
Minuut stilte voor overleden Formule 1-icoon Frank Williams
DJEDDA (ANP) - De Formule 1 heeft ruim een uur voor aanvang van de Grote Prijs van Saudi-Arabië even stilgestaan bij het overlijden van de Brit Sir Frank Williams. De oprichter van de naar hem vernoemde renstal Williams overleed vorige week op 79-jarige leeftijd. De coureurs, teammedewerkers en ook aanwezige oud-kampioenen vormden op het circuit een grote kring en hielden een minuut stilte.
Frank Williams geldt als een icoon van de Formule 1. Na een korte carrière als coureur zette hij samen met Patrick Head een eigen renstal op. Het team dat de naam van Williams draagt, debuteerde in 1977 in de Formule 1. Williams veroverde negen wereldtitels bij de constructeurs en leverde zeven keer de individuele wereldkampioen.
Williams raakte in 1986 verlamd bij een auto-ongeluk en zat sindsdien in een rolstoel, maar bleef 'zijn' team nog geruime tijd leiden.
Alle Formule 1-teams rijden dit weekeinde in Saudi-Arabië met de naam van Frank Williams op hun auto's. De monteurs van de Williams-renstal dragen rouwbanden. In hun pitbox is een herdenkingsplek voor de oprichter van het team ingericht.
Meer uit Sport
NEW YORK (ANP) - Jannik Sinner heeft zeer overtuigend de tweede ronde van de US Open bereikt. De 24-jarige titelverdediger verloor slechts vier games tegen de Tsjech Vit Kopriva: 6-1 6-1 6-2.
7 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse legt zich niet neer bij het intrekken van de proflicentie. De club gaat in hoger beroep tegen de uitspraak van de rechter in Utrecht, die oordeelde dat de KNVB de formatie uit de Gelderse hoofdstad terecht uit het betaald voetbal heeft gezet. Volgens een woordvoerder van het gerechtshof Arnhem-Leeuwarden dient de zaak komende maandag.
9 uur geledenBANGKOK (ANP) - De Nederlandse volleybalsters gaan als groepswinnaar naar de achtste finales van het WK. De ploeg van bondscoach Felix Koslowski versloeg ook gastland Thailand in een sfeervolle sporthal in Bangkok: 3-2 (23-25 25-17 23-25 25-10 16-14).
11 uur geledenVOIRON (ANP) - Ben Turner heeft de vierde etappe van de Vuelta gewonnen. De Brit van Ineos-Grenadiers was na 206,7 kilometer in de Franse finishplaats Voiron de beste in de massasprint. Hij bleef de Belgen Jasper Philipsen en Edward Planckaert, beiden van Alpecin-Deceuninck, voor.
11 uur geledenLONDON (ANP/RTR) - Het nieuwe Amerikaanse Formule 1-team Cadillac heeft de Fin Valtteri Bottas en de Mexicaan Sergio Pérez aangekondigd als rijders voor komend seizoen. Cadillac maakt dan als elfde team zijn entree in de koningsklasse van de autosport.
15 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - Tennisster Venus Williams is bij haar 25e deelname aan het hoofdtoernooi van de US Open in de eerste ronde uitgeschakeld. De als elfde geplaatste Tsjechische Karolina Muchova was in drie sets te sterk voor de 45-jarige tweevoudig winnares, die na een jaar afwezigheid haar rentree vierde op het laatste grandslamtoernooi van het jaar: 6-3 2-6 6-1.
19 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De Spanjaard Carlos Alcaraz is met een overtuigende overwinning begonnen aan de US Open. Met een nieuw en kortgeschoren kapsel won de nummer 2 van de plaatsingslijst in drie sets van de ongeplaatste Amerikaan Reilly Opelka: 6-4 7-5 6-4.
20 uur geleden