Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ministers praten met burgemeesters en XR over demonstratierecht

Ministers praten met burgemeesters en XR over demonstratierecht

DEN HAAG (ANP) - In hoeverre is het maatschappelijk aanvaardbaar dat demonstraties de openbare orde verstoren en op welke manier kan de overheid hier al dan niet tegen optreden? Deze vragen staan centraal in de gesprekken die de ministers David van Weel (Justitie) en Judith Uitermark (Binnenlandse Zaken) gaan voeren met onder meer maatschappelijke organisaties, burgemeesters en ook met actiegroepen. Van Weel trapte dinsdag de reeks af met een gesprek met de Nationale Ombudsman Reinier van Zutphen. Later staat Extinction Rebellion (XR) op de planning, de klimaatgroep die soms snelwegen bezet houdt.

Demonstreren is een grondrecht en het is aan de overheid om dat te faciliteren en te beschermen. De afgelopen periode is meermaals de wet overtreden tijdens acties, zoals de blokkades van wegen door boeren of klimaatactivisten. Tegelijk is er verzet tegen het optreden van de politie als die ordeverstorende acties beëindigt. Ook advocaten en deskundigen maken zich druk om een mogelijke inperking van het demonstratierecht. Volgens de ministers is het wenselijk om scherper onderscheid te maken tussen vreedzame acties en acties die de orde verstoren of waar mensen last van ondervinden. Dit laatste is slecht voor het draagvlak in de maatschappij voor demonstraties, vindt het kabinet.

Het kabinet heeft ook een onderzoek naar het demonstratierecht uitgezet bij het Wetenschappelijk Onderzoek en Datacentrum (WODC) van het ministerie van Justitie. Samen met de uitkomst van de gesprekken willen de ministers kijken naar het beleid.

Meer uit Binnenland

Weeronline: juni wordt warmer en droger dan gemiddeld

HOUTEN (ANP) - Het wordt in juni, de eerste maand van de meteorologische zomer, warmer en droger dan gemiddeld. Weeronline verwacht dat de eerste week nog wisselvallig verloopt, maar daarna stijgt de temperatuur en laat de zon zich vaak zien.

20 minuten geleden
Man zwaargewond na steekpartij in Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Bij een steekpartij in een woning in de Laanzichtstraat in Rotterdam is een man zwaargewond geraakt. Dat meldt de politie Rotterdam op X. Het 38-jarige slachtoffer is naar het ziekenhuis gebracht.

2 uur geleden
Code geel in Limburg en Noord-Brabant om onweersbuien

DE BILT (ANP) - In Noord-Brabant en Limburg is sinds zaterdagavond code geel van kracht wegens stevige onweersbuien, meldt het KNMI. Daarbij kunnen windstoten en hagel voorkomen en plaatselijk kan ook veel neerslag vallen.

3 uur geleden
Code geel in Limburg en Noord-Brabant om onweersbuien

DE BILT (ANP) - In Noord-Brabant en Limburg is zaterdagavond code geel van kracht wegens stevige onweersbuien, meldt het KNMI. Daarbij kunnen windstoten en hagel voorkomen en plaatselijk kan ook veel neerslag vallen.

10 uur geleden
Van Bruggen onwel door hitte bij herdenking geweldslachtoffers

DE WIJK (ANP) - Staatssecretaris Claudia van Bruggen (Justitie, D66) is zaterdag door de hitte onwel geworden tijdens een herdenkingsceremonie voor slachtoffers van geweld in het Drentse De Wijk. Dat meldt de bewindsvrouw op Instagram.

14 uur geleden
GGD: cruiseschip Hondius na hantavirus weer schoon

ROTTERDAM (ANP) - Het cruiseschip Hondius waarop het hantavirus uitbrak, is gereinigd en kan weer in bedrijf worden gesteld. Dat maakte de GGD Rotterdam-Rijnmond zaterdag bekend. Bij een eerdere inspectie zag de GGD nog tekortkomingen bij de schoonmaak. De geplande terugvaart van Rotterdam naar de thuislocatie in Vlissingen moest daarom worden uitgesteld.

19 uur geleden
DPG Media verlengt project met kranten voor mensen in armoede

AMSTERDAM (ANP) - DPG Media verlengt het project waarbij jaarlijks 5000 gratis krantenabonnementen worden verstrekt aan mensen met een laag inkomen. Aanleiding is onderzoek van Hogeschool Windesheim, waaruit blijkt dat deelnemers zich door de abonnementen beter geïnformeerd en meer betrokken voelen bij de samenleving.

21 uur geleden