'Misbruik crisis niet om prijzen nieuwbouwwoningen te verhogen'
AMERSFOORT (ANP) - Sommige huizenbouwers lijken de coronacrisis aan te grijpen om de prijzen van nieuwbouwwoningen te verhogen. Dit doen ze volgens de Vereniging Eigen Huis (VEH) door consumenten op voorhand akkoord te laten gaat met mogelijk hogere nieuwbouwkosten en een overschrijding van de bouwtijd. De VEH roept bouwers op om deze praktijken te staken en adviseert kopers om daar niet mee akkoord te gaan.
De VEH zegt dat sinds het uitbreken van de coronacrisis met regelmaat contracten snel worden aangepast, waarbij aannemers op voorhand aansprakelijkheid voor een langere bouwtijd en hogere bouwkosten uitsluiten. Dit is volgens de vereniging onaanvaardbaar. "De coronacrisis is geen vrijbrief voor bouwers om de bestaande wettelijke regelingen eigenhandig te veranderen", aldus de VEH.
De vereniging benadrukt dat ook tijdens de crisis wettelijke regels van kracht blijven. Als de aannemer zich beroept op overmacht voor gestegen kosten voor de koper of latere oplevering dan afgesproken, dan moet dit worden onderbouwd, aldus de VEH. "De rechter heeft nog altijd het laatste woord."
Volgens de VEH is de overeengekomen bouwtijd in vrijwel alle contracten al erg ruim en biedt de aannemer veel speelruimte. "Een eventuele vertraging tijdens de bouw, bijvoorbeeld door de coronacrisis, hoeft daarom niet meteen te zorgen voor een overschrijding van de bouwtijd", legt de vereniging uit. "Als dat toch gebeurt, of als de bouwkosten stijgen, is het nog maar de vraag of de bouwer zich met succes kan beroepen op overmacht waarbij de schade op de consument kan worden verhaald."
Meer uit Financieel
SCHIPHOL (ANP) - Luchtvaartmaatschappij Transavia verwacht de komende weken geen vluchten meer te hoeven annuleren na de problemen van vorige week. Toen gingen er 22 vluchten op het laatste moment niet door vanwege allerlei onverwachte technische problemen en langere wachttijden op onderdelen. "Dat was een hele uitzonderlijke week, maar we staan er inmiddels weer goed voor", zegt een woordvoerster.
30 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - Eurocommissaris Wopke Hoekstra (Klimaat en Groene Groei) heeft maandag op de High Tech Campus in Eindhoven het startsein gegeven voor de bouw van een testfaciliteit voor een nieuwe compacte kernreactor. Die zogeheten gesmoltenzoutreactor kan kernafval als nucleaire brandstof gebruiken en is sneller te bouwen dan traditionele reactoren. De Thorizon One moet de eerste commerciële gesmoltenzoutreactor van Europa worden en een belangrijke rol spelen in de Europese energie-onafhankelijkheid.
1 uur geledenPARIJS (ANP/RTR/AFP) - Bedrijven hebben in totaal 93 miljard euro aan investeringen in Frankrijk toegezegd tijdens de jaarlijkse Choose France-top, zei de Franse president Emmanuel Macron maandag. Een groot deel daarvan steekt de Japanse techinvesteerder SoftBank in drie datacenters in Frankrijk.
1 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De groei van de industrie van de eurozone is in mei vertraagd na een sterke opleving in april, meldt marktonderzoeker S&P Global. De nieuwe orders van fabrieken stagneerden vorige maand. In april namen de nieuwe fabrieksorders nog sterk toe doordat klanten aankopen naar voren haalden door de angst voor verstoringen in de toeleveringsketen door de oorlog in het Midden-Oosten.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Heineken is nog altijd op zoek naar een nieuwe bestuursvoorzitter na het aftreden van topman Dolf van den Brink. De ambtstermijn van Van den Brink als topman en voorzitter van de raad van bestuur is op 31 mei beëindigd en de bierbrouwer heeft nog geen opvolger bekendgemaakt.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Werknemers kunnen meerdere fietsen leasen tegen een lager bijtellingstarief. Daarvoor heeft de Belastingdienst de regels aangepast, bevestigt de dienst na berichtgeving van leasefietsbedrijf Lease a Bike. Daarmee wordt het voor werknemers financieel aantrekkelijker een tweede fiets van de zaak te nemen.
2 uur geledenMOSKOU (ANP/BLOOMBERG) - Rusland stopt met de export van vliegtuigbrandstof om tekorten te voorkomen na hevigere aanvallen van Oekraïne op Russische raffinaderijen. De olieverwerkingscapaciteit van Rusland zit daardoor op het laagste niveau in meer dan zestien jaar.
3 uur geleden