Ministers willen 'gewoon aan het werk' na zwaar debat
DEN HAAG (ANP) - Kabinetsleden willen niet al te lang stilstaan bij het zware debat van woensdag over de stikstofcrisis en de onenigheid in de regeringscoalitie. "Daar heb ik eigenlijk niet zoveel aan toe te voegen", zegt VVD-minister Micky Adriaansens. Vicepremier Carola Schouten (ChirstenUnie): "Wij moeten gewoon weer aan de slag."
Premier Mark Rutte had het nog over een "relevant signaal" dat ander partijen hadden afgegeven. Bijna de hele oppositie steunde een motie van wantrouwen tegen het kabinet. De partijen die de motie ondertekenden, hebben samen straks een absolute meerderheid in de Eerste Kamer. Wat dat precies betekent voor de slagkracht van het kabinet, dat voorstellen ook door de senaat moet laten goedkeuren, is nog ongewis.
"In de Eerste Kamer moet je altijd steun vergaren", zegt Schouten, die zelf de belangrijke pensioenwet nog door de senaat moet loodsen. De regeringscoalitie heeft daar nu al geen meerderheid, na mei loopt het zetelaantal flink terug door de verkiezingen. Zorgminister Ernst Kuipers (D66) wil alleen zeggen dat de samenwerking met de oppositie in de Eerste Kamer "over het algemeen goed" gaat op zijn eigen dossiers. "Ik wil even niet op het signaal van de oppositie ingaan", zegt hij op vragen hierover.
Enorme klus wacht
Minister Hanke Bruins Slot (Binnenlandse Zaken, CDA) zegt dat het kabinet een "enorme klus" heeft. "Het belangrijkste vind ik de verbinding met de samenleving herstellen." Volgens Defensieminister Kajsa Ollongren (D66) is het de "dure plicht" van het kabinet door te gaan met het uitvoeren van het coalitieakkoord. Maar juist over dat akkoord is onenigheid: het CDA wil de stikstofafspraken heronderhandelen, D66 geeft al aan weinig alternatieven te zien voor die afspraken.
Het gaat slechts om één deel van het akkoord, benadrukt Ollongren voorafgaand aan de ministerraad op donderdag. Zij wil door met het uitwerken van de andere afspraken. "En ik heb allemaal collega's die er precies zo in zitten."
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - De Kamer is ongeduldig als het gaat om de aanpak van het kabinet om de energierekening te verlagen. Oppositiepartijen dringen in een debat aan op onder meer verlaging van de energiebelasting. Coalitiepartijen snappen de urgentie, maar wachten de kabinetsplannen af.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - D66, VVD en GroenLinks-PvdA (binnenkort PRO) willen dat scholen laptops of tablets kunnen kopen voor hun leerlingen. Zij vragen staatssecretaris Judith Tielen (Onderwijs, VVD) of dit kan worden verankerd in de wet waarmee leerlingen momenteel al gratis schoolboeken krijgen.
17 uur geledenDEN HAAG (ANP) - D66, VVD en GroenLinks-PvdA (binnenkort PRO) willen dat scholen laptops of tablets kunnen kopen voor hun leerlingen. Zij vragen staatssecretaris Judith Tielen (Onderwijs, VVD) of dit kan worden verankerd in de wet waarmee leerlingen momenteel al gratis schoolboeken krijgen.
17 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Sjoerd Sjoerdsma (Buitenlandse Handel en Ontwikkelingssamenwerking, D66) trekt het boetekleed aan, omdat hij "onhandig" heeft geopereerd bij het herstellen van de relatie met de VN-hulporganisatie voor Palestijnse vluchtelingen UNRWA. "Er zijn dingen niet goed gegaan", erkende hij donderdag in de Tweede Kamer.
19 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Vincent Karremans (Infrastructuur en Waterstaat) komt met een landelijke aanpak van fatbikes, zei hij in de Tweede Kamer. Wat die aanpak behelst, maakte hij nog niet duidelijk. Wel houdt de VVD'er vast aan de coalitiewens om een juridisch onderscheid te maken tussen fatbikes en andere elektrische fietsen.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - De wereldwijde energiesituatie zal voorlopig zorgwekkend blijven, verwacht energieminister Stientje van Veldhoven na het aankondigen van een staakt-het-vuren tussen de VS en Iran. Dat is goed nieuws, vindt Van Veldhoven, "maar veel energie-infra is ernstig beschadigd in de regio". Herstel daarvan kan maanden tot jaren duren.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Het is volgens buitenlandminister Tom Berendsen (CDA) nu niet aan de orde dat Nederland militairen stuurt om de Straat van Hormuz te beveiligen. Dat zei hij in het programma Goedemorgen Nederland en op NPO Radio 1 nadat een staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran werd afgekondigd.
1 dag geleden