Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ministers: problemen banken VS geen gevaar eurozone

Ministers: problemen banken VS geen gevaar eurozone

PARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De faillissementen van de Amerikaanse banken Silicon Valley Bank (SVB) en Signature Bank vormen geen gevaar voor Franse financiële instellingen, zegt de Franse minister van Financiën Bruno Le Maire. Ook de Europese Commissie en de Duitse financiële toezichthouder BaFin kwamen maandagochtend met vergelijkbare geruststellende boodschappen.

"Ik zie geen enkel risico op besmetting, dus we geven geen bijzondere waarschuwingen voor lokale geldschieters", aldus Le Maire. De minister zei dat de banken en het financiële systeem in Frankrijk "solide" zijn en dat ze goed in staat zijn om schokken te weerstaan.

Eurogroepvoorzitter Paschal Donohoe gaf aan dat de eurozone een "zeer beperkte" blootstelling heeft aan de gevolgen van de ineenstorting van de Amerikaanse banken. Hij wees op de zeer sterke regelgeving in Europa om dergelijke kwesties af te wikkelen.

Banken zijn weerbaar

De Nederlandsche Bank (DNB) gaf vrijdag al aan dat banken in ons land weerbaar zijn. De banken kunnen een schok als gevolg van sterk stijgende rentes goed opvangen, aldus DNB. "Ik heb daar niets aan toe te voegen", zei een woordvoerder van DNB maandag. Problemen in de Verenigde Staten bij SVB, deels het gevolg van hoge rentes, leidden vrijdag op de beurzen al tot zorgen over andere financieel dienstverleners. Maandag gingen de beurzen weer hard omlaag, met forse minnen voor financiële fondsen.

De Europese Commissie liet weten de situatie rond de banken te volgen en zei dat SVB maar een zeer kleine aanwezigheid heeft in de Europese Unie."We nemen kennis van het snelle en beslissende optreden van de Amerikaanse autoriteiten en wij zijn in contact met relevante toezichthouders", aldus een woordvoerder van de commissie. De Amerikaanse autoriteiten hebben ervoor gezorgd dat rekeninghouders van de banken toegang krijgen tot al hun tegoeden.

Vertrouwen

Ook de Italiaanse minister van Financiën Giancarlo Giorgetti heeft er vertrouwen in dat de Europese autoriteiten snel zullen ingrijpen om eventuele gevolgen te voorkomen. "We waarderen de snelheid waarmee de Amerikaanse autoriteiten hebben ingegrepen en we zijn ervan overtuigd dat de Europese autoriteiten, indien nodig, ook met dezelfde snelheid zullen ingrijpen", zegt de minister.

De Nederlandse minister van Financiën Sigrid Kaag heeft vooralsnog geen reactie gegeven op het bankendebacle.

Meer uit Financieel

ANVR waarschuwt voor extreem dure tickets door schaarse vluchten

DEN HAAG (ANP) - Door het beperkte aantal vluchten uit het Midden-Oosten en delen van Azië vragen sommige luchtvaartmaatschappijen extreem hoge bedragen voor stoelen op vluchten richting Europa, waarschuwt Frank Radstake, directeur van de ANVR.

20 minuten geleden
TUI zoekt naar vluchten voor honderden gestrande reizigers

DEN HAAG (ANP) - Reisorganisatie TUI kan nog niet zeggen wanneer gestrande reizigers in het Midden-Oosten en het Verre Oosten naar huis kunnen. Inmiddels zijn al honderden reizigers terug, maar er zitten er ook nog honderden vast, zegt een woordvoerster van TUI.

3 uur geleden
Vliegverkeer Dubai gedeeltelijk hervat na tijdelijke stillegging

DUBAI (ANP/AFP) - Dubai Airport hervat zaterdag deels het vliegverkeer, kort nadat de operaties waren stilgelegd. Eerder op de dag werd het vliegverkeer stilgelegd nadat de luchtverdediging een object boven het gebied had onderschept. In Dubai werden twee explosies gemeld.

3 uur geleden
Dubai Airport legt vliegverkeer stil na onderschept object

DUBAI (ANP) - Dubai Airport, een van de drukste luchthavens ter wereld, heeft zaterdag het vliegverkeer stilgelegd nadat de luchtverdediging een object boven het gebied had onderschept. Eerder op de dag werden in Dubai twee explosies gemeld.

4 uur geleden
Emirates schort vluchten naar en vanuit Dubai toch weer op

DUBAI (ANP/RTR) - Emirates heeft alle vluchten van en naar Dubai voor onbepaalde tijd opgeschort, maakte de luchtvaartmaatschappij zaterdag bekend. Vrijdag kondigde Emirates juist aan vanaf zaterdag weer dagelijks van thuisbasis Dubai naar tientallen bestemmingen te vliegen, waaronder Schiphol.

5 uur geleden
AFP: sinds maandag slechts negen vrachtschepen door Straat Hormuz

PARIJS (ANP) - Slechts negen olietankers, vracht- en containerschepen zijn sinds maandag door de Straat van Hormuz gevaren. Dat heeft het Franse persbureau AFP becijferd op basis van gegevens van MarineTraffic, een website waarmee de locaties van schepen te volgen zijn.

14 uur geleden
Weer verliezen op Wall Street, olieprijzen hard verder omhoog

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York verloren vrijdag opnieuw stevig omdat door de Amerikaans-Israëlische oorlog tegen Iran de olieprijzen stegen tot niveaus die sinds 2023 niet meer zijn gezien. Wel deed een onverwachte krimp in het Amerikaanse banencijfer over februari bij beleggers de hoop op renteverlagingen door de Federal Reserve herleven.

15 uur geleden