Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Mir boos en Rins verdrietig om vertrek Suzuki uit MotoGP

Mir boos en Rins verdrietig om vertrek Suzuki uit MotoGP

LE MANS (ANP) - Motorracer Joan Mir heeft boos gereageerd op het besluit van Suzuki om aan het einde van dit seizoen de MotoGP te verlaten. "Ik ben vooral heel erg boos op degene die dit besluit heeft genomen", zei de Spanjaard, die in 2020 op een Suzuki de wereldtitel veroverde. "Het team is zo geweldig. Het is een bijzonder team waar bijzondere mensen werken. Dit speciale team hoort thuis in de MotoGP", zei Mir in Le Mans, waar komend weekeinde de Grote Prijs van Frankrijk wordt verreden.

Zijn teamgenoot Alex Rins reageerde zelfs geschokt. "Ik heb zitten huilen toen het me werd verteld. Ik heb vanaf 2017 alles gegeven voor dit team en we hebben er alles aan gedaan een motor te bouwen die races kan winnen. Ik vind het vooral ook heel erg voor de medewerkers van het fabrieksteam", aldus Rins.

Suzuki kondigde aan het contract met WK-promotor Dorna, dat doorloopt tot 2026, aan het einde van dit jaar al te willen beëindigen. De Japanners willen de belangrijkste klasse van de motorsport verlaten vanwege "de huidige economische situatie" en de noodzaak om nieuwe technologieën te ontwikkelen. Suzuki verliet de MotoGP al eens in 2011, maar keerde vier jaar later terug in de koningsklasse.

Mir gaf aan dat zijn zaakwaarnemer in gesprek is met Honda. Hij zou volgend seizoen de overstap maken naar het team van zesvoudig wereldkampioen Marc Márquez. De toekomst van Rins na dit seizoen is ongewis.

Meer uit Sport

Wielrenner Del Grosso boekt in Limburg tweede profzege op de weg

EIJSDEN (ANP/BELGA) - Wielrenner Tibor Del Grosso heeft de eendagskoers NXT Classic gewonnen. De 22-jarige Nederlander van Alpecin - Premier Tech versloeg in Zuid-Limburg de Zwitserse kampioen Mauro Schmid in een sprint met twee. De Deen Casper Pedersen eindigde op de derde plaats.

4 uur geleden
Tennisser De Jong verliest in kwalificaties Monte Carlo

MONACO (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is in de eerste ronde van de kwalificaties voor het masterstoernooi van Monte Carlo gestrand. De mondiale nummer 99 verloor in Monaco met 5-7 6-1 1-6 van de Chileen Cristian Garín, die één plaats lager op de wereldranglijst staat.

6 uur geleden
Van de Zandschulp onderuit in Boekarest na gemiste matchpoints

BOEKAREST (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is er in Boekarest niet in geslaagd zich voor de vierde keer in zijn carrière te plaatsen voor de finale van een ATP-toernooi. De nummer 62 van de wereld, die nog wacht op zijn eerste titel, verloor op het Roemeense gravel met 7-5 6-7 (3) 5-7 van de Argentijn Mariano Navone. De Nederlander wist in de tweede set twee matchpoints niet te benutten.

6 uur geleden
Basketballer Doncic mist slot reguliere competitie met blessure

LOS ANGELES (ANP/BELGA) - De basketballers van Los Angeles Lakers kunnen in het slot van de reguliere competitie in de NBA geen beroep doen op Luka Doncic. De Sloveense spelbepaler heeft donderdag in de ontmoeting met Oklahoma City Thunder een hamstringblessure opgelopen.

12 uur geleden
Van de Zandschulp naar halve finale tennistoernooi Boekarest

BOEKAREST (ANP) - Botic van de Zandschulp is halvefinalist op het tennistoernooi van Boekarest. In de kwartfinale was de nummer 62 van de wereld vrijdag in twee sets te sterk voor Damir Dzumhur uit Bosnië en Herzegovina: 6-3 6-3.

1 dag geleden
Darter Van Veen verliest vierde Premier League-finale

MANCHESTER (ANP) - Darter Gian van Veen heeft voor de vierde keer in zijn debuutseizoen de finale van een Premier League-avond verloren. In Manchester was Gerwyn Price uit Wales met 6-2 te sterk voor de Nederlander. Michael van Gerwen werd donderdagavond vroegtijdig uitgeschakeld door de Engelsman Stephen Bunting.

1 dag geleden
Hockeysters Den Bosch met uitblinker Matla naar halve finale EHL

DEN BOSCH (ANP) - De hockeysters van Den Bosch hebben de halve finale van de Euro Hockey League (EHL) bereikt. Op eigen veld was de titelverdediger met 6-0 te sterk voor Watsonians uit het Schotse Edinburgh, mede dankzij vijf doelpunten van Frédérique Matla. Zaterdag is Club Campo de Madrid tegenstander van Den Bosch in de halve finale.

2 dagen geleden