Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ministeries hijsen vrijdag Oekraïense vlag na jaar oorlog

Ministeries hijsen vrijdag Oekraïense vlag na jaar oorlog

DEN HAAG (ANP) - Ministeries zullen vrijdag de Oekraïense vlag uithangen uit solidariteit met het land dat dan precies een jaar geleden werd binnengevallen door Rusland. Op het ministerie van premier Mark Rutte wordt de Oekraïense tweekleur bij zonsopkomst gehesen en daarna zal de rest volgen. Het idee komt van D66. Die fractie roept Nederlandse gemeenten en mensen thuis op om hetzelfde te doen.

Kamerlid Sjoerd Sjoerdsma (D66) deed dinsdag het verzoek aan Rutte bij een debat over de oorlog. De premier zei vervolgens toe het geel en blauw van Oekraïne in elk geval bij zijn ministerie te laten wapperen en zei te hopen dat andere ministeries zullen volgen.

Rutte kan er geen officieel landelijk verzoek van maken in de vorm van een vlaginstructie, want dat mag alleen met de Nederlandse driekleur. "Maar ik kan me voorstellen dat op heel veel plekken in Nederland de vlag aanstaande vrijdag niet rood-wit-blauw is maar blauw en geel", zei de premier dinsdag.

Zij aan zij

"Met het hijsen van hun nationale vlag op onze Nederlandse overheidsgebouwen is voor iedereen duidelijk dat we zij aan zij staan", aldus Sjoerdsma over zijn initiatief.

Inmiddels is duidelijk dat ook de andere ministeries meedoen, evenals diverse plaatsen in het land. Zo hangt vrijdag onder meer in Den Haag, Amsterdam, Utrecht, Tholen, Zwolle, Dordrecht en Eindhoven de Oekraïense vlag. Een aantal gemeenten doet dit al bijna het hele jaar. In Rotterdam is verder het hoofdkantoor van KPN verlicht in de kleuren van Oekraïne, evenals de Goede Redetoren in Almere Haven en de Lichtboogtoren in Almere Stad. In het Utrechtse Rhenen kleurt de 82 meter hoge Cuneratoren blauw en geel, evenals in Leiden de Koornbeursbrug.

Meer uit Binnenland

Aantal aanslagen met explosieven in 2025 bijna gelijk

DEN HAAG (ANP) - Het aantal aanslagen met explosieven op woningen, bedrijven en voertuigen is vorig jaar bijna gelijk gebleven in vergelijking met het jaar ervoor. In 2025 waren er 1525 aanslagen of pogingen tot aanslagen met een explosief, in 2024 waren dat er 1543. Dat meldt het Offensief tegen Explosies, een initiatief van de overheid om het aantal aanslagen met explosieven te verminderen.

1 uur geleden
Rest van de dag geen bussen in Groningen, Friesland en Drenthe

AMERSFOORT (ANP) - De bussen in Groningen, Friesland en Drenthe rijden ook de rest van de dag niet, meldt Qbuzz. Vanwege sneeuw en gladheid geldt code oranje in de noordelijke provincies.

1 uur geleden
Bijna 175.000 euro ingezameld door Stadsherstel voor Vondelkerk

AMSTERDAM (ANP) - De teller van de inzamelingsactie van Stadsherstel voor de verwoeste Vondelkerk in Amsterdam staat vrijdagochtend op 174.924 euro. Afgelopen dinsdag ging het nog om 112.652 euro. Het geld komt van 2820 donateurs.

1 uur geleden
Op meerdere plekken in noorden geen treinen door wisselstoringen

GRONINGEN (ANP) - Door wisselstoringen kunnen er vrijdagochtend op meerdere plekken geen treinen rijden in het noorden van Nederland. Vanwege zware sneeuwval geldt code oranje in de drie noordelijke provincies.

2 uur geleden
Amper nog gestrande reizigers die nacht op Schiphol doorbrachten

SCHIPHOL (ANP) - In tegenstelling tot de afgelopen dagen overnachtten er in de nacht van donderdag op vrijdag nauwelijks nog gestrande reizigers op Schiphol. Dat heeft een woordvoerder gezegd. "Als er al mensen de nacht in de terminals doorbrachten, waren dat hoogstens enkelingen."

2 uur geleden
Aankomende nacht vriest het overal en valt er nu en dan sneeuw

HOUTEN (ANP) - In de nacht van vrijdag op zaterdag vriest het bijna overal en ook valt er op de meeste plaatsen zo nu en dan sneeuw. Op veel plaatsen is dat 2 tot lokaal 5 centimeter, in het zuidoosten iets meer. Dat meldt Weeronline.

4 uur geleden
ProRail: treinen noorden gestart met aangepaste dienstregeling

ZWOLLE (ANP) - In het noorden van het land zijn de treinen vrijdagochtend weer gaan rijden, zoals gepland. In de nacht van donderdag op vrijdag heeft het volgens spoorbeheerder ProRail "aardig wat gesneeuwd, maar we kunnen gewoon starten".

5 uur geleden