Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Minstens zeven doden bij Israëlische aanval op Zuid-Libanon

Minstens zeven doden bij Israëlische aanval op Zuid-Libanon

BEIROET (ANP/RTR) - Bij een Israëlische aanval in Zuid-Libanon zijn minstens zeven mensen gedood. Dat meldt de Islamitische Groep, een militante beweging met sterke banden met de Palestijnse beweging Hamas. De Israëlische krijgsmacht heeft de aanval bevestigd.

De aanval was gericht op een nood- en hulpcentrum van de organisatie in het dorp Hebbariyeh in Zuid-Libanon. Israël zegt dat "terroristen" zijn gedood die zich schuilhielden in het gebouw.

De Libanese groep Hezbollah, dat eveneens sterke banden heeft met Hamas, zegt dat het in reactie op de aanval tientallen raketten heeft afgevuurd richting een dorp in Noord-Israël. De nieuwssite The Times of Israel meldt dat daarbij een dode is gevallen.

Beschietingen

Dinsdag werden bij Israëlische luchtaanvallen nabij twee steden in het noordoosten van Libanon drie Hezbollahstrijders gedood, berichtte de groep op Telegram.

Israël en Hezbollah beschieten elkaar zeer regelmatig sinds in oktober de oorlog in Gaza uitbrak. In Libanon zijn sindsdien zeker 331 doden gevallen, exclusief de doden van deze laatste aanval. In Noord-Israël zijn zeker zeventien mensen gedood.

Meer uit Buitenland

Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un opent partijcongres

PYONGYANG (ANP/AFP) - Noord-Koreaans leider Kim Jong-un heeft het negende congres van de regerende Arbeiderspartij geopend tijdens een grote ceremonie in Pyongyang, meldt het staatspersagentschap KCNA.

26 minuten geleden
Suriname waarschuwt voor deepfakes van president Simons

PARAMARIBO (ANP) - De Surinaamse regering waarschuwt voor deepfakebeelden van president Jennifer Simons. Op de beelden die rondgaan op sociale media wordt Simons neergezet alsof zij het volk toespreekt, waarbij ze opmerkelijke en onjuiste uitspraken doet. De regering benadrukt dat dergelijke video's strafbaar zijn.

3 uur geleden
Belarus: we kregen geen visa om bij vredesraadbijeenkomst te zijn

MINSK (ANP) - Belarus kreeg niet tijdig de benodigde visa om donderdag bij de bijeenkomst van Donald Trumps Vredesraad in Washington te zijn. Dat schrijft het ministerie van Buitenlandse Zaken van dat land op X. Onder meer de minister van dat departement, Maxim Ryzhenkov, zou aanwezig zijn.

4 uur geleden
Kritisch rapport NASA over gestrande astronauten met Starliner

WASHINGTON (ANP/AFP) - NASA heeft een kritisch rapport gepubliceerd over de mislukte ruimtemissie met de Boeing Starliner in 2024, waarbij twee astronauten in de ruimte vastkwamen te zitten. Zij moesten hierdoor ruim negen maanden op ruimtestation ISS doorbrengen.

4 uur geleden
Trump vindt arrestatie voormalige prins Andrew 'triest'

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump vindt de arrestatie van de voormalige Britse prins Andrew "triest". Dat zei Trump tegen verslaggevers aan boord van Air Force One.

4 uur geleden
Trump krijgt week om claims te weerleggen in IRS-miljardenzaak

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump krijgt van de rechter een week de tijd om te reageren op het verwijt dat in de rechtszaak die hij aanspande tegen de belastingdienst IRS sprake is van belangenverstrengeling.

5 uur geleden
Britse ex-prins Andrew verlaat politiebureau

LONDEN (ANP/RTR) - De voormalige Britse prins Andrew Mountbatten-Windsor heeft het politiebureau weer verlaten, melden journalisten ter plekke. De politie van Thames Valley bevestigt tegenover de BBC dat hij is vrijgelaten, maar dat het onderzoek nog loopt.

5 uur geleden