Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Misbruikslachtoffers tot wanhoop gedreven: 'Voelde me een slaaf'

Misbruikslachtoffers tot wanhoop gedreven: 'Voelde me een slaaf'

DORDRECHT (ANP) - Meerdere afgeperste en misbruikte tienermeisjes hebben dinsdag in de Dordtse rechtbank verklaringen afgelegd tegen zedenverdachte Michael M. (35). Ze vertelden hoe de Barendrechter ze tot wanhoop dreef met opdrachten voor seksvideo’s.

"Ik voelde me een soort van slaaf", vertelde een destijds 15-jarig kind. "Elke dag voelde als een nachtmerrie, omdat ik bang was voor de opdracht die hij me weer zou geven", aldus een leeftijdsgenoot.

Een meisje dat door M. zou zijn verkracht zei zich nog altijd "vies" te voelen. "Wat bezielde je mij dit aan te doen? Ik heb het gevoel dat er vijf jaar lang met me is gespeeld."

DarkScandals

Als Mr. Dark handelde M. op zijn website DarkScandals acht jaar lang in video’s van extreme seks, verkrachtingen en dierenporno. Daarnaast sloot de Barendrechter volgens het Openbaar Ministerie op Instagram en Snapchat vriendschappen met meisjes door zich voor te doen als tiener Roos. Zij vroeg de online vriendinnen later om hulp, omdat haar ex een seksfilmpje dreigde te openbaren. In ruil voor naaktfoto’s van andere meiden zou hij daar pas vanaf zien.

Minstens tien slachtoffers trapten in die val en stuurden beelden naar verschillende mailadressen waar M. achter zou zitten. Daarna werden ze afgeperst om steeds extremere video’s van zichzelf te maken. Zo moesten ze allerlei voorwerpen inbrengen bij zichzelf of seks met honden hebben.

Zelf claimde M. eerder dat hij de beelden in bezit kreeg door de iPhone van de werkelijke chanteerder te kopen. Daarmee had hij de meiden naar eigen zeggen "willen helpen".

Slachtoffer van geweld

Tijdens de tweede dag van de rechtszaak bleek dat B. al jong wees werd, nadat zijn beide ouders om het leven kwamen door geweld. Zelf was de Barendrechter ook slachtoffer van geweld, nadat hij in het gezin van zijn oom in Suriname belandde. Bij terugkeer in Nederland in 2006 belandde B. als student in financiële problemen. Volgens hem was dat reden in 2012 DarkScandals te beginnen. "Ik was er niet trots op en wilde al vaker stoppen", herhaalde B. op de tweede dag van het proces.

Volgens een psychiater en psycholoog lijdt M. aan een gemengde persoonlijkheidsstoornis en heeft hij een gebrek aan emoties en inlevingsvermogen.

Het OM maakt woensdag de strafeis bekend.

Meer uit Binnenland

Schrijver Cees Nooteboom overleden op 92-jarige leeftijd

AMSTERDAM (ANP) - Schrijver Cees Nooteboom is overleden, meldt de stichting CPNB (Collectieve Propaganda van het Nederlandse Boek) woensdag.

29 minuten geleden
Ex-Kamerlid Gündoğan verliest rechtszaak om schadevergoeding Volt

AMSTERDAM (ANP) - Ex-Volt-Kamerlid Nilüfer Gündoğan krijgt geen schadevergoeding van haar voormalige politieke partij Volt. Dat heeft de rechtbank Amsterdam besloten. Ze wilde onder meer ruim 1 miljoen euro hebben als compensatie voor gemist inkomen. De rechter stelt dat Volt Nederland niet aansprakelijk is voor de beslissingen die de Tweede Kamerfractie heeft genomen.

1 uur geleden
Amsterdam pakt hoog ziekteverzuim onder ambtenaren aan

AMSTERDAM (ANP) - Amsterdam komt in actie om het hoge ziekteverzuim binnen de gemeente terug te dringen. Dat lag vorig jaar op 9,7 procent, fors hoger dan het landelijk gemiddelde van 6,7 procent. Burgemeester Femke Halsema en wethouder Hester van Buren hebben een plan van aanpak aan de gemeenteraad gestuurd.

1 uur geleden
Limburg wil 20 miljoen euro lenen aan Toverland voor uitbreiding

SEVENUM (ANP) - Het Limburgse provinciebestuur wil een lening van 20 miljoen euro verstrekken aan attractiepark Toverland in Sevenum. Het pretpark in Noord-Limburg wil de komende jaren uitbreiden, onder meer met een resort en nieuwe attracties. Toverland wil in totaal circa 98 miljoen euro besteden, waarvan 78 miljoen al geregeld is. Het restant krijgt het attractiepark niet via de markt gefinancierd, stelt Limburg.

3 uur geleden
Griepepidemie is begonnen, iets later en lager dan vorig jaar

BILTHOVEN (ANP) - Het aantal mensen met griep is momenteel zo hoog dat er officieel sprake is van een epidemie. Het aantal gevallen zat een week geleden voor het eerst boven de grens die daarvoor is gesteld. Dat is nu voor de tweede week op rij en daardoor is de epidemie begonnen.

4 uur geleden
Familie Lisa neemt bekentenis 'voor kennisgeving aan'

AMSTERDAM (ANP) - De nabestaanden van de 17-jarige Lisa nemen de bekentenis van Chris Jude die wordt verdacht van haar gewelddadige dood, "voor kennisgeving aan", zei advocaat Wendy van Egmond woensdag na afloop van een tweede inleidende zitting in de Amsterdamse rechtbank. Van Egmond staat de familie van Lisa bij en het slachtoffer van de verkrachting.

4 uur geleden
Auteur Hendrik Groen schrijft Boekenweekgeschenk Piaggio

AMSTERDAM (ANP) - Hendrik Groen is de auteur van het Boekenweekgeschenk van de aankomende editie van de Boekenweek. Dat maakte de CPNB woensdag bekend. De schrijver, die eigenlijk Peter de Smet heet, treedt daarmee eenmalig uit de anonimiteit voor de Boekenweek, twaalf jaar na de verschijning van zijn eerste boek. "Ik vond het grappig om na zo lang alsnog 'uit de kast' te komen, als niemand het meer verwacht", aldus De Smet tegen de aanwezige pers.

4 uur geleden