Minuut stilte in betaald voetbal ter nagedachtenis aan Neeskens
ZEIST (ANP) - Tijdens de komende speelronde van de Eredivisie, de Keuken Kampioen Divisie en de Eredivisie voor vrouwen wordt een minuut stilte in acht genomen ter nagedachtenis aan Johan Neeskens. Dat heeft het competitiebestuur betaald voetbal bepaald.
Komend weekeinde komen er clubs in actie in de Keuken Kampioen Divisie en de Eredivisie voor vrouwen. In de Eredivisie voor mannen wordt niet gespeeld, omdat het een interlandperiode is. Ook bij de duels van het Nederlands elftal, Jong Oranje en de nationale jeugdteams wordt een moment stilte gehouden.
De eerstvolgende wedstrijd in de Eredivisie is op zaterdag 19 oktober: Sparta - Almere City FC. Op die dag staat ook AZ - PSV op het programma.
"Het staat de clubs in het betaald voetbal vrij om op eigen gelegenheid daarnaast ook rouwbanden te dragen tijdens de wedstrijden. Voor het amateurvoetbal geldt er geen collectieve minuut stilte, maar hebben clubs de vrijheid om op eigen gelegenheid stil te staan bij het overlijden van Johan Neeskens", aldus de KNVB in een verklaring.
Neeskens overleed zondag plotseling op 73-jarige leeftijd.
Meer uit Voetbal
WILLEMSTAD (ANP) - Curaçao heeft zaterdagavond lokale tijd met 4-0 gewonnen in de drukbezochte uitzwaaiwedstrijd voor het WK voetbal tegen Aruba. Daarmee kreeg Curaçao waarop het hele eiland hoopte en won het elftal aan vertrouwen. Het SDK-stadion (capaciteit: 15.000 plaatsen) was volledig uitverkocht. Al vanaf drie uur voor de wedstrijd stonden er lange rijen met toeschouwers.
46 minuten geledenNEW YORK (ANP) - Nederlandse toeristen reageren verbaasd als ze in de stromende regen over Times Square lopen en de internationals van het Nederlands elftal op drie grote televisieschermen zien. "Kijk, daar heb je Memphis Depay", zegt Jeroen uit Utrecht als hij de spits van Oranje stoer over het door neonlichten verlichte plein ziet kijken. "En daar heb je Gravenberch en Frenkie. Dit is toch tof."
3 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Curaçao heeft in de aanloop naar het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico zijn uitzwaaiduel in Willemstad met 4-0 gewonnen van Aruba. Voor Curaçao was het de laatste oefenwedstrijd voordat het team aan het WK begint. Alle doelpunten vielen in de tweede helft.
5 uur geledenEAST HARTFORD (ANP) - Kaapverdië heeft in de aanloop naar het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico een oefenduel met 3-0 gewonnen van Bermuda. Voor Kaapverdië was het de laatste oefenwedstrijd voordat het team aan het WK begint.
9 uur geledenCHICAGO (ANP) - Duitsland heeft de laatste oefenwedstrijd in de aanloop naar het WK voetbal gewonnen van de Verenigde Staten. In Chicago was de ploeg van bondscoach Julian Nagelsmann met 2-1 te sterk voor het team van Mauricio Pochettino.
11 uur geledenOEIRAS (ANP) - Portugal heeft een oefenwedstrijd voorafgaand aan het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico gewonnen. In het Estádio Nacional in Oeiras versloeg de ploeg van bondscoach Roberto Martínez Chili met 2-1.
11 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP/RTR) - Het Iraanse voetbalelftal moet voor WK-wedstrijden die in de VS gespeeld worden nog dezelfde dag in- en uitreizen. Dat zegt de Iraanse ambassadeur in Mexico voorafgaand aan het WK. "We kunnen inreizen in de ochtend en moeten nog dezelfde dag vertrekken", aldus de ambassadeur tegen journalisten.
12 uur geleden