Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Minuut stilte in betaald voetbal ter nagedachtenis aan Neeskens

Minuut stilte in betaald voetbal ter nagedachtenis aan Neeskens

ZEIST (ANP) - Tijdens de komende speelronde van de Eredivisie, de Keuken Kampioen Divisie en de Eredivisie voor vrouwen wordt een minuut stilte in acht genomen ter nagedachtenis aan Johan Neeskens. Dat heeft het competitiebestuur betaald voetbal bepaald.

Komend weekeinde komen er clubs in actie in de Keuken Kampioen Divisie en de Eredivisie voor vrouwen. In de Eredivisie voor mannen wordt niet gespeeld, omdat het een interlandperiode is. Ook bij de duels van het Nederlands elftal, Jong Oranje en de nationale jeugdteams wordt een moment stilte gehouden.

De eerstvolgende wedstrijd in de Eredivisie is op zaterdag 19 oktober: Sparta - Almere City FC. Op die dag staat ook AZ - PSV op het programma.

"Het staat de clubs in het betaald voetbal vrij om op eigen gelegenheid daarnaast ook rouwbanden te dragen tijdens de wedstrijden. Voor het amateurvoetbal geldt er geen collectieve minuut stilte, maar hebben clubs de vrijheid om op eigen gelegenheid stil te staan bij het overlijden van Johan Neeskens", aldus de KNVB in een verklaring.

Neeskens overleed zondag plotseling op 73-jarige leeftijd.

Meer uit Voetbal

Linksback Wijndal bij Ajax in de basis tegen AZ

ALKMAAR (ANP) - Linksback Owen Wijndal staat bij Ajax in de basis tegen AZ. Het elftal van trainer Fred Grim treedt zondag om 14.30 uur in Alkmaar aan tegen de nummer 7 van de Eredivisie. Aanwinst Oleksandr Zintsjenko zit voor het eerst op de bank bij de Amsterdammers.

37 minuten geleden
Directeur Feyenoord om veiligheidsredenen niet in Utrecht

UTRECHT (ANP) - Dennis te Kloese bekijkt de uitwedstrijd van Feyenoord tegen FC Utrecht niet in stadion Galgenwaard. De directeur van de Rotterdamse club heeft het advies gekregen om vanwege veiligheidsredenen niet naar Utrecht te komen.

1 uur geleden
Feyenoord mist topscorer Ueda tegen FC Utrecht

UTRECHT (ANP) - Ayase Ueda mist het uitduel van Feyenoord met FC Utrecht. De topscorer van de Eredivisie ontbreekt in de selectie van trainer Robin van Persie.

2 uur geleden
Liverpool-aankoop Jacquet loopt 'serieuze' blessure op bij Rennes

LENS (ANP) - Liverpool-aankoop Jérémy Jacquet heeft zaterdag een schouderblessure opgelopen bij zijn huidige club Rennes. Trainer Habib Beye sprak van een op het oog "serieuze" kwetsuur, al wordt de precieze ernst nog onderzocht.

4 uur geleden
Zegereeks Sparta ten einde na gelijkspel bij Fortuna Sittard

SITTARD (ANP) - De zegereeks van Sparta Rotterdam is ten einde na een gelijkspel bij Fortuna Sittard. Invaller Yassin Oukili leek de Limburgers in de laatste seconden van de reguliere speeltijd aan een overwinning te helpen voor eigen publiek, maar Spartaan Casper Terho kopte diep in de blessuretijd nog de 2-2 binnen.

14 uur geleden
FC Twente maakt indruk met 5-0-thuiszege op sc Heerenveen

ENSCHEDE (ANP) - FC Twente heeft het thuisduel met sc Heerenveen met veel overtuiging gewonnen. Net als vaker dit seizoen creëerde de ploeg van trainer John van den Brom veel kansen. Dit keer leverden die ook doelpunten op: 5-0.

14 uur geleden
FC Volendam boekt bij PEC Zwolle eerste uitzege van het seizoen

ZWOLLE (ANP) - FC Volendam heeft bij PEC Zwolle de eerste uitzege van dit Eredivisieseizoen geboekt. Aanvaller Brandley Kuwas maakte in de blessuretijd de winnende treffer: 1-2. Daardoor neemt FC Volendam afstand van de laatste twee plekken in de Eredivisie. De nummer 15 heeft nu 5 punten meer dan Telstar en NAC Breda. PEC staat tiende.

14 uur geleden