Ministers: Britse brandstofcrisis is onder controle
LONDEN (ANP/RTR) - De brandstofcrisis in het Verenigd Koninkrijk die werd veroorzaakt door een tekort aan vrachtwagenchauffeurs om brandstof aan pompstations te leveren is onder controle. Dat is althans de mening van de Britse regering die onder andere het leger opdracht gaf te helpen bij de bevoorrading. Volgens verschillende ministers zal de druk op de benzinepompen de komende tijd afnemen.
In de praktijk zijn nog veel benzinestations in grote steden gesloten. Automobilisten zoeken vaak vergeefs naar een pompstation en als deze wordt gevonden, moeten zij uren in de rij staan voor een tankbeurt.
Volgens de Petrol Retailers Association (PRA) zit ongeveer een kwart van de aangesloten tankstations nog zonder brandstof. Het orgaan vertegenwoordigt de onafhankelijke tankstations en is goed voor twee derde van het totaal van bijna 8400 pompstations in het land. De PRA verwacht dat de situatie in de komende 24 uur zal verbeteren.
Volgens verschillende hooggeplaatste politici in met name Europa zou het tekort aan vrachtwagenchauffeurs een duidelijk gevolg zijn van de beslissing van de Britten om de Europese Unie te verlaten. Dit wordt door de Britse ministers stellig ontkend, hoewel door de brexit tienduizenden chauffeurs vertrokken. Zij wijzen met een beschuldigende vinger naar de beperkende maatregelen als gevolg van het coronavirus waardoor er minder potentiële truckers rijexamen konden doen.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP/AFP) - Deze maand zijn tot nu toe slechts 77 schepen door de Straat van Hormuz gevaren, blijkt uit cijfers van het maritieme databedrijf Lloyd's List. Dat is een forse daling vergeleken met een jaar geleden. Volgens het bedrijf ging het tussen 1 en 11 maart vorig jaar nog om 1229 doortochten.
28 minuten geledenLELYSTAD (ANP) - Installatiebedrijf Feenstra, een van de grootste installateurs in Nederland, waarschuwt consumenten voor nepmonteurs die mensen voor duizenden euro's oplichten. Feenstra meldt op zijn website een "zeer sterke toename" te zien van mensen die denken dat iemand van het bedrijf aan de deur staat. Maar in werkelijkheid betalen zij nepmonteurs honderden tot zelfs duizenden euro's voor werkzaamheden die niet of slecht worden uitgevoerd, aldus het bedrijf.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is vrijdag iets hoger gesloten. Beleggers bleven zich zorgen maken over de Iranoorlog die nu bijna twee weken duurt. De olieprijzen stegen verder, uit angst over de aanvoer uit het Midden-Oosten.
2 uur geledenBEIJING (ANP/RTR) - China waardeert de "positieve signalen" die het nieuwe Nederlandse kabinet heeft afgegeven over de betrekkingen met China en is bereid de communicatie en wederzijds vertrouwen te verdiepen. Dit heeft de Chinese minister van Buitenlandse Zaken Wang Yi gezegd, die vrijdag met zijn Nederlandse evenknie Tom Berendsen heeft gebeld.
3 uur geledenNEW DELHI (ANP/BLOOMBERG) - India reserveert miljarden om nadelige gevolgen voor de economie van de oorlog in het Midden-Oosten op te vangen. Dat maakte de Indiase minister van Financiën Nirmala Sitharaman vrijdag bekend. India heeft veel last van de fors gestegen olieprijzen, het land importeert bijna 90 procent van zijn jaarlijkse ruwe oliebehoeften.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De flink opgelopen prijzen van olie en gas door de Iranoorlog zetten de chemische industrie in Nederland verder onder druk, stellen brancheorganisaties. Het afgelopen jaar sloten fabrieken al de deuren in de Rotterdamse haven, mede door hoge kosten.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - Adobe behoorde vrijdag tot de verliezers op de beurzen in New York. Topman Shantanu Narayen kondigde aan af te treden zodra er een opvolger voor hem is gevonden. Een reden voor zijn plotselinge vertrek werd niet gegeven. Narayen is sinds 2007 de hoogste baas van het softwarebedrijf. Het nieuws van zijn aanstaande vertrek overschaduwde de beter dan verwachte kwartaalresultaten. Het aandeel werd 6 procent lager gezet.
6 uur geleden