Minste vracht in Nederlandse vrachtauto's sinds 2015
DEN HAAG (ANP) - De hoeveelheid vracht die door Nederlandse vrachtauto's werd vervoerd lag vorig jaar op het laagste niveau sinds 2015. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Het vervoer van alle soorten goederen over de weg daalde, waarbij de hoeveelheid bouwvracht het sterkst afnam.
Nederlandse vrachtauto's vervoerden vorig jaar in totaal 642 miljoen ton aan vracht, 7 procent minder dan in 2022. Het CBS constateert dat voornamelijk de hoeveelheid goederen die binnen de Nederlandse landsgrenzen werd vervoerd afnam. Dit wegvervoer was goed voor 526 miljoen ton, ruim 8 procent minder dan in het voorgaande jaar. De door Nederlandse vrachtauto's vervoerde internationale vracht daalde slechts met 0,9 procent.
De hoeveelheid bouwgoederen daalde volgens het CBS het sterkst; hieronder vallen bijvoorbeeld zand, grind en bouwmaterialen. Deze daalde met ruim 12 procent tot 123 miljoen ton. Ook binnen de andere categorieën daalde de vracht, zoals vracht bestemd voor de landbouw en de chemische sector.
Ten slotte maakt het CBS nog het onderscheid tussen beroepsvervoer en eigen vervoer. Onder die laatste categorie vallen bedrijven die eigen goederen vervoeren. Nederlandse beroepsvervoerders verplaatsten ruim 519 miljoen ton aan goederen, 7,5 procent minder dan in 2022. De hoeveelheid vracht die werd vervoerd door bedrijven zelf daalde met 5 procent tot 123 miljoen ton.
Meer uit Financieel
SUWON (ANP/BLOOMBERG) - Een aantal van Zuid-Korea's grootste bedrijven, waaronder Samsung en Hyundai, hebben toegezegd gezamenlijk ongeveer 550 miljard dollar te investeren in Zuid-Korea in de komende jaren. De aankondiging volgt op een ontmoeting met president Lee Jae-myung, die de economie probeert te versterken na de handelsdeal met de Verenigde Staten.
8 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Topman Christophe Fouquet van ASML maakt zich geen zorgen over het conflict tussen de Nederlandse overheid en China over de Nijmeegse chipmaker Nexperia. "We maken ons geen zorgen. Ik denk dat de zaak wel onder controle is", zei de topman van de chipmachinefabrikant uit Veldhoven zondag bij het programma Buitenhof.
49 minuten geledenKYIV (ANP/AFP) - Oekraïne gaat gas importeren uit Griekenland om deze winter in de behoeften te kunnen voorzien. Dat heeft de Oekraïense president Volodymyr Zelensky zondag aangekondigd. De gasinfrastructuur van het land is geregeld doelwit van Russische aanvallen.
2 uur geledenSYDNEY (ANP/RTR/AFP) - Australië spoort de Verenigde Staten aan om alle importheffingen op Australische goederen te schrappen, nadat Donald Trump importheffingen op onder meer rundvlees heeft verlaagd. De Amerikaanse president verlaagde ook tarieven op ruim tweehonderd andere voedingsproducten, waaronder koffie, bananen en tomaten.
3 uur geledenAUSTIN (ANP) - Autoproducent Tesla heeft zijn toeleveranciers gevraagd geen in China gemaakte onderdelen meer te gebruiken voor auto's die in de Verenigde Staten worden geproduceerd. Leidinggevenden van de elektrische autofabrikant hebben moeite met de wisselende importtarieven in het handelsconflict tussen de VS en China. Dit bemoeilijkt de prijsstrategieën van het bedrijf, meldt The Wall Street Journal op basis van bronnen.
23 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Boerenorganisatie Agractie pleit voor minder regeldruk, "zodat boeren kunnen blijven produceren en consumenten toegang houden tot gezond en betaalbaar voedsel." De organisatie reageert hiermee op de voorspellingen van brancheverenigingen dat rundvlees volgend jaar nog fors duurder wordt.
1 dag geledenBRUSSEL (ANP) - De EU-lidstaten en het Europees Parlement hebben in de nacht van vrijdag op zaterdag een akkoord bereikt over de EU-begroting van 2026. Nederland, Finland en Oostenrijk hebben zich van stemming onthouden. Zweden stemde tegen. De landen vinden onder meer dat er te weinig wordt bezuinigd om dat vrijgekomen geld te besteden aan nieuwe prioriteiten. De vier voorzien daarmee een moeilijke opgave voor 2027. Ook Hongarije onthield zich van stemming.
1 dag geleden