'Misbruik crisis niet om prijzen nieuwbouwwoningen te verhogen'
AMERSFOORT (ANP) - Sommige huizenbouwers lijken de coronacrisis aan te grijpen om de prijzen van nieuwbouwwoningen te verhogen. Dit doen ze volgens de Vereniging Eigen Huis (VEH) door consumenten op voorhand akkoord te laten gaat met mogelijk hogere nieuwbouwkosten en een overschrijding van de bouwtijd. De VEH roept bouwers op om deze praktijken te staken en adviseert kopers om daar niet mee akkoord te gaan.
De VEH zegt dat sinds het uitbreken van de coronacrisis met regelmaat contracten snel worden aangepast, waarbij aannemers op voorhand aansprakelijkheid voor een langere bouwtijd en hogere bouwkosten uitsluiten. Dit is volgens de vereniging onaanvaardbaar. "De coronacrisis is geen vrijbrief voor bouwers om de bestaande wettelijke regelingen eigenhandig te veranderen", aldus de VEH.
De vereniging benadrukt dat ook tijdens de crisis wettelijke regels van kracht blijven. Als de aannemer zich beroept op overmacht voor gestegen kosten voor de koper of latere oplevering dan afgesproken, dan moet dit worden onderbouwd, aldus de VEH. "De rechter heeft nog altijd het laatste woord."
Volgens de VEH is de overeengekomen bouwtijd in vrijwel alle contracten al erg ruim en biedt de aannemer veel speelruimte. "Een eventuele vertraging tijdens de bouw, bijvoorbeeld door de coronacrisis, hoeft daarom niet meteen te zorgen voor een overschrijding van de bouwtijd", legt de vereniging uit. "Als dat toch gebeurt, of als de bouwkosten stijgen, is het nog maar de vraag of de bouwer zich met succes kan beroepen op overmacht waarbij de schade op de consument kan worden verhaald."
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York gingen vrijdag opnieuw fors omlaag. Het sentiment onder beleggers op Wall Street bleef negatief door zorgen over de oorlog in het Midden-Oosten, ondanks de verlenging van de pauze van de Amerikaanse aanvallen op Iraanse energiefaciliteiten tot 6 april. Tegelijkertijd bleven de olieprijzen sterk stijgen.
31 minuten geledenFRANKFURT (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Duitsland kan steenkolencentrales langer in bedrijf houden als de energieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten nog langer hoog blijven. Dat heeft de Duitse bondskanselier Friedrich Merz vrijdag gezegd. Duitsland heeft een doelstelling om uiterlijk in 2038 helemaal te stoppen met kolencentrales. Maar door de oorlog zijn de gasprijzen sterk gestegen en kolencentrales kunnen helpen om het gasverbruik te drukken.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is vrijdag opnieuw met verlies gesloten door zorgen bij beleggers over de oorlog in het Midden-Oosten en de economische schade door het conflict. De olieprijzen gingen juist weer verder omhoog ondanks het besluit van de Amerikaanse president Donald Trump om de staking van de aanvallen op Iraanse energiefaciliteiten met tien dagen te verlengen tot 6 april.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP/AFP) - De economische groei van de Europese Unie wordt geraakt door de oorlog in het Midden-Oosten. Maar de impact hangt wel af van de duur en omvang van het conflict, zei Eurocommissaris Valdis Dombrovskis (Economie) vrijdag. Ook zal de inflatie aangejaagd worden doordat de energieprijzen hard zijn gestegen door de oorlog, aldus Dombrovskis.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Consumentenbond vindt de claim van Jumbo dat het de laagste paasprijzen van Nederland heeft "te kort door de bocht". Volgens de Consumentenbond kiest de winkelketen zelf gunstig geprijsde producten, maakt vergelijkingsfouten en verstopt het de kleine lettertjes. Jumbo is van mening dat de campagne "goed onderbouwd" is.
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York gingen vrijdag verder omlaag na de zware koersverliezen een dag eerder. Het besluit van de Amerikaanse president Donald Trump om de deadline voor de aanvallen op Iraanse energievoorzieningen met tien dagen te verlengen tot 6 april, maakte weinig indruk op beleggers. De verlenging geeft meer tijd voor gesprekken met Iran, die volgens Trump "zeer goed verlopen".
7 uur geledenAALSMEER (ANP) - Royal FloraHolland merkt nog geen grote impact op de import van bloemen als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten. Het grootste deel van de import van de bloemenveiling komt vanuit Afrika en dat verloopt deels via het Midden-Oosten, maar grote gevolgen blijven uit. 's Werelds grootste sierteeltmarktplaats verwacht dit jaar dan ook opnieuw zwarte cijfers te schrijven.
7 uur geleden