Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ministeries halen thuiswerksysteem Citrix offline

Ministeries halen thuiswerksysteem Citrix offline

DEN HAAG (ANP) - Veel ministeries hebben Citrix, het systeem waarmee medewerkers vanaf een andere locatie kunnen inloggen, uitgeschakeld. Daarmee geven ze gehoor aan een oproep van het Nationaal Cyber Security Centrum. Het NCSC bracht vrijdag een dringend advies uit het systeem uit te schakelen vanwege een gat in de beveiliging.

Onder meer de ministeries van Infrastructuur en Waterstaat, Buitenlandse Zaken en Justitie en Veiligheid hebben gehoor gegeven aan de oproep. Niet elk departement gebruikt Citrix in dezelfde mate. Zo laat het ministerie van Volksgezondheid weten dat de meeste medewerkers een ander systeem gebruiken om op afstand in te loggen.

Het is aan elk departement om te beoordelen of het uitschakelen van Citrix mogelijk is zonder dat het ernstige problemen oplevert, benadrukken woordvoerders van diverse ministeries. Voor organisaties waarvoor uitschakelen geen optie is, heeft het NCSC een aantal aanvullende veiligheidsmaatregelen voorgesteld.

Meer uit Binnenland

Bij rellen Wijk bij Duurstede ook inzet van ME, honden en paarden

WIJK BIJ DUURSTEDE (ANP) - De politie heeft vrijdagavond in Wijk bij Duurstede verschillende charges uitgevoerd toen relschoppers het gemeentehuis aanvielen. Op sociale media was een demonstratie aangekondigd tegen de komst van een asielnoodopvang, maar daar is volgens de gemeente niemand op afgekomen. Later op de avond, begin van de nacht, arriveerden er wel ongeveer zestig relschoppers, veelal met gezichtsbedekking. Agenten hebben het zwaar gehad, meldt de politie zaterdagochtend. Met hulp van honden, paarden en de mobiele eenheid is de rust weergekeerd.

26 minuten geleden
119 asielzoekers sliepen in nachtopvang in de Wijk en Zwolle

TER APEL (ANP) - Afgelopen nacht hebben 106 asielzoekers voor wie geen plek was in het aanmeldcentrum in Ter Apel geslapen in de nachtopvang in de Wijk. Nog eens 13 mensen zijn opgevangen in hotel Lumen in Zwolle. Vijf mensen bleven achter op het voorterrein in Ter Apel. Dat meldt het Rode Kruis.

2 uur geleden
Herstelwerkzaamheden aan Amsterdamse flat nog niet afgerond

AMSTERDAM (ANP) - De herstelwerkzaamheden aan de flat in Amsterdam Nieuw-West waar in de nacht van donderdag op vrijdag een zware explosie plaatsvond, zijn ook zaterdag nog gaande. Dat meldt woningcorporatie Stadgenoot, die appartementen in het flatgebouw aan de Osdorper Ban verhuurt.

2 uur geleden
Arrestaties en ME in actie bij rellen in Wijk bij Duurstede

WIJK BIJ DUURSTEDE (ANP) - Bij rellen bij het gemeentehuis in Wijk bij Duurstede heeft de politie vrijdagavond zeven mensen opgepakt. Er zijn volgens politie en gemeente zware vernielingen aangebracht aan het gemeentehuis. De mobiele eenheid is in actie gekomen. De gemeente spreekt van "verschrikkelijke" misdragingen. Burgemeester Petra Doornenbal: "Zelfs als je denkt dat de bodem is bereikt, blijkt de rel-avond van vrijdag 5 juni niet de ondergrens te zijn geweest."

2 uur geleden
Treinverkeer rond Woerden hervat na brand en evacuatie

WOERDEN (ANP) - Het treinverkeer rond Woerden is in de nacht van vrijdag op zaterdag weer opgestart. Door een brand in een transformatorhuisje kwamen vrijdagmiddag drie treinen op het spoor stil te staan. Zo'n 1300 reizigers moesten worden geƫvacueerd en dat duurde tot in de avond.

4 uur geleden
Groep asielzoekers naar Zwolle omdat nachtopvang De Wijk vol zit

ZWOLLE (ANP) - Een groep van zo'n tien asielzoekers bij aanmeldcentrum Ter Apel is vrijdagavond in een bus naar Zwolle vertrokken. Dat gebeurde omdat de nachtopvang in De Wijk al vol zit, meldt een woordvoerster van de gemeente Zwolle.

12 uur geleden
Zoeken naar slachtoffers onder puin Amsterdamse flat gestopt

AMSTERDAM (ANP) - Hulpdiensten zoeken niet meer naar mensen onder het puin van de flat in Amsterdam, waar in de nacht van donderdag op vrijdag een zware explosie was. In de afgelopen uren is niemand meer gevonden, meldt de Veiligheidsregio Amsterdam-Amstelland vrijdagavond laat.

13 uur geleden