Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ministers Rusland en Noord-Korea bejubelen goede banden in Moskou

Ministers Rusland en Noord-Korea bejubelen goede banden in Moskou

MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - De Russische en Noord-Koreaanse ministers van Buitenlandse Zaken hebben bij een ontmoeting in Moskou hun goede relatie bejubeld. De Russische Sergej Lavrov spreekt van "zeer nauwe banden" en volgens de Noord-Koreaanse Choe Son-hui is de militaire samenwerking "onoverwinnelijk".

De ministers bevestigden niet dat Noord-Korea troepen heeft gestuurd naar Rusland om te helpen in de oorlog met Oekraïne, maar Choe benadrukte wel dat Pyongyang de Russen steunt. "We herhalen dat we standvastig naast onze Russische kameraden zullen staan tot de dag van de overwinning." Ze zei er niet aan te twijfelen dat Rusland de oorlog zal winnen. Lavrov zei Noord-Korea dankbaar te zijn voor hun "principiële standpunt".

Choe beweerde ook, zonder bewijs, dat de Verenigde Staten en Zuid-Korea van plan zijn een kernaanval uit te voeren op Noord-Korea. Ze sprak van een "explosieve" situatie op het Koreaanse schiereiland en zei dat het land zijn nucleaire wapenarsenaal moet uitbreiden om klaar te zijn voor een tegenaanval.

Meer uit Buitenland

Elf doden bij aanval op Mexicaans voetbalveld

SALAMANCA (ANP/AFP) - Bij een gewapende aanval op een voetbalveld in de Mexicaanse stad Salamanca zijn zondag zeker 11 mensen omgekomen. Twaalf anderen liepen schotwonden op, melden lokale autoriteiten.

12 minuten geleden
Interim-president Venezuela: klaar met orders uit Washington

CARACAS (ANP) - Waarnemend president van Venezuela Delcy Rodríguez heeft zondag aangegeven dat ze genoeg heeft van bevelen uit de Verenigde Staten. Daarmee verwees ze naar de druk die Washington op Venezuela uitoefent sinds de gevangenneming van Nicolás Maduro.

1 uur geleden
Meer politieke gevangenen vrijgelaten in Venezuela

CARACAS (ANP) - In Venezuela zijn zondag 104 politieke gevangenen vrijgelaten. Eerder had de non-gouvernementele organisatie Foro Penal al melding gemaakt van zo'n 80 vrijgelaten gevangenen, met de hoop dat er meer zouden volgen.

2 uur geleden
Doden en veel vermisten bij veerongeluk op de Filipijnen

MANILLA (ANP) - Zeker zeven mensen zijn omgekomen toen een veerboot voor de kust van de zuid-Filipijnse provincie Basilan kapseisde. De kustwacht wist volgens lokale media 215 opvarenden te redden, maar 144 personen worden nog vermist.

2 uur geleden
Trump: overheid onderzoekt dood van man in Minneapolis

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse regering onderzoekt de actie van de grenspolitie waarbij een man werd doodgeschoten in Minneapolis, en zal met een conclusie komen. Dat laat president Donald Trump weten aan de Wall Street Journal.

2 uur geleden
Israël opent grens pas na zoektocht lichaam laatste gijzelaar

JERUZALEM (ANP) - Israël zal de grensovergang bij Rafah tussen de Gazastrook en Egypte pas weer openstellen als de zoektocht naar het lichaam van de laatste Israëlische gijzelaar is voltooid. Dat meldde het kantoor van premier Benjamin Netanyahu zondagavond laat.

4 uur geleden
1 miljoen huishoudens VS zonder stroom door winterstorm, 5 doden

WASHINGTON (ANP/RTR) - Meer dan 1 miljoen huishoudens in de Verenigde Staten zitten zondag zonder stroom als gevolg van een zware winterstorm die de oostelijke en zuidelijke staten heeft lamgelegd met hevige sneeuwval en ijzel. Volgens de website PowerOutage waren de zwaarst getroffen staten Tennessee (330.000 klanten zonder stroom) en Mississippi en Louisiana (elk meer dan 100.000).

8 uur geleden