Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ministers: problemen banken VS geen gevaar eurozone

Ministers: problemen banken VS geen gevaar eurozone

PARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De faillissementen van de Amerikaanse banken Silicon Valley Bank (SVB) en Signature Bank vormen geen gevaar voor Franse financiële instellingen, zegt de Franse minister van Financiën Bruno Le Maire. Ook de Europese Commissie en de Duitse financiële toezichthouder BaFin kwamen maandagochtend met vergelijkbare geruststellende boodschappen.

"Ik zie geen enkel risico op besmetting, dus we geven geen bijzondere waarschuwingen voor lokale geldschieters", aldus Le Maire. De minister zei dat de banken en het financiële systeem in Frankrijk "solide" zijn en dat ze goed in staat zijn om schokken te weerstaan.

Eurogroepvoorzitter Paschal Donohoe gaf aan dat de eurozone een "zeer beperkte" blootstelling heeft aan de gevolgen van de ineenstorting van de Amerikaanse banken. Hij wees op de zeer sterke regelgeving in Europa om dergelijke kwesties af te wikkelen.

Banken zijn weerbaar

De Nederlandsche Bank (DNB) gaf vrijdag al aan dat banken in ons land weerbaar zijn. De banken kunnen een schok als gevolg van sterk stijgende rentes goed opvangen, aldus DNB. "Ik heb daar niets aan toe te voegen", zei een woordvoerder van DNB maandag. Problemen in de Verenigde Staten bij SVB, deels het gevolg van hoge rentes, leidden vrijdag op de beurzen al tot zorgen over andere financieel dienstverleners. Maandag gingen de beurzen weer hard omlaag, met forse minnen voor financiële fondsen.

De Europese Commissie liet weten de situatie rond de banken te volgen en zei dat SVB maar een zeer kleine aanwezigheid heeft in de Europese Unie."We nemen kennis van het snelle en beslissende optreden van de Amerikaanse autoriteiten en wij zijn in contact met relevante toezichthouders", aldus een woordvoerder van de commissie. De Amerikaanse autoriteiten hebben ervoor gezorgd dat rekeninghouders van de banken toegang krijgen tot al hun tegoeden.

Vertrouwen

Ook de Italiaanse minister van Financiën Giancarlo Giorgetti heeft er vertrouwen in dat de Europese autoriteiten snel zullen ingrijpen om eventuele gevolgen te voorkomen. "We waarderen de snelheid waarmee de Amerikaanse autoriteiten hebben ingegrepen en we zijn ervan overtuigd dat de Europese autoriteiten, indien nodig, ook met dezelfde snelheid zullen ingrijpen", zegt de minister.

De Nederlandse minister van Financiën Sigrid Kaag heeft vooralsnog geen reactie gegeven op het bankendebacle.

Meer uit Financieel

Recordinvestering Enexis in stroomnet, capaciteit blijft krap

DEN BOSCH (ANP) - Enexis heeft in 2025 een recordbedrag geïnvesteerd in het elektriciteitsnet, maar de vraag naar capaciteit groeit volgens Enexis sneller dan het netwerk kan worden uitgebreid. De netbeheerder, die de provincies Groningen, Drenthe, Overijssel, Noord-Brabant en Limburg van elektriciteit voorziet, stak 1,9 miljard euro in de uitbreiding en verzwaring van het stroomnet.

26 minuten geleden
Aantal geschrapte vluchten Midden-Oosten loopt op tot ruim 23.000

DUBAI (ANP/BLOOMBERG) - Het aantal geschrapte vluchten naar het Midden-Oosten is sinds het begin van de aanvallen opgelopen tot meer dan 23.000. Volgens analysebedrijf Cirium is meer dan de helft van de 36.000 geplande vluchten van of naar het Midden-Oosten sinds zaterdag geannuleerd. Dat komt neer op ongeveer 4,4 miljoen stoelen.

28 minuten geleden
Damrak blijft terughoudend door zorgen over hoge olieprijs

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is donderdag licht lager geopend. De stemming bleef terughoudend door de aanhoudende oorlog van de Verenigde Staten en Israël tegen Iran, die de zesde dag is ingegaan. Beleggers zijn vooral bezorgd dat de hoge olieprijzen als gevolg van het conflict de inflatie weer aanwakkeren en de economische groei afremmen.

38 minuten geleden
Qatar Airways repatrieert reizigers, onder meer naar Schiphol

MUSCAT (ANP) - Luchtvaartmaatschappij Qatar Airways gaat een "beperkt aantal" vluchten uitvoeren om gestrande passagiers terug te brengen die door de oorlog in het Midden-Oosten zijn gestrand. Daarbij wordt ook vanuit Muscat in Oman naar Schiphol gevlogen. Dat meldt de luchtvaartmaatschappij op haar website.

45 minuten geleden
Recordomzet voor baggeraar en maritiem dienstverlener Boskalis

PAPENDRECHT (ANP) - Baggeraar en maritiem dienstverlener Boskalis heeft vorig jaar een recordomzet behaald. Topman Theo Baartmans spreekt van "financieel het meest succesvolle jaar in de lange geschiedenis" van Boskalis. Een jaar geleden had het Papendrechtse bedrijf ook een recordjaar.

1 uur geleden
Topman TomTom stapt op en gaat naar raad van commissarissen

AMSTERDAM (ANP) - TomTom-topman Harold Goddijn vertrekt volgende maand als bestuursvoorzitter bij de navigatiedienstverlener. Hij is voorgedragen om toe te treden tot de raad van commissarissen, meldt TomTom. Goddijn was in 1991 een van de oprichters van TomTom en leidt het bedrijf sinds 2001.

1 uur geleden
Beurzen Azië veren op na zware verliezen door Iran-oorlog

TOKIO (ANP) - De aandelenbeurzen in Azië veerden donderdag op na de zware koersverliezen van de afgelopen dagen door de oorlog van de Verenigde Staten en Israël tegen Iran. De Europese en Amerikaanse aandelenmarkten lieten woensdag ook al wat herstel zien, mede dankzij enige stabilisatie van de olieprijzen.

2 uur geleden