Minuut stilte in Europees voetbal voor koningin Elizabeth
ZÜRICH (ANP) - Vlak na het overlijden van de Britse koningin Elizabeth is op enkele Europese voetbalvelden al een minuut stilte gehouden. Bij de wedstrijd in de Europa League tussen FC Zürich uit Zwitserland en de Engelse club Arsenal gingen de spelers voor het begin van de tweede helft op de middencirkel staan. Ze hielden daar een eerbetoon voor de koningin, die donderdag op 96-jarige leeftijd overleed. Dat gebeurde ook in Schotland bij de wedstrijd in de Conference League tussen Heart of Midlothian en Basaksehir uit Turkije. De spelers droegen na rust rouwbanden.
Vanuit de sportwereld stromen de reacties op de dood van Queen Elizabeth II al gelijk binnen via de sociale media. Heel wat Engelse voetbalclubs en Formule 1-teams die in Engeland zijn gevestigd, waaronder de renstal Red Bull van Max Verstappen, betuigen hun medeleven met de nabestaanden. Ook de organisatie van Wimbledon, het grandslamtoernooi in Londen, zette een steunbetuiging op Twitter.
In Engeland werd het golftoernooi BMW PGA Championship, onderdeel van de DP World Tour, direct stilgelegd nadat bekend was geworden dat Elizabeth is overleden. De baan en het clubgebouw werden gesloten. Onder anderen de Nederlandse golfers Joost Luiten, Wil Besseling en Darius van Driel doen mee aan het toernooi op de Wentworth Club in Surrey.
De voetbalwedstrijden van donderdagavond in de Europese bekertoernooien die om 21.00 uur beginnen gaan gewoon door, meldt West Ham United. De Engelse club speelt in Londen tegen FCSB uit Roemenië. Ook daar wordt voor de wedstrijd een minuut stilte gehouden.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Spits Ayase Ueda heeft Feyenoord met vier treffers aan een overtuigende thuiszege op PEC Zwolle geholpen: 6-1. De ploeg van trainer Robin van Persie, die vorige week tegen Telstar de eerste overwinning boekte na vier nederlagen, stond halverwege het competitieduel al met 4-0 voor na onder meer een hattrick van Ueda.
55 minuten geledenFORT LAUDERDALE (ANP) - Lionel Messi heeft met Inter Miami zijn eerste Amerikaanse landstitel gepakt. In de finale van de MLS klopte de ploeg van trainer Javier Mascherano voor eigen fans Vancouver Whitecaps met 3-1. Messi speelde bij alle drie de treffers een belangrijke rol.
59 minuten geledenBARCELONA (ANP) - Ferran Torres heeft FC Barcelona met een hattrick geholpen aan een 5-3-zege in de uitwedstrijd tegen Real Betis. Frenkie de Jong keerde na twee duels afwezigheid terug in de selectie van Barcelona en viel in de 63e minuut in.
3 uur geledenSITTARD (ANP) - Ajax heeft in het uitduel met Fortuna Sittard de tweede overwinning op rij geboekt. Na de 2-0-zege van dinsdag op FC Groningen, die volgde op vijf wedstrijden zonder overwinning, werd de ploeg van interim-trainer Fred Grim in Limburg geholpen door twee eigen doelpunten van Fortuna. Owen Wijndal bepaalde met zijn eerste treffer voor Ajax de eindstand op 1-3.
3 uur geledenLEEDS (ANP) - Liverpool is ook in het uitduel met degradatiekandidaat Leeds United tegen puntenverlies aangelopen. De bij de thuisploeg ingevallen Ao Tanaka bezorgde het team van trainer Arne Slot in de blessuretijd een volgende tegenvaller: 3-3.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - Internazionale heeft de thuiswedstrijd tegen Como met 4-0 gewonnen. Door de zege gaat de ploeg uit Milaan voorlopig aan de leiding in de Serie A. Inter heeft nu 30 punten, 2 meer dan AC Milan en Napoli. De club uit Napels kan de leiding weer overnemen als het zondag wint van Juventus. AC Milan gaat maandag op bezoek bij Torino.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-trainer Robin van Persie houdt aanvoerder Sem Steijn ook tegen PEC Zwolle op de bank. Van Persie wijzigt zijn elftal in vergelijking met de uitwedstrijd tegen Telstar (1-2) van vorige week wel op twee plekken: Jordan Lotomba vervangt de geblesseerde rechtsback Bart Nieuwkoop en aanvaller Gonçalo Borges is de vervanger van Gaoussou Diarra.
4 uur geleden