Ministers willen door met woon-, stikstof- en klimaatbeleid
DEN HAAG (ANP) - De demissionaire ministers Hugo de Jonge (Volkshuisvesting), Christianne van der Wal (Stikstof) en Rob Jetten (Klimaat) willen stuk voor stuk dat hun dossiers niet stil komen te liggen. Volgende maand besluit de Tweede Kamer welke onderwerpen controversieel worden verklaard. Wetsvoorstellen worden dan pas behandeld als er een nieuw kabinet zit.
"De volkshuisvesting verdraagt geen uitstel", zegt De Jonge voor de eerste ministerraad na het zomerreces. Volgens Van der Wal zou het "echt heel erg zijn" als het kabinet besluit de stikstofaanpak te bevriezen. Jetten roept de Tweede Kamer op: "Ga door met het klimaatbeleid". De politiek kan het zich niet veroorloven klimaatmaatregelen te vertragen, meent de minister.
"Ook al is het kabinet gevallen, de opgave als het gaat om stikstof blijft even groot. En de urgentie om het probleem op te lossen blijft ook net zo groot. Want het schaadt de economie", benadrukt Van der Wal.
Volgens De Jonge moeten "alle zeilen" worden bijgezet om ervoor te zorgen dat de dip op de woningmarkt zo kort mogelijk duurt. Hij heeft de wetten die eraan zitten te komen nodig om goed woonbeleid te voeren, aldus de demissionaire bewindsman.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Nederland gaat met Duitsland in gesprek met landen die een mogelijke gastheer kunnen zijn voor een terugkeerhub. Tijdens een werkbezoek in Berlijn meldde asielminister Bart van den Brink samen met de Duitse minister Alexander Dobrindt (Binnenlandse Zaken) dat de landen dit aan willen kaarten tijdens gezamenlijke diplomatieke missies. Zij vermelden daarmee niet met welke landen zij de banden willen aanhalen.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Elanor Boekholt-O'Sullivan (Volkshuisvesting) had haar woorden "zorgvuldiger moeten kiezen" toen ze het in The Guardian had over manieren om stroomgebruik tijdens piekuren te beperken. Met name een uitspraak over douchemuntjes zorgde woensdag voor kritiek uit de Tweede Kamer. Haar uitspraken hebben voor "verwarring" gezorgd, schrijft de D66-minister. "Daar trek ik lering uit."
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet kan nog niet zeggen wanneer het maatregelen treft om de economische gevolgen van de oorlog in Iran, vooral op het gebied van energie, te verlichten. Dat zei minister Heleen Herbert (Economische Zaken, CDA) aan het begin van de beantwoording van het kabinet tijdens een debat daarover.
18 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Partijen van coalitie en oppositie vallen Kamerlid Ralf Dekker (Forum voor Democratie) aan op zijn houding naar Rusland en Iran. De uiterst rechtse partij stelde in een debat over hoge energieprijzen dat Nederland weer moet beginnen met gas afnemen van Rusland, ondanks de oorlog in Oekraïne.
19 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Sjoerd Sjoerdsma (Buitenlandse Handel en Ontwikkelingssamenwerking, D66) gaat binnenkort op handelsmissie naar China. Dat laat hij weten na een gesprek met de Chinese minister Wang Wentao van Handel. Sjoerdsma staat in China op een sanctielijst, waardoor het onduidelijk was of hij welkom was in het land.
20 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Dilan Yeşilgöz (Defensie, VVD) heeft de nabestaanden van een Nederlands bombardement op de Noord-Iraakse stad Mosul in 2016 excuses aangeboden. "Daarnaast heb ik, gelet op de uitzonderlijke omstandigheden van dit specifieke geval, besloten de nabestaanden een vrijwillige financiële tegemoetkoming aan te bieden", schrijft ze aan de Tweede Kamer.
21 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De linkse oppositiepartijen SP en Partij voor de Dieren willen net als GroenLinks-PvdA dat oliebedrijven iets inleveren van de overwinsten die zij behalen door de hoge prijzen van olie en gas. Dat geld moet worden gebruikt om huishoudens te compenseren voor de sterk gestegen prijzen aan de pomp.
23 uur geleden