar lang in video’s van extreme seks, verkrachtingen en dierenporno. Daarnaast sloot de Barendrechter volgens het Openbaar Ministerie op Instagram en Snapchat vriendschappen met meisjes door zich voor te doen als tiener Roos. Zij vroeg de online vriendinnen later om hulp, omdat haar ex een seksfilmpje dreigde te openbaren. In ruil voor naaktfoto’s van andere meiden zou hij daar pas vanaf zien.

Minstens tien slachtoffers trapten in die val en stuurden beelden naar verschillende mailadressen waar M. achter zou zitten. Daarna werden ze afgeperst om steeds extremere video’s van zichzelf te maken. Zo moesten ze allerlei voorwerpen inbrengen bij zichzelf of seks met honden hebben.

Zelf claimde M. eerder dat hij de beelden in bezit kreeg door de iPhone van de werkelijke chanteerder te kopen. Daarmee had hij de meiden naar eigen zeggen "willen helpen".

Slachtoffer van geweld

Tijdens de tweede dag van de rechtszaak bleek dat B. al jong wees werd, nadat zijn beide ouders om het leven kwamen door geweld. Zelf was de Barendrechter ook slachtoffer van geweld, nadat hij in het gezin van zijn oom in Suriname belandde. Bij terugkeer in Nederland in 2006 belandde B. als student in financiële problemen. Volgens hem was dat reden in 2012 DarkScandals te beginnen. "Ik was er niet trots op en wilde al vaker stoppen", herhaalde B. op de tweede dag van het proces.

Volgens een psychiater en psycholoog lijdt M. aan een gemengde persoonlijkheidsstoornis en heeft hij een gebrek aan emoties en inlevingsvermogen.

Het OM maakt woensdag de strafeis bekend.

Meer uit Binnenland

Kankermedicijn komende maanden beperkt beschikbaar

UTRECHT (ANP) - Een middel dat wordt gebruikt tegen kanker is voorlopig beperkt beschikbaar door problemen bij de productie. Dat houdt de komende maanden aan. Dat meldt het Landelijk Coördinatiecentrum Geneesmiddelen. Door voorraden uit het buitenland te importeren, is het middel in de afgelopen weken wel wat beter beschikbaar geweest.

16 minuten geleden
Advies aan Hoge Raad om zaak Willem Engel deels opnieuw te doen

DEN HAAG (ANP) - De zaak tegen Viruswaarheid-voorman Willem Engel, die in hoger beroep is veroordeeld tot een taakstraf van zestig uur voor opruiing in de coronatijd, moet deels opnieuw worden behandeld. Dat adviseert de advocaat-generaal (AG) aan de Hoge Raad.

1 uur geleden
Onderzoek naar inzet pijnmiddel tegen postcovid teruggetrokken

AMSTERDAM (ANP) - Onderzoekers van de Vrije Universiteit (VU) in Amsterdam trekken een studie naar het gebruik van een pijnmiddel tegen langdurige coronaklachten voorlopig terug. Er is te veel twijfel of het onderzoek wel volgens de regels is verlopen.

1 uur geleden
OM tekent hoger beroep aan in Stint-zaak

DEN BOSCH (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft vrijdag bij de rechtbank hoger beroep aangetekend in de zaak over het dodelijke ongeluk met de Stint in Oss. "Het OM kan zich niet verenigen met de overwegingen en de conclusies van de rechtbank", aldus het OM na het bestuderen van het vonnis.

2 uur geleden
Burgemeester Utrecht kritisch over beveiliging universiteit

UTRECHT (ANP) - Burgemeester Sharon Dijksma vindt dat de Universiteit Utrecht meer had moeten doen om de gebouwen te beveiligen tegen bezettingsacties. Haar woordvoerder bevestigt dat na een bericht van RTV Utrecht vrijdag. In de afgelopen jaren hebben pro-Palestijnse activisten meerdere universiteitsgebouwen in het centrum van de stad bezet gehouden.

3 uur geleden
Gevangenisorganisatie DJI getroffen door datalek

DEN HAAG (ANP) - Door een datalek zijn gegevens van medewerkers van de Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI) gelekt. Een woordvoerster van de organisatie zegt na berichtgeving van Argos hierover dat het gaat om mailadressen, telefoonnummers en beveiligingscertificaten van DJI-medewerkers.

4 uur geleden
Drie vermiste tieners die wegliepen uit Sleeuwijk weer terecht

SLEEUWIJK (ANP) - De drie jonge tieners die sinds woensdagavond werden vermist nadat ze vermoedelijk te voet vanuit het Noord-Brabantse dorp Sleeuwijk waren vertrokken, zijn terecht, meldt de politie.

4 uur geleden