Minstens zeven doden bij Israëlische aanval op Zuid-Libanon
BEIROET (ANP/RTR) - Bij een Israëlische aanval in Zuid-Libanon zijn minstens zeven mensen gedood. Dat meldt de Islamitische Groep, een militante beweging met sterke banden met de Palestijnse beweging Hamas. De Israëlische krijgsmacht heeft de aanval bevestigd.
De aanval was gericht op een nood- en hulpcentrum van de organisatie in het dorp Hebbariyeh in Zuid-Libanon. Israël zegt dat "terroristen" zijn gedood die zich schuilhielden in het gebouw.
De Libanese groep Hezbollah, dat eveneens sterke banden heeft met Hamas, zegt dat het in reactie op de aanval tientallen raketten heeft afgevuurd richting een dorp in Noord-Israël. De nieuwssite The Times of Israel meldt dat daarbij een dode is gevallen.
Beschietingen
Dinsdag werden bij Israëlische luchtaanvallen nabij twee steden in het noordoosten van Libanon drie Hezbollahstrijders gedood, berichtte de groep op Telegram.
Israël en Hezbollah beschieten elkaar zeer regelmatig sinds in oktober de oorlog in Gaza uitbrak. In Libanon zijn sindsdien zeker 331 doden gevallen, exclusief de doden van deze laatste aanval. In Noord-Israël zijn zeker zeventien mensen gedood.
Meer uit Buitenland
MUSCAT (ANP/RTR) - Zeker een persoon is gewond geraakt toen drones een haven troffen in Oman. Het slachtoffer is een expat, berichten staatsmedia.
17 minuten geledenKARACHI (ANP/AFP/RTR) - Bij pro-Iraanse protesten bij het Amerikaanse consulaat in de Pakistaanse stad Karachi zijn zeker acht mensen omgekomen. Ook zouden zeker twintig mensen gewond zijn geraakt, melden de hulpdiensten. Over de identiteit van de slachtoffers is vooralsnog niets bekendgemaakt.
31 minuten geledenTEHERAN (ANP) - Kort voor de gezamenlijke aanvallen op Iran hebben de VS en Israël het moment van hun militaire campagne gewijzigd. Dat schrijft The New York Times op basis van ingewijden. Volgens de krant kon zo opperste leider Ali Khamenei snel worden uitgeschakeld.
36 minuten geledenTEL AVIV (ANP) - Veertig gebouwen in Tel Aviv hebben schade opgelopen na een Iraanse raketaanval op zaterdag. Dat melden de lokale autoriteiten volgens de krant Israëlische Haaretz.
42 minuten geledenKARACHI (ANP/AFP) - Betogers hebben in de Pakistaanse miljoenenstad Karachi geprobeerd het Amerikaanse consulaat te bestormen. Het ging volgens een verslaggever om een groep van honderden mensen.
53 minuten geledenDUBAI (ANP/AFP/RTR) - De strijd in het Midden-Oosten houdt ook zondag aan. Verslaggevers hoorden explosies in Dubai, de hoofdstad Manama van Bahrein en Doha in Qatar. In de Israëlische hoofdstad Jeruzalem klonk het luchtalarm nadat nieuwe Iraanse raketlanceringen waren gemeld.
1 uur geledenBAGDAD (ANP/AFP) - De regering van Irak heeft een rouwperiode van drie dagen afgekondigd na de dood van de hoogste leider van buurland Iran, ayatollah Ali Khamenei. Een regeringswoordvoerder zei in een verklaring dat Khamenei is omgekomen door "een flagrante daad van agressie".
1 uur geleden