
Ministers: we hebben Herstel-NL niet gevraagd te stoppen
DEN HAAG (ANP) - Meerdere ministers ontkennen dinsdag dat er druk is uitgeoefend op Herstel-NL, een initiatief om met een alternatieve corona-aanpak de lockdown te beëindigen. De voorzitter van Herstel-NL liet eerder weten dat leden van de organisatie benaderd waren "door kringen rond het kabinet met het verzoek om de campagne van Herstel-NL tijdelijk te staken tot na de verkiezingen".
Minister Wopke Hoekstra (Financiën) stelt dat hij vorige week met de groep gesproken heeft, maar ontkent dat hij de club vroeg te stoppen met hun activiteiten. Volgens minister Bas van 't Wout (Economische Zaken) is er daarna niet nog eens met Herstel-NL gesproken. Ook zegt hij niemand verzocht te hebben de campagne te staken, ook al zitten er volgens hem "heel veel haken en ogen" aan de ideeën van de groep.
Ook Wouter Koolmees, minister van Sociale Zaken, heeft "wat bedenkingen" bij de manier waarop Herstel-NL de samenleving weer wil openen. Maar hij heeft evenmin tegen de groep gezegd dat ze moeten stoppen met hun actie. "Ik luister naar alle inbrengen die er zijn. Alle invalshoeken vind ik interessant."
Herstel-NL kreeg de afgelopen dagen veel aandacht in de media, nadat vorige week een landelijke campagne werd gelanceerd. Het actieplan van de groep professionals, onder wie artsen en wetenschappers, moet verdere schade aan de maatschappij helpen voorkomen.
Door de corona-aanpak meer te baseren op de "reële gevaren" van het virus en gerichte bescherming van kwetsbare groepen zouden het onderwijs, de economie en het sociale leven snel weer op kunnen starten. Op het plan kwam veel kritiek. De initiatiefnemers, waarvan er maandag een aantal opstapten, doen allemaal op persoonlijke titel mee, liet een woordvoerder van Herstel-NL eerder weten.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Op deze Prinsjesdag werd volgens Mirjam Bikker (ChristenUnie) nog eens heel helder dat een andere regering nodig is. "Nederland wil een andere politiek, betrouwbaar met leiderschap."
17 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - "Deze miljoenennota is een sof, terwijl Nederlanders vragen om moed, visie en oplossingen: voor een betaalbaar huis, goed onderwijs en het klimaat", aldus D66-leider Rob Jetten. Volgens hem worden door het demissionaire kabinet problemen naar de toekomst doorgeschoven.
19 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De SGP ziet de koers van het demissionaire kabinet veranderen en dat baart de SGP zorgen. "Het VVD/BBB-kabinet laat gezinnen in de steek, en zet fundamenteel verkeerde stappen op abortus en Israël", laat Chris Stoffer van de orthodox-christelijke partij dinsdag weten in een reactie op de begroting voor volgend jaar.
37 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De voorzitter van de Eerste Kamer, Mei Li Vos, heeft de Verenigde Vergadering van de Staten-Generaal geopend. De senator van GroenLinks-PvdA vervangt sinds kort haar voorganger Jan Anthonie Bruijn, die onlangs minister van Volksgezondheid is geworden in het demissionaire kabinet.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Raad van State is kritisch over de aanpak van probleemwolven die demissionair staatssecretaris Jean Rummenie (Natuur, BBB) voor ogen heeft. Hij wil het te makkelijk maken om een wolf te vangen of zelfs te doden en dat is strijdig met Europese natuurbeschermingsregels, aldus de belangrijkste adviseur van de regering op wetgevingsgebied.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Kinderen en jongeren voelen zich structureel niet gehoord door politici. Ze beoordelen de mate waarin ze zich gehoord voelen met een 4,4. Vorig jaar was dit een 4,5. Hun grootste zorgen zijn pesten (41 procent), woningnood (36 procent) en veiligheid (36 procent), meldt UNICEF Nederland in het jaarlijkse UNICEF-jongerenadvies. Twee van de drie grootste zorgen zijn hetzelfde als vorig jaar. "Er is dus weinig veranderd", concludeert UNICEF.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Justitieminister Foort van Oosten (VVD) vindt dat het aan het Openbaar Ministerie is om "te beoordelen of en welke stappen passend zijn" na het optreden van de rapgroep Bob Vylan in Paradiso. Hij gaat niet in op het verzoek van coalitiepartij BBB om "desnoods gebruik te maken van uw bevoegdheid om deze persoon de toegang tot Nederland te ontzeggen".
1 dag geleden