Minstens zeven doden bij Israëlische aanval op Zuid-Libanon
BEIROET (ANP/RTR) - Bij een Israëlische aanval in Zuid-Libanon zijn minstens zeven mensen gedood. Dat meldt de Islamitische Groep, een militante beweging met sterke banden met de Palestijnse beweging Hamas. De Israëlische krijgsmacht heeft de aanval bevestigd.
De aanval was gericht op een nood- en hulpcentrum van de organisatie in het dorp Hebbariyeh in Zuid-Libanon. Israël zegt dat "terroristen" zijn gedood die zich schuilhielden in het gebouw.
De Libanese groep Hezbollah, dat eveneens sterke banden heeft met Hamas, zegt dat het in reactie op de aanval tientallen raketten heeft afgevuurd richting een dorp in Noord-Israël. De nieuwssite The Times of Israel meldt dat daarbij een dode is gevallen.
Beschietingen
Dinsdag werden bij Israëlische luchtaanvallen nabij twee steden in het noordoosten van Libanon drie Hezbollahstrijders gedood, berichtte de groep op Telegram.
Israël en Hezbollah beschieten elkaar zeer regelmatig sinds in oktober de oorlog in Gaza uitbrak. In Libanon zijn sindsdien zeker 331 doden gevallen, exclusief de doden van deze laatste aanval. In Noord-Israël zijn zeker zeventien mensen gedood.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP/AFP) - In het gebied bij de kerncentrale van Tsjernobyl is volgens de Oekraïense autoriteiten een grote natuurbrand uitgebroken na een dronecrash. Het vuur woedt in de zogenoemde nucleaire exclusiezone.
6 minuten geledenSINZIG (ANP) - In het Duitse Sinzig (Rijnland-Palts) wordt een gijzeling gemeld bij een bank. Regionale omroep Südwestrundfunk (SWR) schrijft dat de politie uitgaat van meerdere daders en gijzelaars, onder wie een medewerker van een geldtransport. De politie is massaal aanwezig en heeft het centrum van de plaats afgesloten.
44 minuten geledenHERAKLION (ANP) - De Global Sumud Flotilla is weer vertrokken vanaf Kreta. Meer dan dertig schepen zijn volgens de organisatie onderweg naar Turkije voor een technische tussenstop. Het is de eerste keer dat de vloot verder reist sinds Israël meer dan twintig schepen tegenhield bij Kreta.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - De leider van de rechts-populistische partij Reform UK heeft verheugd gereageerd op de eerste uitslagen van de lokale verkiezingen in zijn land. Nigel Farage zei vrijdagochtend voor de camera dat de linkse Labourpartij van premier Keir Starmer wordt "weggevaagd" door Reform in gebieden die traditioneel gelden als Labourbolwerken. Hij voorspelde dat de conservatieven later op de dag aan de beurt zijn en sprak over een "historische verandering" in de Britse politiek.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse premier Keir Starmer heeft teleurgesteld gereageerd op de tussentijdse uitslagen van de lokale verkiezingen in zijn land. Zijn Labourpartij staat daarbij op verlies. Starmer noemde de uitslagen volgens Sky News pijnlijk, maar gaf ook het signaal af dat hij verder wil als premier. "Zware dagen zoals deze verzwakken mijn vastberadenheid niet om de verandering te realiseren die ik heb beloofd."
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Een bondgenoot van de Britse premier Keir Starmer heeft benadrukt dat de verwachte verkiezingsnederlaag van zijn partij niet het einde van zijn premierschap hoeft te betekenen. "Hij kan het tij nog keren", zei minister van Defensie John Healey bij Times Radio.
2 uur geledenCHANGSHA (ANP/RTR) - Het dodental na een explosie in een vuurwerkfabriek in de Chinese provincie Hunan maandag is opgelopen naar 37. Het is de dodelijkste explosie in China sinds 2019. De reddingswerkzaamheden zijn volgens staatspersbureau Xinhua afgerond. Eén persoon wordt nog vermist, 51 mensen worden in het ziekenhuis behandeld.
2 uur geleden