Ministerraad over sancties Israël is nog steeds bezig
DEN HAAG (ANP) - De ministerraad deze vrijdag, waarin onder meer gesproken wordt over aanvullende sancties tegen Israël, duurt ongebruikelijk lang. Eerder zeiden bronnen nog dat het overleg naar verwachting rond het middaguur klaar zou zijn, maar nog steeds is het kabinet in overleg op het ministerie van Algemene Zaken.
Het is niet bekend waarom de ministerraad zo lang duurt. Voorafgaand aan het overleg zeiden bewindslieden al wel dat het nemen van nieuwe sancties erg gevoelig ligt. Ook was er onduidelijkheid over een brief van buitenlandminister Caspar Veldkamp, die schreef dat nieuwe maatregelen tegen Israël "noodzakelijk" zijn. Hoewel de bewindspersonen erkenden dat het kabinet in Kamerbrieven met één mond spreekt, wilde niemand hem dit nazeggen.
Ingewijden durven zich nog niet te wagen aan het voorspellen van een eindtijd. Wel is het ingeplande vervolg van het Gaza-debat met een uur uitgesteld.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Het minderheidskabinet heeft de begroting voor volgend jaar rond, aldus minister Eelco Heinen (Financiën, VVD). Het gaat er volgens hem nu vooral over om hiervoor "breed draagvlak" te vinden in het parlement.
9 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer werd in de begintijd van de corona-uitbraak in Nederland onvoldoende geïnformeerd hierover en dat werkte door in de besluiten waarmee parlementariërs instemden. Dat zei Fleur Agema, die destijds Kamerlid was voor de PVV, woensdagochtend bij haar verhoor door de parlementaire enquêtecommissie corona. "Wij hadden een informatieachterstand."
11 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Justitieminister David van Weel vindt dat de toegangscontrole bij stadions beter moet. "Dat dit soort hoeveelheden vuurwerk naar binnen gesmokkeld worden, dat kan natuurlijk niet", zei hij naar aanleiding van het vuurwerk dat Feyenoord-hooligans gooiden bij de recente wedstrijd tegen SC Cambuur. Zeven mensen raakten toen gewond.
54 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Tom Berendsen van Buitenlandse Zaken "betreurt het" dat Israël een medewerker van de ambassade in Israël en een van de vertegenwoordiging in Ramallah het land uitzet. Zij werkten als waarnemers in het internationaal steuncentrum voor Gaza in Kiryat Gat. De CDA-minister zegt het besluit uiteindelijk wel te respecteren. "Uiteraard verandert er ook niets aan ons besluit om producten uit illegale nederzettingen te weren."
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Kamerleden van PRO, CDA en D66 dringen aan op een vertrek van Ongehoord Nederland (ON!) uit de publieke omroep, nadat in een discussieprogramma is gezegd dat Adolf Hitler ook weleens gelijk had. In het onlineprogramma 'Let's twist again' is aan de hand van een toespraak van Hitler bediscussieerd of hij gelijk had in zijn strijd tegen het globalisme.
17 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Volt-leider Laurens Dassen is verbaasd dat er nog geen begrotingsvoorstel van het kabinet ligt. Na een gesprek met minister van Financiën Eelco Heinen (VVD) noemt Dassen het proces "chaotisch".
17 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet gaat voor vrijdag geen meerderheid voor de begroting vinden, verwacht BBB-leider Henk Vermeer. Hij denkt dat het minderheidskabinet veel te laat is begonnen met het zoeken naar meerderheden.
19 uur geleden