Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Minstens 13 doden door aardverschuivingen na tyfoon in Vietnam

Minstens 13 doden door aardverschuivingen na tyfoon in Vietnam

HANOI (ANP/RTR) - In Vietnam zijn minstens 13 personen omgekomen na aardverschuivingen die volgden op stortregens terwijl de tyfoon Molave over het land trok. Tientallen worden vermist. Het Zuidoost-Aziatische land heeft honderden soldaten en graafmachines ingezet in de zoektocht naar overlevenden. Molave is de sterkste tyfoon die de regio in decennia heeft geteisterd.

De zoektocht naar overlevenden wordt volgens de regering bemoeilijkt door het aanhoudende noodweer. "We kunnen het pad van de storm of de hoeveelheid regen wel voorspellen, maar niet waar aardverschuivingen gaan plaatsvinden", zei vicepremier Trinh Dinh Dung in een verklaring. "De weg is diep onder een laag modder bedolven en zware regens teisteren het gebied nog altijd, maar het reddingswerk moet snel worden verricht", zei hij.

Vietnam wordt sinds begin deze maand door stormen, zware regenval en overstromingen geteisterd. Al meer dan een miljoen mensen zijn op een manier slachtoffer geworden van de extreme weersomstandigheden. Volgens de regering zitten miljoenen Vietnamezen zonder stroom en zijn 56.000 huizen beschadigd door de tyfoon Molave.

Vermiste vissers

Daarnaast worden vooralsnog 26 vissers vermist nadat hun boten zonken terwijl zij dinsdag terug naar de kust probeerden te komen. Twee marineschepen zijn ingezet voor de zoektocht naar de vermiste vissers.

Molave is inmiddels verzwakt. Nadat Molave woensdag aan land kwam in Vietnam, zal de tropische depressie donderdag naar verwachting over Laos trekken. In Vietnam wordt tot zaterdag nog zo'n 700 millimeter regen verwacht.

Meer uit Buitenland

Kim Jong-un prijst Noord-Koreaanse troepen in 'vreemd land'

PYONGYANG (ANP/AFP) - De Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un heeft in zijn nieuwjaarstoespraak de troepen geprezen die momenteel strijden in een "vreemd land" - hoogstwaarschijnlijk Oekraïne. In de boodschap, die donderdag door staatspersagentschap KCNA werd verspreid, onderstreepte hij de onverwoestbare alliantie met Rusland.

3 uur geleden
Trump haalt hard uit naar George Clooney om Franse naturalisatie

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft fel uitgehaald naar acteur George Clooney, nadat bekend was geworden dat de Hollywoodster de Franse nationaliteit heeft gekregen. Trump greep het nieuws aan om zowel de acteur als de Franse regering te bekritiseren.

5 uur geleden
Trump trekt Nationale Garde terug uit Chicago, LA en Portland

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump trekt de Nationale Garde terug uit Chicago, Los Angeles en Portland, meldt hij op Truth Social. De Amerikaanse reservetroepen waren naar die steden gestuurd omdat de gewelddadige criminaliteit er uit de hand zou zijn gelopen. De Democratische bestuurders van de steden wezen erop dat de criminaliteit juist dalende was.

7 uur geleden
Nieuwe VS-sancties tegen Venezolaanse oliesector

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben strafmaatregelen opgelegd aan vier bedrijven die actief zijn in de Venezolaanse oliesector, evenals aan bijbehorende olietankers. De regering van president Donald Trump voert zo de druk op de Venezolaanse president Nicolás Maduro verder op.

7 uur geleden
Bolsonaro keert na succesvolle operatie terug naar gevangenis

BRASILIA (ANP/AFP) - De Braziliaanse ex-president Jair Bolsonaro verlaat donderdag de privékliniek waar hij werd geopereerd en keert dan terug naar de cel waar hij een gevangenisstraf van 27 jaar uitzit. Dat meldt zijn medisch team.

8 uur geleden
Zelensky benadrukt in nieuwjaarsboodschap 'hoop en vertrouwen'

KYIV (ANP/DPA) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft in zijn nieuwjaarsboodschap zijn vertrouwen in vrede in Oekraïne benadrukt. "We geloven in vrede, zullen ervoor vechten en ervoor werken."

9 uur geleden
Franse staatssecretaris laakt George Clooneys Franse paspoort

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse staatssecretaris Marie-Pierre Vedrenne van Binnenlandse Zaken heeft kritiek geuit op de paspoorten die zijn verstrekt aan het gezin van de Amerikaanse acteur George Clooney. Volgens haar suggereert de beslissing een "dubbele standaard", zei ze tegen France Info.

10 uur geleden