'Misbruik crisis niet om prijzen nieuwbouwwoningen te verhogen'
AMERSFOORT (ANP) - Sommige huizenbouwers lijken de coronacrisis aan te grijpen om de prijzen van nieuwbouwwoningen te verhogen. Dit doen ze volgens de Vereniging Eigen Huis (VEH) door consumenten op voorhand akkoord te laten gaat met mogelijk hogere nieuwbouwkosten en een overschrijding van de bouwtijd. De VEH roept bouwers op om deze praktijken te staken en adviseert kopers om daar niet mee akkoord te gaan.
De VEH zegt dat sinds het uitbreken van de coronacrisis met regelmaat contracten snel worden aangepast, waarbij aannemers op voorhand aansprakelijkheid voor een langere bouwtijd en hogere bouwkosten uitsluiten. Dit is volgens de vereniging onaanvaardbaar. "De coronacrisis is geen vrijbrief voor bouwers om de bestaande wettelijke regelingen eigenhandig te veranderen", aldus de VEH.
De vereniging benadrukt dat ook tijdens de crisis wettelijke regels van kracht blijven. Als de aannemer zich beroept op overmacht voor gestegen kosten voor de koper of latere oplevering dan afgesproken, dan moet dit worden onderbouwd, aldus de VEH. "De rechter heeft nog altijd het laatste woord."
Volgens de VEH is de overeengekomen bouwtijd in vrijwel alle contracten al erg ruim en biedt de aannemer veel speelruimte. "Een eventuele vertraging tijdens de bouw, bijvoorbeeld door de coronacrisis, hoeft daarom niet meteen te zorgen voor een overschrijding van de bouwtijd", legt de vereniging uit. "Als dat toch gebeurt, of als de bouwkosten stijgen, is het nog maar de vraag of de bouwer zich met succes kan beroepen op overmacht waarbij de schade op de consument kan worden verhaald."
Meer uit Financieel
HEERLEN (ANP) - ABP, het grootste pensioenfonds van Nederland, verhoogt de pensioenen vanaf 1 januari met 2,8 procent. De verhoging geldt voor alle gepensioneerden en iedereen die bij het fonds pensioen opbouwt of heeft opgebouwd.
10 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De meeste aandelenbeurzen in Europa lieten donderdag weinig beweging zien. Beleggers leken het rustiger aan te doen, na de flinke koerswinsten woensdag. Op de Europese beurzen moesten beleggers het donderdag zonder richting van Wall Street doen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Huishoudens gaan volgend jaar iets hogere tarieven betalen voor elektriciteit en gas. De Autoriteit Consument & Markt (ACM) heeft donderdag de tarieven voor netbeheerkosten voor 2026 vastgesteld. Volgens brancheorganisatie Netbeheer Nederland blijkt daaruit dat huishoudens en bedrijven met een aansluiting op het regionale elektriciteits- en gasnet een gemiddeld ruim 3 procent hogere rekening krijgen.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - De Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA) schort aangekondigde boetes voor het gebruik van het woord 'gehakt' bij vegetarische producten op. De autoriteit wil afwachten wat er in de Europese Unie wordt afgesproken over de benaming van vegetarische producten, laat een woordvoerder weten.
4 uur geledenTAIPEI (ANP/BLOOMBERG) - Autoriteiten in Taiwan hebben huiszoekingen gedaan in woningen van een voormalige leidinggevende van chipfabrikant TSMC. Deze oud-medewerker, Lo Wen-jen, wordt ervan verdacht bedrijfsgeheimen te hebben doorgespeeld aan de Amerikaanse concurrent Intel.
4 uur geledenBRABRAND (ANP) - De Deense woonwinkelketen JYSK kende afgelopen boekjaar het beste jaar ooit in Nederland. De Scandinavische retailer zag de omzet en het bedrijfsresultaat in Nederland verder groeien in het boekjaar, dat liep tot eind augustus. Ook internationaal werden recordresultaten behaald, meldt het concern.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie (OM) heeft Morgan Stanley een boete van 101 miljoen euro opgelegd, omdat de Amerikaanse bank dividendbelasting heeft ontdoken in Nederland. Morgan Stanley vroeg via een speciale constructie dividendbelasting terug van de fiscus, terwijl het financiƫle concern daar volgens de openbaar aanklagers geen recht op had.
6 uur geleden