Minstens twee doden bij brand in gekraakt migrantenpand Barcelona
BARCELONA (ANP) - Bij een grote brand die woensdagavond is uitgebroken in een door Afrikaanse migranten gekraakt pakhuis in een voorstad van Barcelona is minstens twee doden gevallen, meldt de brandweer. Daarnaast zijn er minstens zeventien gewonden, van wie er twee in kritieke toestand verkeren en vier in ernstige toestand. Van de 100 à 150 bewoners, zijn er pas rond de 60 geïdentificeerd. Tussen de 40 en 90 migranten worden nog vermist, heeft de krant El Periódico de Catalunya gemeld.
De brandweercommandant van dienst zegt dat de meeste gewonden zijn gevallen toen zij vanaf de verdiepingen naar beneden sprongen om de vlammenzee te ontvluchten. Als er mensen in de val zaten, kunnen die de brand volgens hem niet hebben overleefd vanwege de hevigheid van de vlammen.
Een Afrikaanse migrant genaamd Abdul, die het pand op tijd kon verlaten, zegt dat er met zekerheid mensen zijn die niet hebben kunnen ontsnappen. Volgens hem riepen drie of vier personen dat ze in de val zaten. De rook maakte het moeilijk om te ademen en ontsnappen naar het dak was moeilijk, vertelt de migrant aan El Periódico de Catalunya.
Instortingsgevaar
De brand werd iets voor 21.00 uur gemeld. Daarop rukten 20 brandweereenheden uit naar het pand in Badalona, een gemeente die aan de metropool is vastgegroeid. Volgens de commandant van de brandweer is de brand "vernietigend", en is er een reëel gevaar dat het pakhuis van drie verdiepingen instort. Die omstandigheden bemoeilijken het werk van het dertigtal brandweereenheden dat inmiddels is uitgerukt. De brandweer beschouwt de brand inmiddels als gestabiliseerd en hopen zo snel mogelijk het pand binnen te kunnen gaan.
Mensen uit de buurt zouden al lang hebben geklaagd over de situatie in en rond het pand waar de Afrikaanse migranten woonden. Burgemeester van Badalona Xavier García Albiol noemt de gebeurtenis een "tragedie" en wijst erop dat hij in augustus al ageerde tegen de "straffeloosheid" waarmee leegstaande panden worden gekraakt. Volgens lokale media wordt het oude pakhuis waar de brand is uitgebroken al 12 jaar gekraakt.
De brand is mogelijk ontstaan doordat de bewoners van het pand een vuur stookten tegen de kou. Volgens een getuige kan de brand ook zijn ontstaan door een gevallen kaars. Ook was er voor de brand een stroomstoring in het pand.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP) - Zeker veertig mensen zijn in Parijs aangehouden nadat ze illegaal vuurwerk en rookbommen hadden afgestoken. Dat melden onder andere televisiestation BFMTV en de krant Le Parisien.
2 uur geledenBRASILIA (ANP/AFP) - Het Braziliaanse Hooggerechtshof heeft huisarrest opgelegd aan tien personen die oud-president Jair Bolsonaro zouden hebben geholpen bij zijn poging om een staatsgreep te plegen. Ze werden al eerder veroordeeld, maar waren tot nu toe nog op vrije voeten in afwachting van hun hoger beroep.
6 uur geledenNIAMEY (ANP/AFP) - De Nigerese militaire junta heeft een algehele mobilisatie afgekondigd om een opstand van jihadisten te bestrijden. Volgens de junta kunnen nu "mensen, eigendommen en diensten worden gevorderd om bij te dragen aan de verdediging van het thuisland".
7 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin zegt dat Oekraïne in zijn ogen geen haast heeft om de oorlog te beëindigen. Hij dreigde dat Rusland al zijn doelen met geweld zou bereiken als Kyiv het conflict niet op vreedzame wijze zou willen oplossen.
9 uur geledenKYIV/MOSKOU (ANP/AFP/RTR) - In Kyiv en omgeving hebben 1 miljoen mensen volgens een Oekraïense energiemaatschappij nog steeds geen stroom na de Russische aanvallen van zaterdagochtend. In de regio wonen naar schatting 3 miljoen mensen. De temperatuur is volgens weerberichten 1 graad Celsius en zakt zondag en komende week naar temperaturen voortdurend onder nul.
9 uur geledenHALIFAX (ANP/AFP) - De Canadese premier Mark Carney heeft bij het bezoek van de Oekraïense president Volodymyr Zelensky bekendgemaakt dat zijn land met een nieuw steunpakket voor Oekraïne komt. Het gaat om economische hulp ter waarde van 2,5 miljard Canadese dollar (1,6 miljard euro). Dat geld moet Oekraïne helpen om leningen van het Internationaal Monetair Fonds (IMF) te kunnen krijgen.
9 uur geledenTAIPEI/YILAN (ANP/AFP/RTR) - Ruim 30 kilometer voor de noordoostkust van Taiwan heeft zich op een diepte van 73 kilometer een aardbeving voorgedaan met een kracht van tussen de 6.6 en 7.0, aldus de plaatselijke autoriteiten en meteorologische instellingen. Het epicentrum was onder de zeebodem ten oosten van de kustplaats Yilan, die niet ver van de hoofdstad Taipei ligt.
11 uur geleden