Mis opgedragen in Parijs aan overleden nationalist Le Pen
PARIJS (ANP) - In het centrum van Parijs is een herdenkingsdienst gehouden voor de rechtse nationalistische politicus Jean-Marie Le Pen die 7 januari op 96-jarige leeftijd is overleden. Hij was de oprichter van het Front National waar hij van 1972 tot 2011 leiding aan gaf.
Hij werd opgevolgd als politiek leider door zijn dochter Marine. Die zette hem enkele jaren later uit de partij, die Rassemblement National (RN) was gaan heten, omdat Jean-Marie Le Pen vaak radicaal-rechtse opvattingen verkondigde.
Le Pen werd zaterdag in besloten kring begraven in zijn geboorteplaats, het Bretonse La Trinité-sur-Mer. De gemeente en de politie hadden er uitgebreide maatregelen getroffen om te voorkomen dat links-radicalen de begrafenis zouden verstoren.
Volgens Franse media was er donderdag bij de rooms-katholieke kerkdienst ter ere van Le Pen in het centrum van Parijs ook veel politie op de been om ongeregeldheden te voorkomen. De dienst werd bijgewoond door honderden mensen, onder wie zijn kinderen en kleinkinderen, topfiguren van het RN en nationalistische en rechtse kopstukken.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - De Duitse regeringsleider Friedrich Merz erkent de Belgische bezorgdheid over de inzet van bevroren Russisch geld voor Oekraïne. Alle landen moeten hetzelfde risico dragen, zei de bondskanselier na overleg met de Belgische premier Bart De Wever en Europese Commissievoorzitter Ursula von der Leyen.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Canadees-Amerikaanse toparchitect Frank Gehry is op 96-jarige leeftijd overleden, meldt The New York Times. Hij ontwierp onder meer het Guggenheim-museum in het Noord-Spaanse Bilbao. Volgens de krant was hij een van de grootste Amerikaanse architecten.
4 uur geledenBRASILIA (ANP/RTR) - De Braziliaanse oud-president Jair Bolsonaro heeft voor de verkiezingen van volgend jaar zijn steun uitgesproken voor zijn oudste zoon Flávio Bolsonaro als presidentskandidaat. Dat maakte het hoofd van hun Liberale Partij bekend en Flávio heeft dit zelf bevestigd op X.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Europarlementariërs zien de manier waarop de Verenigde Staten de EU heeft afgeschilderd in hun laatste veiligheidsstrategie als een aanval op de Europese waarden en manier van leven. In een Nationale Veiligheidsstrategie stelt de regering-Trump dat het verzet in Europa tegen de gevestigde orde moet worden aangewakkerd en dat radicaal-rechtse bewegingen moeten worden gesteund.
7 uur geledenDUBLIN (ANP/AFP) - De Ierse politie onderzoekt een incident met onbekende drones rond de aankomst van het vliegtuig met de Oekraïense president Zelensky in de Ierse hoofdstad Dublin. Regeringsleider Micheál Martin heeft gezegd dat hij is geïnformeerd over drone-activiteiten op de avond van de landing. Later deze maand buigt de Nationale Veiligheidsraad zich over de kwestie, meldt de Ierse omroep RTE.
8 uur geledenLONDEN (ANP) - De Soedanese stad el-Fasher is volgens waarnemers 'een enorme plaats delict' met hopen opgestapelde lijken in straten en massagraven. De Rapid Support Forces (RSF) die de stad zes weken geleden innamen, proberen bewijs voor hun massamoorden te vernietigen, meldt de Britse krant The Guardian.
11 uur geledenBRUSSEL (ANP) - België doet volgend jaar mee aan het Eurovisie Songfestival. Dat heeft de Franstalige omroep RTBF vrijdag besloten. Wie de Belgische kandidaat wordt, is nog niet bekend.
11 uur geleden