Minstens 13 doden door aardverschuivingen na tyfoon in Vietnam
HANOI (ANP/RTR) - In Vietnam zijn minstens 13 personen omgekomen na aardverschuivingen die volgden op stortregens terwijl de tyfoon Molave over het land trok. Tientallen worden vermist. Het Zuidoost-Aziatische land heeft honderden soldaten en graafmachines ingezet in de zoektocht naar overlevenden. Molave is de sterkste tyfoon die de regio in decennia heeft geteisterd.
De zoektocht naar overlevenden wordt volgens de regering bemoeilijkt door het aanhoudende noodweer. "We kunnen het pad van de storm of de hoeveelheid regen wel voorspellen, maar niet waar aardverschuivingen gaan plaatsvinden", zei vicepremier Trinh Dinh Dung in een verklaring. "De weg is diep onder een laag modder bedolven en zware regens teisteren het gebied nog altijd, maar het reddingswerk moet snel worden verricht", zei hij.
Vietnam wordt sinds begin deze maand door stormen, zware regenval en overstromingen geteisterd. Al meer dan een miljoen mensen zijn op een manier slachtoffer geworden van de extreme weersomstandigheden. Volgens de regering zitten miljoenen Vietnamezen zonder stroom en zijn 56.000 huizen beschadigd door de tyfoon Molave.
Vermiste vissers
Daarnaast worden vooralsnog 26 vissers vermist nadat hun boten zonken terwijl zij dinsdag terug naar de kust probeerden te komen. Twee marineschepen zijn ingezet voor de zoektocht naar de vermiste vissers.
Molave is inmiddels verzwakt. Nadat Molave woensdag aan land kwam in Vietnam, zal de tropische depressie donderdag naar verwachting over Laos trekken. In Vietnam wordt tot zaterdag nog zo'n 700 millimeter regen verwacht.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse overheid is per direct gedeeltelijk gesloten nu het Congres er niet in is geslaagd om vóór de om middernacht (lokale tijd) verstreken deadline een akkoord te bereiken over de financiering van de federale overheid. Dat meldt onder meer persbureau AFP.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben de Iraanse Revolutionaire Garde gewaarschuwd dat ze "geen onveilige acties" in de Straat van Hormuz tolereren. De Iraanse elitetroepen beginnen zondag een tweedaagse oefening met scherpe munitie in het gebied.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft de verkoop goedgekeurd van wapens ter waarde van ongeveer 6,7 miljard dollar (5,65 miljard euro) aan Israël, waaronder AH-64E Apache-aanvalshelikopters. Ook gaat het akkoord met de verkoop van Patriot-raketten aan Saudi-Arabië ter waarde van 9 miljard dollar (7,6 miljard euro).
5 uur geledenKINSHASA (ANP) - Meer dan tweehonderd mensen zijn deze week om het leven gekomen nadat een mijn was ingestort in het oosten van de Democratische Republiek Congo. Dat meldt de Congolese rebellengroep M23.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - Amerikaanse federale agenten hebben deze week te horen gekregen dat ze ruimere bevoegdheden hebben om mensen zonder arrestatiebevel te arresteren. Dat meldt The New York Times op basis van een intern memo van immigratiedienst ICE.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse Senaat heeft twee begrotingspakketten aangenomen, maar de kans op een gedeeltelijke shutdown van de overheid in de Verenigde Staten wordt toch steeds groter.
7 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - De Amerikaanse journalist Don Lemon, die donderdagavond werd opgepakt vanwege betrokkenheid bij een anti-ICE-protest in Minnesota, is vrijgelaten op last van een federale rechter in Los Angeles. Dat melden Amerikaanse media waaronder NBC News.
7 uur geleden