Misbruikschandaal: oppositie wil cultuuromslag in Brits parlement
LONDEN (ANP/DPA) - De oppositie in het Britse parlement heeft opgeroepen tot een cultuuromslag, na nieuwe beschuldigingen rond seksueel onaanvaardbaar gedrag, dit keer tegen het vooraanstaand Brits conservatief parlementslid Chris Pincher. De Conservatieve Partij van premier Boris Johnson schorste Pincher. Hij zou twee mannen hebben betast terwijl hij dronken was.
Luke Pollard van de Labourpartij is van mening dat het parlement "geen veilige plek is om te werken zoals het zou moeten zijn, vooral voor de vele jonge mensen die er werken," zo vertelde hij aan Sky News. "We moeten hogere normen stellen. Maar ik ben bang dat de cultuur van bovenaf wordt bepaald. De premier heeft duidelijk gemaakt dat normen in het openbare leven zoals fatsoen, integriteit en eerlijkheid niet gelden," zei Pollard.
Pincher verontschuldigde zich en moest zijn functie als verantwoordelijke voor partijdiscipline neerleggen. Johnson wordt bekritiseerd omdat hij maandenlang op de hoogte zou zijn geweest van soortgelijke beschuldigingen tegen Pincher.
Conservatieve collega's
Twee conservatieve collega's van Pincher moesten eerder het parlement al verlaten wegens seksueel wangedrag. Een is veroordeeld tot een gevangenisstraf wegens seksueel misbruik, de ander had in het parlement porno bekeken op zijn mobiele telefoon. Hun zetels zijn bij tussentijdse verkiezingen gewonnen door Labour en de Liberal Democrats.
Johnson zelf kwam eerder al zwaar onder vuur te liggen na illegale feestjes in zijn ambtswoning tijdens de coronalockdown. Hij overleefde ternauwernood een motie van wantrouwen in zijn eigen partij. Onlangs heeft hij de gedragscode gewijzigd, zodat regeringsleden niet onmiddellijk hoeven af te treden bij overtredingen.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP) - Zeker veertig mensen zijn in Parijs aangehouden nadat ze illegaal vuurwerk en rookbommen hadden afgestoken. Dat melden onder andere televisiestation BFMTV en de krant Le Parisien.
2 uur geledenBRASILIA (ANP/AFP) - Het Braziliaanse Hooggerechtshof heeft huisarrest opgelegd aan tien personen die oud-president Jair Bolsonaro zouden hebben geholpen bij zijn poging om een staatsgreep te plegen. Ze werden al eerder veroordeeld, maar waren tot nu toe nog op vrije voeten in afwachting van hun hoger beroep.
6 uur geledenNIAMEY (ANP/AFP) - De Nigerese militaire junta heeft een algehele mobilisatie afgekondigd om een opstand van jihadisten te bestrijden. Volgens de junta kunnen nu "mensen, eigendommen en diensten worden gevorderd om bij te dragen aan de verdediging van het thuisland".
6 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin zegt dat Oekraïne in zijn ogen geen haast heeft om de oorlog te beëindigen. Hij dreigde dat Rusland al zijn doelen met geweld zou bereiken als Kyiv het conflict niet op vreedzame wijze zou willen oplossen.
8 uur geledenKYIV/MOSKOU (ANP/AFP/RTR) - In Kyiv en omgeving hebben 1 miljoen mensen volgens een Oekraïense energiemaatschappij nog steeds geen stroom na de Russische aanvallen van zaterdagochtend. In de regio wonen naar schatting 3 miljoen mensen. De temperatuur is volgens weerberichten 1 graad Celsius en zakt zondag en komende week naar temperaturen voortdurend onder nul.
8 uur geledenHALIFAX (ANP/AFP) - De Canadese premier Mark Carney heeft bij het bezoek van de Oekraïense president Volodymyr Zelensky bekendgemaakt dat zijn land met een nieuw steunpakket voor Oekraïne komt. Het gaat om economische hulp ter waarde van 2,5 miljard Canadese dollar (1,6 miljard euro). Dat geld moet Oekraïne helpen om leningen van het Internationaal Monetair Fonds (IMF) te kunnen krijgen.
8 uur geledenTAIPEI/YILAN (ANP/AFP/RTR) - Ruim 30 kilometer voor de noordoostkust van Taiwan heeft zich op een diepte van 73 kilometer een aardbeving voorgedaan met een kracht van tussen de 6.6 en 7.0, aldus de plaatselijke autoriteiten en meteorologische instellingen. Het epicentrum was onder de zeebodem ten oosten van de kustplaats Yilan, die niet ver van de hoofdstad Taipei ligt.
10 uur geleden