Minsk: 9000 Russische militairen voor nieuwe eenheid met Belarus
MINSK (ANP) - Er gaan ongeveer 9000 Russische militairen naar Belarus om deel te nemen aan een nieuwe grensbewakingseenheid die dat land met Rusland opzet. Dit heeft een zegsman van het Belarussische ministerie van Defensie bekendgemaakt. Het is niet bekend hoe groot de eenheid wordt. Het wordt een defensieve eenheid, beklemtoont Minsk.
De Belarussische president beschuldigt de NAVO ervan de spanningen aan de westelijke grens van het land op de spits te drijven. Bovendien zouden in Polen, Litouwen en Oekraïne terroristen zich voorbereiden om aanslagen in Belarus te plegen. Daarom heeft hij met zijn Russische ambtgenoot Poetin besloten een nieuwe gezamenlijke eenheid op te zetten.
Op papier vormt Belarus een unie met Rusland. De basis is een verdrag uit 1997, en de twee streven momenteel naar integratie van hun strijdkrachten en het veiligheidsapparaat, harmonisering van belastingmaatregelen en andere economische integratie. Russische troepen hebben in de oorlog tegen Oekraïne wel gebruik kunnen maken van het grondgebied van het buurland, maar het leger van Belarus heeft zich van de Russische aanval afzijdig gehouden.
Meer uit Buitenland
HAVANA (ANP) - Volgens de Cubaanse president Miguel Díaz-Canel getuigen de nieuwe opgelegde Amerikaanse sancties "van morele armoede en van minachting voor het gevoel en het gezond verstand van de Amerikanen en de hele internationale gemeenschap". Dat schrijft de Cubaanse president op X.
1 uur geledenBEIROET (ANP) - Bij Israëlische luchtaanvallen op Zuid-Libanon zijn vrijdag zeker dertien doden gevallen. Dat meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten gaan voor meer dan 4 miljard dollar Patriot-raketafweersystemen aan Qatar verkopen. Dat heeft het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken vrijdag bekendgemaakt.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag in een brief aan de leiders van het Amerikaanse Congres geschreven dat de vijandelijkheden met Iran zijn "beëindigd".
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De VS gaan 5000 militairen uit Duitsland terugtrekken. Dat heeft het Pentagon vrijdag bekendgemaakt.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Door de Amerikaanse marineblokkade van Iran is dat land bijna vijf miljard dollar aan olie-inkomsten misgelopen. Dat meldt nieuwssite Axios op basis van informatie van het Amerikaanse ministerie van Defensie.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/DPA/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump legt Cuba nieuwe sancties op. Hij verhoogt daarmee de druk op het communistisch bestuurde eiland, nadat hij eerder dit jaar de leider van Cuba's bondgenoot Venezuela had afgezet.
7 uur geleden