Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Minuut stilte en rouwbanden bij duel Excelsior - Sparta

Minuut stilte en rouwbanden bij duel Excelsior - Sparta

ROTTERDAM (ANP) - De derby tussen de Rotterdamse voetbalclubs Excelsior en Sparta wordt zondag voorafgegaan door een minuut stilte ter nagedachtenis aan de slachtoffers van de schietincidenten van donderdagavond in Rotterdam. Bovendien dragen beide clubs rouwbanden.

In het Erasmus MC werd donderdag een 43-jarige docent doodgeschoten. De vermoedelijke dader, die tevens brand stichtte in het ziekenhuis, had eerder in een nabijgelegen woning een 39-jarige vrouw doodgeschoten en haar 14-jarige dochter zwaar verwond. Het meisje overleed later aan haar verwondingen.

"Onder de slachtoffers is een voormalig stagiaire van Sparta Rotterdam die in 2004 tijdens een meewerkstage haar eerste stappen maakte in haar carrière. Excelsior Rotterdam wenst familieleden, vrienden en bekenden van de slachtoffers enorm veel sterkte bij het verwerken van dit verlies", aldus Sparta. "Tevens willen wij onze dank en waardering uitspreken voor alle hulpverleners voor hun toewijding en inzet rondom deze dramatische gebeurtenissen."

Feyenoord

De wedstrijd tussen Excelsior en Sparta begint zondag 14.30 uur. Excelsior staat zevende, Sparta twee plekken hoger.

Rotterdam is de enige stad in Nederland met drie clubs op het hoogste niveau. Ook Feyenoord gaat met rouwbanden spelen. De landskampioen, de grootste club van Rotterdam, treft zaterdag op eigen veld Go Ahead Eagles.

"Feyenoord is geschokt door de dramatische gebeurtenissen die zich vandaag hebben afgespeeld in Rotterdam. We leven intens mee met alle betrokkenen en onze gedachten gaan uit naar de slachtoffers en hun nabestaanden", schreef Feyenoord donderdagavond laat op sociale media.

Meer uit Voetbal

AZ verliest van Juventus, mede dankzij doelpunt Teun Koopmeiners

ALKMAAR (ANP) - AZ heeft in de Europa League verloren van Juventus, mede dankzij een doelpunt van oud-AZ-speler en Oranje-international Teun Koopmeiners. In Alkmaar werd het na een spannende slotfase 2-1 voor de bezoekers uit Italië. AZ blijft na vier speelronden in de Europa League steken op 6 punten. Juventus is met 10 punten nog ongeslagen.

1 uur geleden
FC Twente neemt na rust afstand van Pafos en wint ook derde duel

ENSCHEDE (ANP) - FC Twente is ook na drie wedstrijden in het hoofdtoernooi van de Conference League nog zonder puntenverlies. Het elftal van trainer John van den Brom maakte tegen de Cypriotische club FC Pafos in de tweede helft een achterstand ongedaan en won met 3-1.

1 uur geleden
Arokodare leeft na twee treffers met vertrouwen toe naar Twente

HERNING (ANP) - Tolu Arokodare leeft na twee doelpunten en een ruime overwinning van Ajax op Midtjylland in de Conference League (1-6) met vertrouwen toe naar de topper van zondag tegen FC Twente in de Eredivisie. Dat zei de Nigeriaanse spits, die de laatste vier wedstrijden op rij scoorde, in Herning tegen Ziggo Sport.

1 uur geleden
Ajax in Conference League ruim (1-6) langs tiental Midtjylland

HERNING (ANP) - Ajax heeft de vijfde overwinning op rij geboekt. De Amsterdammers versloegen FC Midtjylland, dat een helft lang met een man minder speelde, in de Conference League: 1-6. Spits Tolu Arokodare was met twee doelpunten opnieuw de gevierde man bij Ajax. Linkervleugelverdediger Owen Wijndal, aanvoerder Davy Klaassen en aanvallers Oscar Gloukh en Marcos Leonardo scoorden ook.

3 uur geleden
FIFA-baas Infantino bedankt Ronaldo voor momenten bij Portugal

ZÜRICH (ANP) - FIFA-baas Gianni Infantino heeft voetbalvedette Cristiano Ronaldo bedankt voor zijn wedstrijden in het Portugese elftal. "Hij heeft generaties geïnspireerd, miljoenen fans verenigd en de hoop en trots van Portugal naar de grootste podia gebracht", prijst de voorzitter van de wereldvoetbalbond de 41-jarige voetballer, die eerder donderdag aankondigde te stoppen bij het nationale elftal.

3 uur geleden
NEC boekt tegen Omonia Nicosia tweede zege in Europa League

NIJMEGEN (ANP) - NEC heeft zijn tweede overwinning behaald in het hoofdtoernooi van de Europa League. De ploeg van trainer Dick Schreuder won in het eigen Goffertstadion met 3-1 van Omonia Nicosia uit Cyprus na twee treffers van Bryan Linssen en een van Clement Bischoff.

4 uur geleden
Vuurwerk voor uitduel met Midtjylland afkomstig uit vak Ajaxfans

HERNING (ANP) - Het vuurwerk dat voor aanvang van de wedstrijd tussen FC Midtjylland en Ajax vanaf de tribunes werd afgestoken, was afkomstig uit het vak met meegereisde supporters van Ajax. Dat is te zien op beelden op sociale media.

4 uur geleden