Minuut stilte in betaald voetbal ter nagedachtenis aan Neeskens
ZEIST (ANP) - Tijdens de komende speelronde van de Eredivisie, de Keuken Kampioen Divisie en de Eredivisie voor vrouwen wordt een minuut stilte in acht genomen ter nagedachtenis aan Johan Neeskens. Dat heeft het competitiebestuur betaald voetbal bepaald.
Komend weekeinde komen er clubs in actie in de Keuken Kampioen Divisie en de Eredivisie voor vrouwen. In de Eredivisie voor mannen wordt niet gespeeld, omdat het een interlandperiode is. Ook bij de duels van het Nederlands elftal, Jong Oranje en de nationale jeugdteams wordt een moment stilte gehouden.
De eerstvolgende wedstrijd in de Eredivisie is op zaterdag 19 oktober: Sparta - Almere City FC. Op die dag staat ook AZ - PSV op het programma.
"Het staat de clubs in het betaald voetbal vrij om op eigen gelegenheid daarnaast ook rouwbanden te dragen tijdens de wedstrijden. Voor het amateurvoetbal geldt er geen collectieve minuut stilte, maar hebben clubs de vrijheid om op eigen gelegenheid stil te staan bij het overlijden van Johan Neeskens", aldus de KNVB in een verklaring.
Neeskens overleed zondag plotseling op 73-jarige leeftijd.
Meer uit Voetbal
ACCRA (ANP) - Derrick Luckassen is voor het eerst opgeroepen voor de nationale voetbalploeg van Ghana. De verdediger, geboren in Amsterdam, heeft een uitnodiging ontvangen voor de oefenduels van eind deze maand tegen Oostenrijk en Duitsland.
2 uur geledenMANCHESTER (ANP/AFP) - Aanvaller Kylian Mbappé kan spelen voor Real Madrid in de tweede wedstrijd tegen Manchester City in de achtste finales van de Champions League. Real-coach Álvaro Arbeloa maakte bekend dat Jude Bellingham, die wel is meegereisd naar Manchester, nog niet inzetbaar is. De Spanjaarden verdedigen in Engeland een 3-0-voorsprong.
13 uur geledenHELMOND (ANP) - SC Cambuur is een stap dichter bij promotie naar de Eredivisie. De ploeg van trainer Henk de Jong won met 1-0 bij Helmond Sport en heeft nog maar enkele punten nodig om definitief zeker te zijn van promotie.
13 uur geledenLONDEN (ANP) - Jurriën Timber mist dinsdag de thuiswedstrijd van Arsenal tegen Bayer Leverkusen in de achtste finales van de Champions League. De verdediger viel zaterdag geblesseerd uit tijdens het gewonnen thuisduel met Everton (2-0) in de Premier League.
19 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Trainer Pep Guardiola ziet nog kansen voor Manchester City in de Champions League. "In een voetbalwedstrijd kan er van alles gebeuren", zei hij op een persconferentie over de return van dinsdag tegen Real Madrid in de achtste finales. "Laten we eerst proberen om te winnen en dan zien we wel."
20 uur geledenROME (ANP) - AC Milan heeft verzuimd dichter bij koploper Internazionale te komen. De club uit Milaan verloor bij Lazio in Rome met 1-0.
1 dag geledenCOMO (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma met een doelpunt niet aan een positief resultaat in de uitwedstrijd tegen Como kunnen helpen. De aanvaller ging met zijn ploeg met 2-1 onderuit.
1 dag geleden