Minstens 13 doden door aardverschuivingen na tyfoon in Vietnam
HANOI (ANP/RTR) - In Vietnam zijn minstens 13 personen omgekomen na aardverschuivingen die volgden op stortregens terwijl de tyfoon Molave over het land trok. Tientallen worden vermist. Het Zuidoost-Aziatische land heeft honderden soldaten en graafmachines ingezet in de zoektocht naar overlevenden. Molave is de sterkste tyfoon die de regio in decennia heeft geteisterd.
De zoektocht naar overlevenden wordt volgens de regering bemoeilijkt door het aanhoudende noodweer. "We kunnen het pad van de storm of de hoeveelheid regen wel voorspellen, maar niet waar aardverschuivingen gaan plaatsvinden", zei vicepremier Trinh Dinh Dung in een verklaring. "De weg is diep onder een laag modder bedolven en zware regens teisteren het gebied nog altijd, maar het reddingswerk moet snel worden verricht", zei hij.
Vietnam wordt sinds begin deze maand door stormen, zware regenval en overstromingen geteisterd. Al meer dan een miljoen mensen zijn op een manier slachtoffer geworden van de extreme weersomstandigheden. Volgens de regering zitten miljoenen Vietnamezen zonder stroom en zijn 56.000 huizen beschadigd door de tyfoon Molave.
Vermiste vissers
Daarnaast worden vooralsnog 26 vissers vermist nadat hun boten zonken terwijl zij dinsdag terug naar de kust probeerden te komen. Twee marineschepen zijn ingezet voor de zoektocht naar de vermiste vissers.
Molave is inmiddels verzwakt. Nadat Molave woensdag aan land kwam in Vietnam, zal de tropische depressie donderdag naar verwachting over Laos trekken. In Vietnam wordt tot zaterdag nog zo'n 700 millimeter regen verwacht.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - Het dodental door de jongste protesten in Iran tegen het regime en de slechte economische situatie is opgelopen tot 203. Dat meldt een in de Verenigde Staten gevestigde groepering die zich bezighoudt met de mensenrechten in Iran.
1 minuut geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump raadt het communistische regime van Cuba "ten zeerste aan" een deal te sluiten, "voordat het te laat is". Er gaat geen olie of geld uit Venezuela meer naar Cuba, benadrukt de president op zijn eigen sociale medium Truth Social.
45 minuten geledenUNTERSEEN (ANP/DPA) - De Zwitserse auteur Erich von Däniken is op 90-jarige leeftijd overleden. De bestsellerauteur verwierf in de jaren 60 en 70 bekendheid met tientallen publicaties over buitenaards leven op aarde. Daarin schreef hij onder meer dat de piramides in Egypte tot stand waren gekomen met hulp van aliens. Ook gaf hij veel lezingen, zoals over de vraag of buitenaards leven over dezelfde geslachtsorganen als de mens zou beschikken.
49 minuten geledenWASHINGTON/BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse regering heeft aantijgingen van de Amerikaanse gezondheidsminister Robert F. Kennedy Jr. tegengesproken. De omstreden telg van de beroemde Kennedy-familie beweert dat in Duitsland ruim duizend artsen worden vervolgd, omdat ze tijdens de coronapandemie bijvoorbeeld hadden toegestaan dat patiënten geen mondkapje hoefden te dragen.
1 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De gewezen Britse ambassadeur in de Verenigde Staten, Peter Mandelson, heeft excuses aangeboden aan de slachtoffers van Jeffrey Epstein. De voormalige topdiplomaat onderhield warme banden met de Amerikaanse miljardair en veroordeelde zedendelinquent en moest vertrekken toen bekend werd hoe nauw hij was met Epstein. "Ik zou mijn excuses willen aanbieden aan deze vrouwen voor het feit dat het systeem erin faalde hun stemmen te horen en hen niet de bescherming bood die ze mochten verwachten", aldus Mandelson.
2 uur geledenZAPORIZJA (ANP/DPA) - De stroomstoring die honderdduizenden huishoudens en bedrijven in de Oekraïense regio Zaporizja raakte, is verholpen. Dat meldt de directeur van het lokale energiebedrijf in een bericht op Telegram. Volgens hem ging het om circa 380.000 gezinnen en ondernemingen die kampten met stroomuitval.
4 uur geledenMINNEAPOLIS (ANP) - Opnieuw zijn in Minneapolis duizenden de straat opgegaan uit onvrede met ICE en uit solidariteit met de 37-jarige Renee Good die daar woensdag door die immigratiedienst werd doodgeschoten. Volgens de lokale politie verliep het protest veelal vreedzaam. Ook in steden als Austin, Seattle, New York en Los Angeles werd de voorbije dagen gedemonstreerd vanwege de dood van de vrouw, onder de noemer "ICE, out for Good". In Minneapolis werden dit weekend enkele tientallen demonstranten gearresteerd, aldus de politie.
5 uur geleden