Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Minuut stilte in VN-Veiligheidsraad voor slachtoffers Oekraïne

Minuut stilte in VN-Veiligheidsraad voor slachtoffers Oekraïne

NEW YORK (ANP/RTR/AFP) - De Veiligheidsraad van de Verenigde Naties heeft een minuut stilte gehouden ter nagedachtenis aan de slachtoffers van de oorlog in Oekraïne. De raad kwam vrijdag bijeen, precies een jaar na de Russische invasie. De Russische gezant stond erop dat er stilgestaan werd bij mensen die aan beide kanten zijn omgekomen. "Alle levens zijn onbetaalbaar."

Donderdag nam de Algemene Vergadering van de VN al een verklaring aan waarin het de inval veroordeelt. Van de 193 landen onderschrijven er 141 dat Rusland zijn troepen onmiddellijk moet terugtrekken en de grenzen van Oekraïne moet respecteren. De Oekraïense buitenlandminister Dmitro Koeleba zei vrijdag tegen de Veiligheidsraad nog eens dat elk nieuw vredesvoorstel aan die eisen zou moeten voldoen.

Dat was een duidelijke afwijzing van het vredesplan dat China eerder op de dag presenteerde. De Duitse minister Annalena Baerbock was het met Koeleba eens. Hoewel ze blij is dat Beijing zich uitspreekt tegen het gebruik van kernwapens, vindt Baerbock dat de Chinezen Moskou hadden moeten overtuigen zich aan de VN-verklaring te houden.

Ook de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken denkt dat mensen zich niet voor de gek moeten laten houden door het Chinese voorstel. Hij noemt de oproep aan beide partijen om de wapens neer te leggen "een vals evenwicht", omdat Oekraïne zichzelf verdedigt. Bovendien zou Rusland een staakt-het-vuren kunnen gebruiken om de controle over de veroverde gebieden te verstevigen en om de munitievoorraden bij te werken.

Meer uit Buitenland

Israël en favorieten plaatsen zich voor songfestivalfinale

WENEN (ANP) - Israël heeft zich dinsdag in Wenen zoals verwacht geplaatst voor de finale van het Eurovisie Songfestival. Het omstreden land, dat meedoet met zanger Noam Bettan, kreeg in de eerste halve finale genoeg punten van jury en publiek.

12 minuten geleden
Golden Dome-project van Trump kost 1,2 biljoen dollar

WASHINGTON (ANP/AFP) - Het Golden Dome-project van de Amerikaanse president Donald Trump gaat 1,2 biljoen dollar kosten (ongeveer 1 biljoen euro). Dat heeft de rekenkamer van het Amerikaanse Congres, de Congressional Budget Office (CBO), berekend. Het bedrag moet over de komende twintig jaar worden uitgegeven.

41 minuten geleden
Peter Jackson krijgt op openingsavond Cannes ere-Palm voor oeuvre

CANNES (ANP) - Regisseur Peter Jackson heeft dinsdagavond op het Filmfestival van Cannes een ere-Palm gekregen voor zijn grote bijdrage aan de filmwereld. Jackson kreeg de prijs uit handen van acteur Elijah Wood, die in de Lord of the Rings-films die Jackson maakte de rol van Frodo speelde.

1 uur geleden
Reuters: Saudi-Arabië voerde geheime aanvallen uit op Iran

RIYAD (ANP/RTR) - Saudi-Arabië heeft eind maart meerdere aanvallen uitgevoerd op Iran, meldt persbureau Reuters op basis van westerse en Iraanse functionarissen. Dat is voor zover bekend nog niet eerder gebeurd. De aanvallen zouden vergeldingen zijn voor eerdere Iraanse aanvallen.

2 uur geleden
VK wil met mijnrobots en straaljagers helpen in Straat van Hormuz

LONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk wil met mijnbestrijdingsdrones, gevechtsvliegtuigen en droneafweersystemen helpen de scheepvaart in de Straat van Hormuz weer op gang te krijgen. Een Britse torpedobootjager is al op weg naar de door Iran geblokkeerde zeestraat, zegt defensieminister John Healey na overleg met gelijkgezinde landen, waaronder Nederland.

3 uur geleden
Oekraïne ontvangt in juni eerste deel EU-lening voor drones

BRUSSEL (ANP) - Oekraïne ontvangt in juni het eerste deel van de EU-lening van 90 miljard euro, heeft EU-buitenlandchef Kaja Kallas dinsdag bekendgemaakt. Het geld gaat Oekraïne aan drones besteden. "Die vormen momenteel de belangrijkste capaciteit om de Russische troepen terug te dringen", zei Kallas na afloop van de vergadering van EU-ministers van Defensie in Brussel.

4 uur geleden
Voor het eerst leider Wales benoemd die voor onafhankelijkheid is

CARDIFF (ANP) - In Wales is voor het eerst een leider benoemd die zijn land zou willen afscheiden van het Verenigd Koninkrijk. Het parlement, de Senedd, heeft de nationalistische Rhun ap Iorwerth gekozen als eerste minister, nadat zijn partij Plaid Cymru vorige week de grootste werd bij de verkiezingen.

5 uur geleden