Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Misbruikschandaal: oppositie wil cultuuromslag in Brits parlement

Misbruikschandaal: oppositie wil cultuuromslag in Brits parlement

LONDEN (ANP/DPA) - De oppositie in het Britse parlement heeft opgeroepen tot een cultuuromslag, na nieuwe beschuldigingen rond seksueel onaanvaardbaar gedrag, dit keer tegen het vooraanstaand Brits conservatief parlementslid Chris Pincher. De Conservatieve Partij van premier Boris Johnson schorste Pincher. Hij zou twee mannen hebben betast terwijl hij dronken was.

Luke Pollard van de Labourpartij is van mening dat het parlement "geen veilige plek is om te werken zoals het zou moeten zijn, vooral voor de vele jonge mensen die er werken," zo vertelde hij aan Sky News. "We moeten hogere normen stellen. Maar ik ben bang dat de cultuur van bovenaf wordt bepaald. De premier heeft duidelijk gemaakt dat normen in het openbare leven zoals fatsoen, integriteit en eerlijkheid niet gelden," zei Pollard.

Pincher verontschuldigde zich en moest zijn functie als verantwoordelijke voor partijdiscipline neerleggen. Johnson wordt bekritiseerd omdat hij maandenlang op de hoogte zou zijn geweest van soortgelijke beschuldigingen tegen Pincher.

Conservatieve collega's

Twee conservatieve collega's van Pincher moesten eerder het parlement al verlaten wegens seksueel wangedrag. Een is veroordeeld tot een gevangenisstraf wegens seksueel misbruik, de ander had in het parlement porno bekeken op zijn mobiele telefoon. Hun zetels zijn bij tussentijdse verkiezingen gewonnen door Labour en de Liberal Democrats.

Johnson zelf kwam eerder al zwaar onder vuur te liggen na illegale feestjes in zijn ambtswoning tijdens de coronalockdown. Hij overleefde ternauwernood een motie van wantrouwen in zijn eigen partij. Onlangs heeft hij de gedragscode gewijzigd, zodat regeringsleden niet onmiddellijk hoeven af te treden bij overtredingen.

Meer uit Buitenland

Trump meldt 'erg goed' telefoongesprek met Rutte over Groenland

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt een "erg goed" telefoongesprek over Groenland te hebben gehad met NAVO-topman Mark Rutte. "Ik heb ingestemd met een bijeenkomst van de verschillende partijen in Davos, Zwitserland", schrijft Trump op zijn platform Truth Social. "Zoals ik heel duidelijk aan iedereen heb uitgelegd, is Groenland van cruciaal belang voor de nationale en wereldwijde veiligheid. Er is geen weg terug, daar is iedereen het over eens!"

1 minuut geleden
Gezondheidsorganisaties VS naar rechter om vermindering vaccins

WASHINGTON (ANP) - Verschillende Amerikaanse organisaties voor gezondheidszorg zijn naar de rechter gestapt, omdat de aanbevolen lijst voor vaccinaties voor kinderen is ingekort. Dat meldt The Washington Post.

4 uur geleden
Sydney sluit stranden vanwege aanvallen door haaien

SYDNEY (ANP) - De Australische stad Sydney heeft dinsdag 34 stranden afgesloten voor bezoekers vanwege vier aanvallen door haaien in twee dagen tijd, aldus plaatselijke autoriteiten.

4 uur geleden
Amnesty: tactieken regering-Trump tasten mensenrechten aan

LONDEN (ANP) - De regering van de Amerikaanse president Donald Trump ondermijnt in toenemende mate de mensenrechten. Daarvoor waarschuwt Amnesty International in een dinsdag verschenen rapport.

6 uur geleden
VK onderzoekt verbod sociale media voor jongeren onder 16

LONDEN (ANP) - De Britse regering onderzoekt of het wenselijk is om sociale media te verbieden voor jongeren onder de 16 jaar, meldt de BBC.

6 uur geleden
Dodental door bosbranden in Chili loopt op

PENCO (ANP) - Het dodental door bosbranden in Chili is opgelopen tot zeker negentien mensen, aldus de autoriteiten. De regering is nog steeds bezig met grootschalige evacuaties van mensen. Meer dan dertig branden worden op dit moment bestreden. De situatie wordt bemoeilijkt door extreme hitte en sterke wind.

6 uur geleden
IS pleegt aanslag op Chinees restaurant in Kabul om Oeigoeren

KABUL (ANP/AFP/RTR) - Islamitische Staat (IS) heeft een aanslag op een Chinees restaurant in de Afghaanse hoofdstad Kaboel geclaimd. Daarbij kwamen volgens lokale autoriteiten een Chinees en zes Afghanen om het leven. Een niet nader gespecificeerd aantal mensen raakte gewond. IS spreekt zelf van 25 slachtoffers.

8 uur geleden