Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Minuut stilte in betaald voetbal ter nagedachtenis aan Neeskens

Minuut stilte in betaald voetbal ter nagedachtenis aan Neeskens

ZEIST (ANP) - Tijdens de komende speelronde van de Eredivisie, de Keuken Kampioen Divisie en de Eredivisie voor vrouwen wordt een minuut stilte in acht genomen ter nagedachtenis aan Johan Neeskens. Dat heeft het competitiebestuur betaald voetbal bepaald.

Komend weekeinde komen er clubs in actie in de Keuken Kampioen Divisie en de Eredivisie voor vrouwen. In de Eredivisie voor mannen wordt niet gespeeld, omdat het een interlandperiode is. Ook bij de duels van het Nederlands elftal, Jong Oranje en de nationale jeugdteams wordt een moment stilte gehouden.

De eerstvolgende wedstrijd in de Eredivisie is op zaterdag 19 oktober: Sparta - Almere City FC. Op die dag staat ook AZ - PSV op het programma.

"Het staat de clubs in het betaald voetbal vrij om op eigen gelegenheid daarnaast ook rouwbanden te dragen tijdens de wedstrijden. Voor het amateurvoetbal geldt er geen collectieve minuut stilte, maar hebben clubs de vrijheid om op eigen gelegenheid stil te staan bij het overlijden van Johan Neeskens", aldus de KNVB in een verklaring.

Neeskens overleed zondag plotseling op 73-jarige leeftijd.

Meer uit Voetbal

Feyenoord akkoord over in eigen handen krijgen van De Kuip

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord is het met Stadion Feijenoord en de Vereniging Aandeelhouders Stadion Feijenoord (VASF) op hoofdlijnen eens geworden over de voorwaarden waaronder de club een belang van 95 procent krijgt in De Kuip. Hierdoor komt het stadion in handen van de Rotterdamse voetbalclub.

38 minuten geleden
De Roon scoort in beker voor winnend Atalanta

BERGAMO (ANP) - Marten de Roon heeft met Atalanta de kwartfinales van het Italiaanse bekertoernooi bereikt. De 34-jarige middenvelder maakte in de met 4-0 gewonnen thuiswedstrijd tegen Genoa het tweede doelpunt. De Roon schoot in de 54e minuut van afstand fraai raak.

1 uur geleden
Duitsland organiseert in 2029 EK voetbal voor vrouwen

NYON (ANP/DPA) - Duitsland organiseert in 2029 het Europees kampioenschap voetbal voor vrouwen. Dat heeft de UEFA bekendgemaakt. Duitsland kreeg de voorkeur boven Polen en de gezamenlijke kandidatuur van Zweden en Denemarken.

1 uur geleden
Hekkensluiter Mainz ontslaat trainer Henriksen

MAINZ (ANP) - Voetbalclub FSV Mainz 05 heeft de Deense trainer Bo Henriksen ontslagen. De Duitse club is de hekkensluiter in de Bundesliga en zegt op sportieve gronden aan een nieuwe start toe te zijn.

1 uur geleden
Sevilla moet tribune na staken stadsderby drie duels leeg laten

SEVILLA (ANP) - Sevilla FC moet drie thuiswedstrijden zonder een deel van het fanatieke publiek in de noordkant van het stadion spelen. Dat heeft de tuchtcommissie van de Spaanse voetbalbond (RFEF) woensdag bepaald. De club uit Sevilla krijgt de straf opgelegd vanwege verschillende incidenten bij de derby tegen Real Betis van afgelopen zondag.

2 uur geleden
Clubs hoeven spelers voor Afrika Cup pas 15 december af te staan

ZÜRICH (ANP/BELGA) - Clubs hoeven spelers voor de Afrika Cup pas af te staan vanaf maandag 15 december. Dat heeft wereldvoetbalbond FIFA bekendgemaakt. De Afrika Cup is van 21 december tot en met 18 januari in Marokko.

2 uur geleden
Doelman Vaessen van FC Groningen in hoger beroep vrijgesproken

ZESIT (ANP) - Doelman Etienne Vaessen van FC Groningen is ook in hoger beroep vrijgesproken na zijn rode kaart in het verloren bekerduel met Sparta Rotterdam (5-2) op 30 oktober. De keeper was al vrijgesproken door de onafhankelijke tuchtcommissie betaald voetbal, maar de aanklager betaald voetbal was het daarmee niet eens. De onafhankelijke commissie van beroep laat de vrijspraak staan.

5 uur geleden