Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Minste vracht in Nederlandse vrachtauto's sinds 2015

Minste vracht in Nederlandse vrachtauto's sinds 2015

DEN HAAG (ANP) - De hoeveelheid vracht die door Nederlandse vrachtauto's werd vervoerd lag vorig jaar op het laagste niveau sinds 2015. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Het vervoer van alle soorten goederen over de weg daalde, waarbij de hoeveelheid bouwvracht het sterkst afnam.

Nederlandse vrachtauto's vervoerden vorig jaar in totaal 642 miljoen ton aan vracht, 7 procent minder dan in 2022. Het CBS constateert dat voornamelijk de hoeveelheid goederen die binnen de Nederlandse landsgrenzen werd vervoerd afnam. Dit wegvervoer was goed voor 526 miljoen ton, ruim 8 procent minder dan in het voorgaande jaar. De door Nederlandse vrachtauto's vervoerde internationale vracht daalde slechts met 0,9 procent.

De hoeveelheid bouwgoederen daalde volgens het CBS het sterkst; hieronder vallen bijvoorbeeld zand, grind en bouwmaterialen. Deze daalde met ruim 12 procent tot 123 miljoen ton. Ook binnen de andere categorieën daalde de vracht, zoals vracht bestemd voor de landbouw en de chemische sector.

Ten slotte maakt het CBS nog het onderscheid tussen beroepsvervoer en eigen vervoer. Onder die laatste categorie vallen bedrijven die eigen goederen vervoeren. Nederlandse beroepsvervoerders verplaatsten ruim 519 miljoen ton aan goederen, 7,5 procent minder dan in 2022. De hoeveelheid vracht die werd vervoerd door bedrijven zelf daalde met 5 procent tot 123 miljoen ton.

Meer uit Financieel

Winstreeks op Wall Street door hoop op akkoord VS en Iran

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn vrijdag met winsten het weekend ingegaan. Hoop op een akkoord tussen de VS en Iran, dat een fragiel staakt-het-vuren kan omzetten in blijvende vrede, wakkerde volgens analisten het optimisme op Wall Street aan.

6 uur geleden
Leids Pharming mag tweede medicijn ook in EU op de markt brengen

LEIDEN (ANP) - De Leidse biotechnoloog Pharming heeft toestemming gekregen om zijn tweede medicijn ook in de Europese Unie op de markt te brengen. Volgens het beursgenoteerde bedrijf is Joenja in het landenblok de eerste goedgekeurde behandeling voor APDS, een zeldzame aandoening van het immuunsysteem.

6 uur geleden
EU en Mexico tekenen vernieuwde handelsdeal in Mexico-Stad

MEXICO-STAD (ANP) - De EU en Mexico hebben afgesproken hun afzetmarkten voor elkaar te verruimen door importtarieven verder af te schaffen. Daarvoor zijn de voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen, voorzitter van de EU-leiders António Costa en de Mexicaanse president Claudia Sheinbaum vrijdag bijeen voor een voorlopige verklaring in Mexico-Stad.

6 uur geleden
Vakbonden dreigen met acties bij beveiliging op Schiphol

UTRECHT (ANP) - Vakbonden FNV, CNV en De Unie dreigen met acties bij I-SEC, een van de drie beveiligingsbedrijven op Schiphol. Ze geven de onderneming nog een week om problemen met de roosters op te lossen, anders worden op de luchthaven acties op touw gezet. Dat stelt FNV-bestuurder Serda Karabulut na berichtgeving door De Telegraaf. Aan welke acties de bonden denken, wil hij nog niet zeggen. Dat zou nog "voorbarig" zijn.

7 uur geleden
Kevin Warsh ingezworen als nieuwe baas van Federal Reserve

WASHINGTON (ANP/RTR) - Kevin Warsh is ingezworen als het nieuwe hoofd van de Federal Reserve, de Amerikaanse centrale bank. President Donald Trump benadrukte bij de ceremonie dat de nieuwe Fed-voorzitter "volledig onafhankelijk" is in zijn nieuwe functie. Daarmee leek Trump de financiële markten gerust te willen stellen, aangezien hij als president veel kritiek heeft gehad op het Fed-beleid van de terugtredende Fed-baas Jerome Powell.

9 uur geleden
AEX scherpt slotrecord aan door hoop op einde oorlog

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is vrijdag opnieuw hoger gesloten. Daarmee werd het slotrecord van een dag eerder weer aangescherpt. Volgens analisten stemde hoop op het einde van de Iran-oorlog beleggers positief. Net als eerder deze week waren de chipbedrijven de grote winnaars.

10 uur geleden
Dow-Jonesindex verder omhoog op Wall Street na slotrecord

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn vrijdag opnieuw met winst begonnen. Beleggers bleven optimistisch over een spoedig einde aan de oorlog in het Midden-Oosten. De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio verklaarde enige beweging te zien bij Iran in de vredesbesprekingen, maar gaf niet aan op welke vlakken Iran bereid is tot concessies. De twee landen verschillen nog altijd van mening over de uraniumvoorraad van Iran en de controle van de Straat van Hormuz.

12 uur geleden