Ministers doen aangifte tegen FvD'er om tweet met nazivlag
DEN HAAG (ANP) - Ministers Ernst Kuipers (Volksgezondheid) en Karien van Gennip (Sociale Zaken) doen aangifte tegen Forum voor Democratie-Kamerlid Pepijn van Houwelingen om een tweet die hij heeft verstuurd. Van Houwelingen twitterde een bewerkte foto van de bewindslieden waarop het lijkt of zij de nazivlag hijsen. Daarom doen ze aangifte van "belediging en/of smaad en/of laster", vertelt Van Gennip na afloop van de ministerraad op vrijdag.
Op de oorspronkelijke foto is te zien hoe Kuipers en Van Gennip een vlag hijsen met daarop duurzaamheidsdoelen van de Verenigde Naties. Daarnaast was dezelfde foto te zien maar dan met een gefotoshopte nazivlag. Bij de tweet van Van Houwelingen, die hij inmiddels verwijderd heeft, schreef hij "de façade en de werkelijkheid".
Kuipers vindt het doen van aangifte "een duidelijke markering van een grens". Van Gennip valt hem bij dat "duidelijk een grens is overschreden". Zij zegt bij collega's in de ministerraad steun te merken. Kuipers denkt niet dat dit zijn omgang met Van Houwelingen in het parlement zal beïnvloeden. "De aangifte en een verdere professionele werkrelatie staan elkaar niet in de weg."
Grenzen overschreden
Van Gennip voegt toe dat "vrijheid van meningsuiting een groot goed is, maar er zijn grenzen in Nederland in hoe je met elkaar omgaat. En die zijn wat ons betreft overschreden." De bewindsvrouw hoopt dat met de aangifte duidelijk wordt "dat bepaalde dingen niet kunnen".
De 'duurzame ontwikkelingsdoelen' van de Verenigde Naties zijn onderdeel van complotten over elites die achter de schermen de macht overnemen. Van Houwelingen zegt dat uitvoering van de doelen ertoe leidt "dat we geleidelijk onder mondiaal technocratisch gezag zullen worden gesteld".
Meer uit Politiek
STRAATSBURG (ANP) - De BBB stapt in het Europees Parlement over van de centrumrechtse EVP naar de rechtsere partijgroep Europese Conservatieven en Hervormers (ECR). Bij die partijgroep hoort ook de nationalistische en conservatieve partij Fratelli d'Italia van de Italiaanse premier Giorgia Meloni. De EVP is de grootste partij in het Europarlement, waartoe ook voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie behoort.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In 2027 moet minstens 1 procent minder verloren gaan aan zorgfraude. Dat gaat om 100 miljoen euro, omdat fraude de zorg volgens het Openbaar Ministerie ongeveer 10 miljard euro per jaar kost. De kabinetspartijen D66, VVD en CDA zeiden vorige week tegen een doel te zijn. VVD-Kamerlid Hilde Wendel wil niet dat ambtenaren daarop afgerekend kunnen worden.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De regeringspartijen D66 en CDA erkennen dat zij er niet bij hebben stilgestaan dat hun bezuinigingen op uitkeringen ook gevolgen hebben voor vrouwen met zwangerschapsverlof. "Daar moeten we wat mij betreft wat aan doen", aldus D66-fractievoorzitter Jan Paternotte voor de camera van het AD. CDA-leider Henri Bontenbal is voorzichtiger, maar laat weten er "evenveel moeite" mee te hebben.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer heeft tegen aangekondigde bezuinigingen op de gehandicaptenzorg van het nieuwe kabinet gestemd. Met een minimale meerderheid van 75 tegen 74 sprak de Kamer zich uit tegen de plannen.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Asielminister Bart van den Brink (CDA) wil optreden als migranten ten onrechte een verblijfsvergunning hebben gekregen door fraude te plegen met de erkenning van het ouderschap van een kind. Als zij hierop worden betrapt, beloofde de CDA-bewindsman tijdens het wekelijkse vragenuur om hun verblijfsvergunning in te trekken, ook als zij die al langere tijd hebben.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Sinds de Groep Markuszower van de PVV is afgesplitst, was die groep het bij ruim één op de vijf moties oneens met de PVV. Dat blijkt uit gegevens die de Tweede Kamer heeft aangeleverd op verzoek van het ANP. Van de 679 moties waarover de Kamer stemde, was in 147 gevallen de PVV tegen en de Groep Markuszower voor, of andersom.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ook justitieminister David van Weel (VVD) biedt zijn excuses aan voor zijn communicatie over het dossier-Lisa. Hij zei dat ongeveer 1700 politieagenten in het "dossier" van de vermoorde Lisa hadden gekeken, maar hij corrigeert dat nu naar "politiesystemen". Door zijn eerdere woordkeuze zouden agenten zich geschoffeerd hebben gevoeld.
1 dag geleden