Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Minutenafteller op stations Eindhoven en Den Bosch

Minutenafteller op stations Eindhoven en Den Bosch

EINDHOVEN (ANP) - Treinreizigers kunnen vanaf maandagmiddag op de stations van Eindhoven en Den Bosch zien over hoeveel minuten hun trein vertrekt. Het gaat daarbij om een proef, waarbij de minutenafteller te zien is op perron 4 en de daar gelegen roltrappen. De NS laat maandag weten dat op die manier reizigers een betere inschatting kunnen maken: snel doorlopen om de trein te halen, of toch maar op de volgende wachten.

De test is bedoeld om te bekijken of een soepele instap ervoor kan zorgen dat treinen nog stipter rijden. De proef duurt één maand. Als de proef succesvol blijkt, wordt bekeken of de afteller landelijk kan worden ingevoerd.

"De minutenafteller geeft aan hoeveel tijd reizigers nog hebben tot aan het vertrek van de trein", aldus een woordvoerder van de NS. "Op de perronborden telt de minutenafteller af vanaf 5 minuten. Op de borden bij de roltrap is dit vanaf 7 minuten, om reizigers bij de roltrappen eerder op de hoogte te stellen van het aantal minuten dat ze nog hebben voordat de trein vertrekt. Vanaf 59 seconden voor de geplande vertrektijd zien reizigers "0 minuten" op het perronbord staan."

Meer uit Binnenland

Politie vindt verdachte tas bij zoekactie na geweld Overasselt

WIJCHEN (ANP) - De politie heeft woensdagmiddag bij een zoekactie na het geweld in Overasselt een verdachte tas in Wijchen gevonden. Dat bevestigt een politiewoordvoerster na berichtgeving van De Telegraaf. Die krant schreef dat er wapens in de tas zitten, de politie bevestigt dit echter niet. "De inhoud van de tas wordt op dit moment onderzocht", aldus de woordvoerster.

38 minuten geleden
Politieke spanning in provincie Groningen om twee windturbines

N i e u w bericht, meer informatie over debat in alle alinea's na de 1eGRONINGEN (ANP) - In de provinciale politiek in Groningen is spanning ontstaan over de plaatsing van twee windturbines in de Emmapolder bij de Eemshaven. Dit zou jaren geleden zijn afgesproken met het ontwikkelingsbedrijf Wintermolen, maar energiebedrijf Vattenfall wil op deze locatie 24 windturbines neerzetten en heeft daar een vergunning voor.

50 minuten geleden
Twee boeren bekeurd om afplakken kenteken bij protest Leeuwarden

LEEUWARDEN (ANP) - Twee boeren hebben woensdag een bekeuring gekregen rond de demonstratie bij het provinciehuis in Leeuwarden. Ze hadden het kenteken van hun tractor afgeplakt. Eerder op de dag hadden ze daar al een waarschuwing voor gekregen. Agenten zagen ze later opnieuw met een onleesbaar nummerbord.

57 minuten geleden
Verdachte schietpartij Schoonhoven: weet niets van opdracht Iran

DEN HAAG (ANP) - De 27-jarige man die ervan wordt verdacht op 19 maart een medewerker van de politie te hebben neergeschoten in Schoonhoven, stelt dat hij niets weet van een opdracht van het Iraanse regime. Dat zei zijn advocaat Gerald Roethof woensdag tijdens een eerste inleidende zitting van de strafzaak in de rechtbank in Den Haag. Ook zegt Hasan B. dat hij niet wist dat het slachtoffer van Iraanse afkomst is en bij de politie werkte.

1 uur geleden
Berendsen: drone-incident laat zien dat Rusland onder druk komt

WICKLOW (ANP) - Het drone-incident in Leipzig laat volgens minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) zien dat Rusland steeds verder onder druk komt te staan. Duitsland heeft dinsdag vastgesteld dat Rusland daarachter zit. "Ze escaleren. Dat is de keuze die ze op dit moment maken", zei Berendsen woensdag na afloop van de vergadering van EU-ministers van Buitenlandse Zaken.

2 uur geleden
Koning Willem-Alexander leerde veel van koning Harald

EINDHOVEN (ANP) - Koning Willem-Alexander heeft tijdens zijn bezoek aan Eindhoven woensdag kort stilgestaan bij het overlijden van zijn Noorse collega koning Harald. Hij noemde hem "een uniek persoon", een "grote vriend" en iemand van wie hij veel heeft geleerd.

2 uur geleden
Advocaten Richard K. krijgen uitstel voor pleidooi Weiteveen-zaak

LEEUWARDEN (ANP) - De advocaten van Richard K. (53) hebben woensdag het gerechtshof in Leeuwarden ervan overtuigd de zaak over de dubbele moord in Weiteveen uit te stellen. Dat deed raadsman Justus Reisinger vlak voor het begin van zijn pleidooi in hoger beroep. De advocaten hebben drie uur nodig voor hun pleidooi. Het hof honoreerde het verzoek. Op 5 oktober wordt een vierde zittingsdag gepland.

3 uur geleden