Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ministers: terugkeer fans in Duits stadion heeft geen prioriteit

Ministers: terugkeer fans in Duits stadion heeft geen prioriteit

BERLIJN (ANP) - De fans keren voorlopig nog niet terug in de Duitse voetbalstadions. Volgens de gezondheidsministers van de deelstaten in het land heeft dat in de coronacrisis geen prioriteit. De competitie in de Bundesliga werd de afgelopen periode ook al uitgespeeld achter gesloten deuren.

De bewindslieden waren in het overleg van maandag echter niet negatief over het concept dat de organiserende Duitse voetballiga had ingediend. Dat ging onder meer over een beperkt aantal toeschouwers, geen alcoholverkoop en geen fans van de uitspelende club. Op dit moment vinden de ministers het echter een verkeerd signaal om de maatregelen rond het voetbal verder te versoepelen. De vrees is onder andere dat mensen voor en na wedstrijden massaal in cafés en restaurants gaan samenkomen.

Jens Spahn, minister van Gezondheid van de landelijke regering, zei: "In theorie zien de plannen van de Bundesliga er goed uit. Maar theorie is wat anders dan praktijk. Op dit moment achten wij de tijd er nog niet rijp voor. De situatie rond het virus is zo dat we risico's die we kunnen vermijden nog moeten vermijden. Iedereen in Duitsland moet nog heel waakzaam zijn. Voor duizenden mensen in een stadion is het gewoon nog te vroeg."

Dat betekent vermoedelijk dat er in elk geval tot 31 oktober nog zonder publiek wordt gespeeld.

Meer uit Voetbal

Benfica groepswinnaar op WK voor clubs na zege op Bayern

CHARLOTTE (ANP) - Benfica heeft zich als groepswinnaar geplaatst voor de achtste finales van het WK voor clubs in de Verenigde Staten. De club uit Portugal versloeg in Charlotte in de laatste poulewedstrijd Bayern München met 1-0. De Duitse club was al zeker van de knock-outfase.

2 uur geleden
PEC Zwolle 'langere tijd' zonder Velanas door enkelblessure

ZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle kan voor "langere tijd" niet beschikken over Odysseus Velanas. De 27-jarige middenvelder is voorafgaand aan de eerste veldtraining van de voorbereiding geblesseerd geraakt aan een enkel en wordt binnenkort geopereerd. Dat meldt de club op de website.

9 uur geleden
Emanuelson aan de slag als assistent van Heitinga bij Ajax

AMSTERDAM (ANP) - Urby Emanuelson gaat aan de slag als assistent van hoofdtrainer John Heitinga bij Ajax. Dat meldt de 39-jarige oud-speler van de club op X.

11 uur geleden
Simons en Geertruida krijgen Werner als trainer bij RB Leipzig

LEIPZIG (ANP) - Oranje-internationals Xavi Simons en Lutsharel Geertruida krijgen bij RB Leipzig Ole Werner als nieuwe trainer. De 37-jarige Duitser ondertekende dinsdag een tweejarig contract bij de nummer 7 van vorig seizoen. RB Leipzig wist zich niet te plaatsen voor Europees voetbal.

12 uur geleden
Sporttribunaal CAS stelt AZ in het gelijk in zaak tegen UEFA

ALKMAAR (ANP) - AZ is door sporttribunaal CAS in het gelijk gesteld in een zaak tegen de UEFA. De Europese voetbalbond legde de Alkmaarse voetbalclub een boete van 40.000 euro op voor de ongeregeldheden in oktober 2023 rond de wedstrijd tegen Legia Warschau in de Conference League.

12 uur geleden
Nieuwe bondscoach Veurink benoemt Kwakkenbos tot assistent

ZEIST (ANP) - Roos Kwakkenbos wordt een van de assistent-trainers van Arjan Veurink, de nieuwe bondscoach van de Nederlandse voetbalsters. De drievoudig international is nu nog bondscoach van Oranje onder 19.

15 uur geleden
UEFA rekent op bezoekersrecord bij EK voetbal voor vrouwen

NYON (ANP/DPA) - De UEFA rekent op het komende EK voetbal voor vrouwen in Zwitserland op een bezoekersrecord. De Europese voetbalbond meldt dat 570.000 van de 673.000 beschikbare toegangskaarten zijn verkocht. Het recordaantal bezoekers staat op 574.875, tijdens het EK van 2022 in Engeland.

15 uur geleden