Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Mink K. krijgt 6 jaar cel voor drugshandel, gaat in hoger beroep

Mink K. krijgt 6 jaar cel voor drugshandel, gaat in hoger beroep

ROTTERDAM (ANP) - Mink K. heeft dinsdag zes jaar cel opgelegd gekregen van de rechtbank in Rotterdam voor het vervoeren van honderden kilo’s cocaïne. De man (62) geldt als een ‘oude rot’ in de onderwereld. Ook is hij veroordeeld voor betrokkenheid bij het opzetten van een cocaïnewasserij. Hij gaat in hoger beroep, zo meldde zijn advocaat niet lang na de uitspraak.

De rechtbank zag voldoende bewijs voor zijn betrokkenheid in onderschepte berichten van de dienst SkyECC. In de berichten wordt bijvoorbeeld overlegd over geldbedragen en bestellijsten. Het Openbaar Ministerie eiste eerder deze maand negen jaar cel.

De partij cocaïne waar K. voor is veroordeeld, raakte zoek en belandde uiteindelijk bij een supermarkt in Duitsland. De drugs waren namelijk verstopt tussen een lading bananen. "Hij had een leidende en coördinerende rol", aldus de rechtbank. De straf is lager geworden dan de eis omdat de rechtbank onvoldoende bewijs ziet dat K. ook nog een andere partij drugs in zijn bezit heeft gehad.

Vrijspraak

De advocaat van de man, Mark Teurlings, had om vrijspraak gevraagd. Hij vond dat er juist onvoldoende bewijs is dat de berichten door zijn cliënt zijn verstuurd, omdat het account zich volgens hem soms in Nederland bevond terwijl K. in Libanon was en er teksten werden gestuurd als 'Inshallah' en 'Gap, laat die Ipad droppen bro tering'. "Ik heb hem nog nooit zo horen praten", zei Teurlings, wijzend op de leeftijd van K.

Hij is "teleurgesteld" in het vonnis, liet de advocaat kort na de uitspraak weten. "De rechtbank heeft duidelijk niets met het pleidooi willen doen."

Arrestatie

K. werd vorig jaar in maart opgepakt in Libanon, samen met zijn schoonzoon Najim Z. K. verbleef al jaren in dat land. Hij wordt ook wel De Denker genoemd. Hij werkte in het verleden samen met kopstukken als Stanley Hillis en Jan Femer. Deze mannen zijn geliquideerd. Zelf stond K. eerder terecht in zaken rond drugs- en wapenhandel. Ook was hij lang verdachte in het onderzoek naar de moord op de veroordeelde drugshandelaar Jaap van der Heiden in 1993. In 2007 werd hij daarvan vrijgesproken.

De schoonzoon van K. kreeg eerder deze maand acht jaar cel voor twee coketransporten. Volgens justitie is hij een crimineel contact van Ridouan Taghi. Daar stond hij niet voor terecht.

Meer uit Binnenland

Buienradar meldt hagelstenen zo groot als knikkers in Limburg

MAASTRICHT (ANP) - In Limburg zijn hagelstenen zo groot als knikkers naar beneden gekomen, zegt Buienradar. Het KNMI waarschuwde eerder al voor onweer en mogelijk wateroverlast in het zuiden van de provincie.

7 uur geleden
Timmermans: overheid moet aandeelhouder defensiebedrijven worden

DEN HAAG (ANP) - De overheid moet mede-aandeelhouder worden van 'strategisch relevante' defensiebedrijven, bepleit Frans Timmermans zaterdagavond in de talkshow Dit is Tijs. "Die bedrijven hebben maar één klant, en dat is de belastingbetaler", aldus de leider van de grootste oppositiepartij GroenLinks-PvdA. Daarom vindt hij dat de overheid er ook wat over te zeggen moet hebben.

8 uur geleden
42-jarige Poolse man overleden in meer bij Weert

WEERT (ANP) - Een 42-jarige Poolse man is zaterdag overleden tijdens het zwemmen in een meer bij het Limburgse Weert. Het gaat volgens de politie om een noodlottig ongeval.

8 uur geleden
Inspectie ziet stijgend aantal meldingen van verwaarloosde dieren

DEN HAAG (ANP) - Het aantal meldingen over verwaarloosde huisdieren is vorig jaar verder toegenomen, meldt de Landelijke Inspectie Dierenwelzijn (LID). Vooral het aantal verwaarloosde katten is gestegen.

11 uur geleden
Actie XR op Media Park rustig verlopen

HILVERSUM (ANP) - Het protest van enkele tientallen activisten van Extinction Rebellion (XR) op het Media Park in Hilversum, bij het gebouw van de NOS, is zonder incidenten verlopen. De actie, die rond het middaguur begon, is omstreeks 14.30 uur beëindigd.

12 uur geleden
XR voert actie voor gebouw NOS op het Media Park

HILVERSUM (ANP) - Tientallen activisten van Extinction Rebellion voeren actie op het Media Park in Hilversum, bij een gebouw van de NOS. Ze vinden dat de berichtgeving van de omroep over klimaatzaken is gebaseerd op "mis­leidende frames" en stellen dat de NOS een duidelijker verband moet leggen tussen "de klimaatcrisis en extreem weer". Ook pleiten ze voor een wekelijks "klimaat­journaal waarin klimaat­rechtvaardigheid centraal staat".

14 uur geleden
Twintig woningen ontruimd om brand in Den Haag

DEN HAAG (ANP) - In Den Haag zijn twintig woningen ontruimd nadat brand was uitgebroken in een spouwmuur. Het vuur ontstond rond 11.00 uur in de Markensestraat in de wijk Duindorp. Ongeveer een uur later was de brand onder controle, laat een woordvoerder van de Veiligheidsregio Haaglanden weten. Niemand raakte gewond.

14 uur geleden