Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ministers willen lessen trekken uit zwaar Sywert-debat De Jonge

Ministers willen lessen trekken uit zwaar Sywert-debat De Jonge

DEN HAAG (ANP) - Ministers uit het kabinet-Rutte IV willen leren van het zware debat dat minister Hugo de Jonge donderdag had met de Kamer over zijn rol bij de mondkapjesdeal met mediapersoonlijkheid Sywert van Lienden. Maar, benadrukken de bewindslieden, ze willen er ook niet te lang op terugblikken.

Minister Wopke Hoekstra, CDA-leider en partijgenoot van De Jonge, spreekt van een "heel zwaar debat", maar "het is niet aan mij om dat te recenseren". Hij wil dan ook niet uitgebreid ingaan op het feit dat een groot deel van de Tweede Kamer geen vertrouwen meer zegt te hebben in De Jonge wegens zijn actie als minister van Volksgezondheid in het vorige kabinet. "Dat is echt iets tussen hem en de Kamer."

Wel laat het debat zien "dat voor ons allemaal, en ook voor Hugo de Jonge, geldt dat we het vertrouwen elke dag opnieuw moeten verdienen", zegt Hoekstra.

Niet blijven terugblikken

Ook vicepremier Carola Schouten (ChristenUnie) wil het "lange en intense debat" ook niet overdoen, benadrukt ze. Schouten zegt dat bewindspersonen "in het algemeen" altijd hun best moeten doen de Kamer zo goed mogelijk te informeren. De Jonge maakte donderdag excuses aan de Kamer dat hij niet voldoende duidelijk is geweest over zijn contact met Van Lienden over de verkoop van mondkapjes.

"Het is heel vervelend als dit soort dingen gebeuren", zegt Micky Adriaansens, minister van Economische Zaken en Klimaat. De Jonge "heeft zijn excuses aangeboden, het is niet best, moet je niet doen. Maar het is vervelend als we daar met z'n allen mee bezig zijn", aldus de bewindsvrouw. Volgens haar ging het debat vooral over het gebruik van de privémail van De Jonge. De les is dan ook dat ministers daar "nog beter" op moeten letten.

Net als haar collega's, wil de VVD-bewindsvrouw niet blijven terugblikken op de affaire. "Het debat is geweest, daar hebben we een punt achter gezet", vervolgt Adriaansens. "Het is een dossier dat gesloten kan worden." Die mening wordt overigens niet gedeeld door de Tweede Kamer, die nog steeds wacht op een onderzoeksrapport van Deloitte. Dat rapport is meerdere keren uitgesteld, maar wordt nu voor de zomer verwacht.

Meer uit Politiek

Elanor Boekholt-O'Sullivan wordt minister van Volkshuisvesting

DEN HAAG (ANP) - D66 draagt luitenant-generaal Elanor Boekholt-O'Sullivan voor als minister van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening, meldt de partij op haar website. Zij is de eerste vrouwelijke luitenant-generaal bij de Nederlandse krijgsmacht. Afgelopen vrijdag werden al de eerste namen van D66-ministers bekend, namelijk die van Rianne Letschert (Onderwijs, Cultuur en Wetenschap) en Hans Vijlbrief (Sociale Zaken en Werkgelegenheid).

6 uur geleden
Annet Bertram wordt staatssecretaris van Infrastructuur voor CDA

DEN HAAG (ANP) - Het CDA draagt topambtenaar Annet Bertram voor als staatssecretaris van Infrastructuur en Waterstaat, bevestigen ingewijden na berichtgeving van de NOS. Bertram is momenteel secretaris-generaal van het ministerie van Asiel en Migratie en heeft uiteenlopende topfuncties vervuld in de ambtenarij.

7 uur geleden
CDA-gedeputeerde Mirjam Sterk wordt minister van Langdurige Zorg

DEN HAAG (ANP) - De Utrechtse CDA-gedeputeerde Mirjam Sterk wordt in het aankomende kabinet minister van Langdurige Zorg, Jeugd en Sport. Dat bevestigen ingewijden na berichtgeving door RTL. Sterk gaat in Utrecht onder meer over natuur en landbouw.

2 dagen geleden
Heleen Herbert (Heijmans) wordt CDA-minister Economische Zaken

DEN HAAG (ANP) - Heleen Herbert wordt namens het CDA minister van Economische Zaken in het nieuwe kabinet. Dat bevestigen ingewijden na berichtgeving door De Telegraaf. Momenteel is Herbert bestuurder bij bouwbedrijf Heijmans.

2 dagen geleden
CDA'er Tom Berendsen wordt minister van Buitenlandse Zaken

DEN HAAG (ANP) - CDA-Europarlementariër Tom Berendsen wordt minister van Buitenlandse Zaken in het aankomende kabinet. Dat bevestigen ingewijden na berichtgeving door het AD.

2 dagen geleden
Letschert en Vijlbrief worden minister voor D66 in nieuw kabinet

DEN HAAG (ANP) - D66 draagt Rianne Letschert en Hans Vijlbrief voor als ministers in het aanstaande minderheidskabinet. Letschert wordt minister van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap, Vijlbrief van Sociale Zaken en Werkgelegenheid. Dat heeft D66 vrijdagmiddag bekendgemaakt. De invulling van de overige kabinetsposten volgt later, aldus de partij.

3 dagen geleden
Beoogd zorgminister Hermans: ingewikkelde opgave op nieuwe post

DEN HAAG (ANP) - Sophie Hermans (VVD), die minister van Volksgezondheid wordt in het komende minderheidskabinet, denkt dat haar nieuwe post "grote en ingewikkelde opgaven" zal hebben. Hermans moet de miljardenbezuiniging in de zorg zien door te voeren, onder meer door het eigen risico te verhogen. Daarvoor is nog geen steun in de Tweede Kamer.

3 dagen geleden