Ministers doen aangifte tegen FvD'er om tweet met nazivlag
DEN HAAG (ANP) - Ministers Ernst Kuipers (Volksgezondheid) en Karien van Gennip (Sociale Zaken) doen aangifte tegen Forum voor Democratie-Kamerlid Pepijn van Houwelingen om een tweet die hij heeft verstuurd. Van Houwelingen twitterde een bewerkte foto van de bewindslieden waarop het lijkt of zij de nazivlag hijsen. Daarom doen ze aangifte van "belediging en/of smaad en/of laster", vertelt Van Gennip na afloop van de ministerraad op vrijdag.
Op de oorspronkelijke foto is te zien hoe Kuipers en Van Gennip een vlag hijsen met daarop duurzaamheidsdoelen van de Verenigde Naties. Daarnaast was dezelfde foto te zien maar dan met een gefotoshopte nazivlag. Bij de tweet van Van Houwelingen, die hij inmiddels verwijderd heeft, schreef hij "de façade en de werkelijkheid".
Kuipers vindt het doen van aangifte "een duidelijke markering van een grens". Van Gennip valt hem bij dat "duidelijk een grens is overschreden". Zij zegt bij collega's in de ministerraad steun te merken. Kuipers denkt niet dat dit zijn omgang met Van Houwelingen in het parlement zal beïnvloeden. "De aangifte en een verdere professionele werkrelatie staan elkaar niet in de weg."
Grenzen overschreden
Van Gennip voegt toe dat "vrijheid van meningsuiting een groot goed is, maar er zijn grenzen in Nederland in hoe je met elkaar omgaat. En die zijn wat ons betreft overschreden." De bewindsvrouw hoopt dat met de aangifte duidelijk wordt "dat bepaalde dingen niet kunnen".
De 'duurzame ontwikkelingsdoelen' van de Verenigde Naties zijn onderdeel van complotten over elites die achter de schermen de macht overnemen. Van Houwelingen zegt dat uitvoering van de doelen ertoe leidt "dat we geleidelijk onder mondiaal technocratisch gezag zullen worden gesteld".
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Demissionair staatssecretaris Koen Becking (voortgezet onderwijs) wil een voldoende voor het vak Nederlands niet verplicht stellen om een middelbare schooldiploma te kunnen halen. De VVD-bewindsman schrijft in een brief aan de Tweede Kamer dat die verplichting ten koste kan gaan van de bredere taalontwikkeling van leerlingen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Landbouwminister Femke Wiersma wil voorafgaand aan de ministerraad nog niet zeggen wat ze gaat doen met een Kamermotie die haar vraagt verregaande mestplannen te pauzeren. Wel benadrukt zij dat de Kamer "het hoogste orgaan" is in Nederland. "Die kan moties aannemen, en dat is ook gebeurd. Wij gaan in het kabinet kijken hoe we daarmee omgaan."
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Niet het Rijk maar vervoersbedrijf Qbuzz moet beveiliging regelen voor de pendelbus die tussen het azc van Ter Apel en het station van Emmen rijdt, vindt asielminister Mona Keijzer (BBB). Op die buslijn is veel overlast door asielzoekers die geen buskaartje willen betalen, waarna de gemeente besloot die gratis te maken zolang er geen veiligheidsmaatregelen komen.
2 uur geledenHILVERSUM (ANP) - D66-leider Rob Jetten is door WNL-programma Goedemorgen Nederland uitgeroepen tot politicus van het jaar. Hij leidde de sociaalliberalen naar een winst van zeventien zetels bij de verkiezingen en werd daarmee voor het eerst de grootste partij in de Tweede Kamer. Jetten kan de eerste premier van D66 worden.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Premier Dick Schoof is "buitengewoon tevreden" met de afspraak dat de EU 90 miljard euro leent om Oekraïne uit geldnood te helpen. Ook al is Nederland traditioneel huiverig voor gezamenlijke Europese leningen en kwam Schoof naar de EU-top in Brussel om de bevroren Russische tegoeden voor Oekraïne te gebruiken.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer wil pas weer debatteren over de aanpassing van de zogenoemde Wet betaalbare huur met een nieuw kabinet. Demissionair minister Mona Keijzer (Wonen, BBB) wil de wet die een maximale prijs bepaalt voor huur in het middensegment versoepelen.
14 uur geledenBEMOWO PISKIE (ANP) - "Het pad van Oekraïne naar de NAVO is onomkeerbaar", benadrukt NAVO-secretaris-generaal Mark Rutte op de NAVO-basis in het Poolse Bemowo Piskie. De NAVO-topman is daar om de eenheid binnen het militaire bondgenootschap en aan de oostflank van het NAVO-gebied kracht bij te zetten.
21 uur geleden