Mis met paus in Portugal ondanks hitte massaal bezocht
LISSABON (ANP/AFP/RTR) - In Portugal zijn gelovigen, ondanks de hitte, massaal afgekomen op een mis met paus Franciscus. Het Vaticaan schat dat zich zo'n 1,5 miljoen mensen verzamelden in een park in Lissabon, het Parque Tejo. Toeschouwers zwaaiden met vlaggen en juichten toen de 86-jarige Franciscus daar arriveerde.
De paus brengt een meerdaags bezoek aan Portugal. Daar worden de Wereldjongerendagen gehouden voor rooms-katholieke jongeren van over de hele wereld. De temperaturen kunnen zondag op de slotdag oplopen tot 41 graden. Gelovigen beschermden zich met paraplu's of geïmproviseerde tenten tegen de brandende zon. Veel mensen brachten ook de nacht door in het park.
Het is de vierde keer dat de Wereldjongerendagen worden gehouden sinds Franciscus aantrad als paus. De editie van vorig jaar moest worden uitgesteld vanwege de coronapandemie. De paus ontmoette dit jaar tijdens het evenement onder meer slachtoffers van seksueel misbruik binnen de kerk. Ook sprak Franciscus met jongeren uit Oekraïne en ging hij naar het heiligdom van Fátima.
Toekomstswensen
Franciscus vertelde bij de afsluiting van het evenement over zijn wensen voor de toekomst. Hij zei te dromen van vrede en vroeg de jongeren daar ook voor te bidden. "Ik voel veel verdriet voor Oekraïne, waar nog altijd enorm wordt geleden", zei de paus. Die sprak de hoop uit dat zijn jonge publiek de wereld kan veranderen. "Jullie laten zien hoe verschillende nationaliteiten, talen en achtergronden samen kunnen komen."
De paus kondigde ook aan dat de volgende Wereldjongerendagen worden gehouden in Zuid-Korea. "Na de westgrens van Europa gaan we in 2027 naar het verre oosten", stelde hij. Dat laat volgens de paus zien dat de kerk voor iedereen is. In Zuid-Korea is zo'n 11 procent van de bevolking katholiek. Franciscus bezocht het land in 2014.
Andere evenementen
Zuid-Korea heeft de afgelopen jaren al meerdere grote internationale evenementen georganiseerd, zoals de Olympische Winterspelen in 2018 en dit jaar de Wereldjamboree van de scouting. Dat laatste ging niet helemaal zonder slag of stoot. Het evenement in Zuid-Korea wordt net als de Wereldjongerendagen in Portugal geteisterd door hoge temperaturen.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De olieprijs is voor de vierde dag op rij gestegen, nu de Verenigde Staten en Iran verwikkeld blijven in een strijd om de controle over de Straat van Hormuz.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Marine, John Phelan, vertrekt per direct. Dat meldt het Pentagon. Het geeft geen uitleg voor het plotselinge vertrek.
5 uur geledenTAYRI (ANP/RTR) - Israëlische aanvallen in Zuid-Libanon hebben aan zeker twee mensen het leven gekost. Volgens bronnen zijn ook journalisten en hulpverleners getroffen.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het referendum over de kiesdistricten in de Amerikaanse staat Virginia was volgens president Donald Trump doorgestoken kaart. De kiezers stemden dinsdag in met een kieskaart die bij de volgende verkiezingen in november waarschijnlijk in het voordeel werkt van de Democraten. Trump stelde een dag later op Truth Social dat het briefstemmen verdacht verliep, zonder bewijs te leveren.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat acht vrouwen die in Iran geëxecuteerd dreigden te worden snel vrijkomen. Hij had gevraagd om ze te laten gaan als teken van goede wil in aanloop naar onderhandelingen. De Iraanse justitie ontkende dat er plannen lagen voor doodstraffen.
9 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse toponderhandelaar en parlementsvoorzitter Mohammed Qalibaf heeft opnieuw geëist dat de VS hun blokkade van de scheepvaart van of naar Iraanse havens stopzetten. Hij noemde het bestand dat twee landen hebben en door president Donald Trump is verlengd "zinloos" door de blokkade. "De zeeblokkade, de gijzeling van de wereldeconomie en de zionistische oorlogszucht moeten overal stoppen" om een echte wapenstilstand mogelijk te maken, aldus Qalibaf.
10 uur geledenATHENE (ANP/RTR/AFP) - Het Griekse parlement heeft ingestemd met het opheffen van de onschendbaarheid van dertien politici die worden beschuldigd van betrokkenheid bij een fraudeschandaal. Tientallen mensen zouden hebben gedaan alsof ze stukken land bezaten om zo subsidies te kunnen krijgen van de EU. Leden van regeringspartij Néa Dimokratía zouden daarbij hebben geholpen.
11 uur geleden