
Ministers willen nog niks zeggen over extra geld voor huishoudens
DEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil nog niet zeggen of er meer geld naar huishoudens gaat om ze te helpen bij het betalen van de scherpe prijsstijgingen van dit jaar. Volgens minister van Financiën Sigrid Kaag moet het kabinet "hele moeilijke afwegingen" maken. Daar wilde ze voorafgaand aan de ministerraad, waar de kwestie besproken wordt, niet op vooruitlopen.
"Het is heel zwaar voor mensen met de laagste en middeninkomens, en we zien dat die groep groter wordt", erkende minister voor Armoedebeleid Carola Schouten. Het kabinet heeft een aantal opties bekeken om de koopkracht te verstevigen, maar wil volgens haar eerst aan de Kamer laten weten welke mogelijkheden er nu zijn. "Het is nu echt te vroeg", zegt ook minister van Sociale Zaken en Werkgelegenheid Karien van Gennip.
Volgens Kaag is extra financiële steun niet eenvoudig te regelen. "Het gaat ook om wat er in een lopen begrotingsjaar nog kan", zo zegt zij. Bovendien vindt ze het tijd om uit te kijken met nieuwe grote uitgaven. "Als minister van Financiën moet ik naar het nu kijken, maar zeker ook naar de toekomst zodat de portemonnee van het land niet leeg raakt."
Alle drie de ministers wijzen erop dat er voor dit jaar al compensatiemaatregelen getroffen zijn die miljarden kosten.
Meer uit Politiek
JERUZALEM (ANP) - De Israëlische minister van Buitenlandse Zaken Gideon Saar heeft in een gesprek met de Nederlandse ambassadeur gezegd het te betreuren dat Nederland ervoor kiest om een "langdurige vriendschap met Israël in te ruilen voor openlijke vijandschap". Israël had de ambassadeur ontboden nadat Nederland had aangekondigd inreisverboden te willen opleggen aan twee ministers.
46 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer onderbreekt het zomerreces voor een commissiedebat over de humanitaire situatie in Gaza. Een meerderheid steunde dinsdag een verzoek daartoe van SP-Kamerlid Sarah Dobbe, melden meerdere Kamerleden. Wanneer het debat precies plaatsvindt, is nog niet duidelijk, omdat VVD en CDA eerst meer informatie van de Europese Commissie en het kabinet willen.
57 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - SP-Kamerlid Sarah Dobbe heeft een debat aangevraagd over de oorlog in Gaza. Vorige week wilden GroenLinks-PvdA en D66 ook al dat de Tweede Kamer het zomerreces zou onderbreken voor een debat, maar hun aanvraag kreeg niet genoeg steun.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Demissionair minister David van Weel heeft het besluit van voormalig asielminister Marjolein Faber om de subsidie voor VluchtelingenWerk dit jaar te korten "deels herroepen". Dat meldt de hulporganisatie dinsdag. "De meeste vluchtelingen in Nederland kunnen in 2025 rekenen op onafhankelijke begeleiding van VluchtelingenWerk Nederland (VWN) tijdens hun asiel- en nareisprocedure."
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Haagse politici reageren verdeeld op de maatregelen die buitenlandminister Caspar Veldkamp (NSC) maandagavond heeft aangekondigd tegen Israël. Om het land te bewegen meer humanitaire hulp toe te laten in de Gazastrook, wordt de Israëlische ambassadeur ontboden en krijgen twee omstreden ministers een inreisverbod opgelegd. De reacties van partijen op deze stappen volgen de lijnen van de discussie zoals die al langer wordt gevoerd.
7 uur geledenUTRECHT (ANP) - Hoewel de provincie Utrecht van de rechter toestemming heeft gekregen om een wolf op de Utrechtse Heuvelrug af te schieten, legt de Partij voor de Dieren zich daar niet bij neer. De fractie in de Provinciale Staten heeft na recent vrijgekomen beeldmateriaal vragen gesteld aan het college. "Een zorgvuldig bestuur zou nu een pas op de plaats maken, de vergunning opschorten en eerst goed kijken of alle aannames wel kloppen", zegt Statenlid Jesseka Batteau.
8 uur geledenHAARLEM (ANP) - De provincie Noord-Holland ziet mogelijkheden om de PAS-melders op Texel een natuurvergunning te geven. Al ruim een jaar doet de provincie een proef om voor de elf 'illegaal' werkende boeren op het eiland een oplossing te vinden. Door per gebied maatwerk toe te passen, denkt Noord-Holland dat vergunningverlening mogelijk is.
1 dag geleden